Znevýhodnění lidé na Zlínsku mají Naději na nové zaměstnání
21. 9. 2006 - ZLÍN [Econnect / Naděje]
"Ze současných čtrnácti účastníků projektu je třináct žen. Osm zapojených osob bylo nezaměstnaných, z toho tři dlouhodobě. Z řad nízkokvalifikovaných je 12 osob, sedm je starších 50 let a tři mají změněnou pracovní schopnost," vypočítává Kateřina Pivoňková ze zlínské pobočky Naděje.
Z žen, které byly zařazeny do projektu na pozici asistentky sociální péče, již pět zahájilo rekvalifikační kurz. "S radostí sledujeme vysokou motivovanost těchto žen, které jsou nezaměstnané nebo ve středním věku, a těší se na svou novou smysluplnou práci s našimi seniory," dodává Kateřina Pivoňková.
V rámci rekvalifikace vykonají účastnice v projektu praxi v Domě pokojného stáří ve Zlíně. Tím dosáhnou rychlejšího zapracování a zařazení do stávajícího kolektivu.
Naděje ve Zlíně pomáhá už čtrnáct let
Ve Zlíně Naděje funguje už od dubna 1992, kdy byl otevřen denní stacionář s chráněným pracovištěm pro mladé lidi s mentálním postižením, kteří přišli o práci v družstvu invalidů nebo byli evidováni na úřadu práce. Denní stacionář s chráněným pracovištěm jim napomáhá smysluplně naplnit svůj život a rozvíjet své schopnosti a dovednosti. V dílnách mladí lidé například tkají koberce na ručních stavech, pletou košíky nebo vyrábí svíčky z včelího vosku, ale také pracují na zahradě nebo pomáhají v kuchyni.
K oblíbeným aktivitám patří také sport, především stolní tenis, plavání, přehazovaná, fotbal a v zimě běh na lyžích. Sportovní klub Naděje Berani Zlín je od roku 1998 členem Českého hnutí speciálních olympiád a Berani se účastní nebo i sami pořádají soutěže na různých úrovních, na kterých dosahují velmi pěkných výsledků. Vzdělávání probíhá ve spolupráci s Pedagogickým centrem při Pomocné škole internátní ve Zlíně.