Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Vybrat 27. 11. 2003 -Tradice dárcovství v Křesťanství - 1.část

PRAHA [Charities Aid Foundation / Econnect] - Dárcovství se v křesťanství datuje od samého zrození církve, příběhem o tom, jak Duch Svatý přišel k Ježíšovým následovníkům, po Ježíšově smrti, Zmrtvýchvstání a Nanebevstoupení. Raní Křesťané se dělili o svůj majetek a pomáhali tak sobě navzájem i širší společnosti. 'Všichni kdo věřili žili pohromadě a o všechno se dělili. Prodávali svůj majetek, své zboží a rozdávali výdělek podle toho, komu co bylo třeba'. (2:44). V Křesťanství je dávání spíše atributem sociální spravedlnosti než dobročinnosti.
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 25. 11. 2003 -Jedna plus jedna je více než dva - 5. ročník soutěže pro neziskové organizace na získání finančního daru 100.000,- Kč

PRAHA [TRIALOG] - Vodárenská akciová společnost, a.s. v Brně, ve spolupráci s brněnským institutem rozvoje občanské společnosti TRIALOG vyhlašuje 5. ročník soutěže pro neziskové organizace s cílem podpořit je v jejich aktivitách zaměřených na zviditelnění vlastní činnosti a seznámení veřejnosti s působením spolků a občanských sdružení ve společnosti.
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 24. 11. 2003 -Nadace EURONISA získala více než 700 tisíc korun

LIBEREC [Nadace EURONISA] - 7. benefiční aukce uměleckých předmětů darovaných známými českými výtvarníky byla velice úspěšná. Výtěžek z prodeje předmětů přesáhl částku 700 tisíc korun a bude rozdělen stejně jako v minulých letech v rámci otevřeného grantového řízení zaměřeného na sociální oblast. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat 21. 11. 2003 -Dar je dar

PRAHA [Marek Šálek, BBC] - Odpovědnost přináší úspěch, úspěch přináší odpovědnost. Pod tímto sloganem se začátkem týdne v budově Senátu odehrála konference o firemní filantropii. Setkání odráželo radostnou změnu v české charitě: zájem o dobročinnost začínají projevovat i ty nejdravější štiky tuzemského byznysu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 20. 11. 2003 -Firmy založily klub Donator a chtějí přizvat další dárce

PRAHA [Fórum dárců] - V úterý 18. listopadu 2003 proběhla v Senátu Parlamentu ČR konference o firemní filantropii v České republice. Na sto manažerů významných firem v ČR si předávalo své zkušenosti s dárcovstvím. Vyvrcholením konference bylo slavnostní vyhlášení Klubu firemních dárců Donator – uskupení firem, které podnikají v České republice a věnují se firemní filantropii. Konferenci pořádalo Fórum dárců ve spolupráci s Nadací Eurotel. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 19. 11. 2003 -Dobročinný fond Philip Morris ČR zahajuje svoji činnost

-foto-
PRAHA [Nadace VIA] - Nadace VIA a Philip Morris ČR a.s. vyhlašují 1. kolo výběrového grantového řízení pro neziskové organizace působící na území bývalých okresů Kutná Hora, Hodonín (včetně Strážnice) a hlavní město Praha, které pomáhají handicapovaným a sociálně slabým občanům, nebo zlepšují životní, kulturní a sociální prostředí měst a obcí. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat 13. 11. 2003 -Setkání "Databáze dárců - jak to chodí v praxi"

PRAHA [Nadace VIA] - Setkání je určeno všem, kteří se aktivně zabývají fundraisingem. Umožní účastníkům podělit se navzájem o zkušenosti získané při využívání databáze dárců. Setkání se koná dne 21. 11 2003 a jeho pořadatelem je Nadace VIA. V případě zájmu potvrďte svou účast do 14. 11. 2003 podle pokynů v pozvánce. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 11. 11. 2003 -Konference o firemním dárcovství v ČR

PRAHA [Fórum dárců] - Fórum dárců ve spolupráci s Nadací Eurotel pořádá v úterý 18. listopadu 2003 1. konferenci o firemní filantropii v České republice. Jednodenní pracovně společenské setkání otevře otázku podnikové filantropie jako strategické součásti konceptu společenské odpovědnosti firem.
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 11. 11. 2003 -Výhody a nevýhody daňových asignací

-foto-
PRAHA [Econnect] - V posledních dvou měsících probíhala na stránkách Econnectu a také na nově zřízeném mailinglistu "Dárcovství" diskuse k 1 %. Jedná se o iniciativu Fóra dárců prosadit u nás zákon umožňující fyzickým osobám určení 1% svých daní na veřejně prospěšné účely, tzv. asignace daní. Pokusím se shrnout názory pro i proti, které v diskusi zazněly. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 11. 11. 2003 -Klausovi chtějí svým nadačním fondem pomáhat především vzdělávání

-foto-
PRAHA [Radio Praha] - Prezidentský pár Livia a Václav Klausovi spojil poprvé své nadační a charitativní aktivity a představil v pondělí na zámku v Lánech na Rakovnicku svůj společný nadační fond. Kromě prvních tří projektů mluvili zřizovatelé fondu a členové správní a dozorčí rady i o vizích a plánech do budoucna. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 10. 11. 2003 -Dobročinná internetová aukce přinesla přes 20 tisíc korun

PRAHA [Nadace Naše dítě] - Internetová aukce pořádaná společností Explorer a. s. ve spolupráci s aukčním serverem Vatera přinesla za týden svého trvání částku Kč 20.083,-. Výtěžek aukce poputuje na účet Nadace Naše dítě u příležitosti jejích 10. narozenin, které nadace oslavila 1. října 2003. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 6. 11. 2003 -Sbírka "Pomozte dětem" přinesla více jak 1,5 milionu do regionu Severovýchod

-foto-
PRAHA [NROS] - Z celkového počtu 22 hodnocených žádostí v regionu získalo podporu 14 projektů (z toho 2 individuální žádosti). Všechny rozdělené finanční prostředky budou použity v Libereckém, Královehradeckém a Pardubickém kraji na přímou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem. Celý text ::občanský sektor::
 
 

Vybrat 29. 10. 2003 -Neziskové organizácie chcú zachovať daňovú motiváciu darcovstva

[ChangeNet] - Podľa Marcela Zajaca z Ekofóra a člena iniciatívy Občania Sebe bude parlament rozhodovať aj o tom, či na Slovensku získa darcovstvo spoločenskú hodnotu. Zástupcovia tretieho sektora naďalej žiadajú daňové úľavy pre osoby a organizácie, ktoré darujú neziskovým organizáciám časť zo svojho zisku. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 2. 10. 2003 -Nie všetko je zlato...

PRAHA [Econnect] - "Asignácia dane na prvý pohľad vyzerá ako vynikajúca myšlienka. Druhý a ďalšie pohľady však odhalia viaceré problémy." Své zkušenosti po roce fungování daňových asignací na Slovensku popisuje ředitel serveru ChangeNet.sk Norbert Brázda. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 25. 9. 2003 -Hlavní cena VIA BONA byla letos udělena za podporu dobrovolnictví mladých lidí

PRAHA [Nadace VIA] - Podpora dobrovolné práce mezi mladými lidmi, to je cílem dobročinného projektu společnosti NOKIA. Právě za něj dnes firma obdržela hlavní cenu VIA BONA 2003. Pět cen pro nejlepší dárce bylo předáváno jako každý rok v rezidenci velvyslance USA pana Craiga Stapeltona. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 24. 9. 2003 -Zachrání daňové asignace český neziskový sektor?

PRAHA [Econnect / Fórum dárců] - Na podzim loňského roku se Fórum dárců pustilo do nelehkého úkolu. Započalo totiž práci na zavedení zákona o 1% daňové asignaci. Důvodem k tomu byly jasné signály velkých zahraničních dárců. Ti začali měnit své priority a svou podporu přesouvají z regionu střední a východní Evropy do jiných částí světa. Systém státních dotací není plně funkční a vyhovující, rozložení podpořených organizací není rovnoměrné. České neziskové organizace se proto musí obracet na nové a trvale udržitelné zdroje financování.
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 19. 9. 2003 -Lidé svému městu

Ústí nad Labem [Komunitní nadace Ústí nad Labem] - Komunitní nadace Ústí nad Labem pořádá adresnou finanční sbírku s názvem - "Lidé svému městu". Smyslem akce je oslovení aktivních osobností společenského, kulturního a ekonomického života ve městě k jejich přispění na podporu veřejně prospěšných a charitativních činností realizovaných v Ústí nad Labem. Celý text ::občanský sektor, regionální rozvoj::
 

Vybrat 8. 9. 2003 -Fórum dárců zve všechny neziskové organizace k veřejné diskusi o zavedení 1% daňových asignací

PRAHA [Fórum dárců] - Diskusní semináře se uskuteční 18. září od 14.00 hod. v prostorách East West Institute, Rašinovo nábřeží 78 (vedle Tančícího domu), Praha 2 a také 25. září 2003 od 11.00 hod. v Press centrum Brno, Mečová 5. Na seminářích vystoupí experti, kteří se podílí na přípravě legislativních změn souvisejících se zavedením asignací - Ing. Jiří Müller, JUDr. Lenka Deverová, Ing. Jaromír Adamec a výkonná ředitelka Fóra dárců Pavlína Kalousová. Více informací poskytne Monika Granja tel.: 224 215 956, granja@donorsforum.cz Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 15. 8. 2003 -Na kontě SOS povodně se sešlo 269 milionů

-foto-
PRAHA [Radio Praha] - Pokud bylo na loňských povodních něco pozitivního, byla to určitě vlna lidské solidarity, která následovala. Peníze přicházely ze zahraničí i z domova. Své příspěvky postiženým posílaly podniky i jednotliví lidé. Největší veřejná sbírka SOS Povodně získala na svém kontě rekordních 269 milionů korun. Organizátoři fondu, společnost Člověk v tísni, tak mohly pomoci tisícům lidem a desítkám postižených obcí. Celý text ::občanský sektor, sociální oblast::
 
stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 11 | Další

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nové granty e-mailem

Novinky v grantovém kalendáři můžete dostávat každý týden e-mailem. * MAILING LIST novegranty-l@list.ecn.cz je určen neziskovým organizacím a aktivistům.
Chcete se přihlásit? - pište na fundraising@ecn.cz.

Užitečné odkazy ve fundraisingu

FUNDRAISING ON-LINE - Manuál jak využívat internetové stránky a on-line komunikační technologie pro fundraising, případové studie
Kormidlo.cz: Fundraising, financování NNO - kategorie katalogu odkazů občanské společnosti - najdete zde např. přehled nadací, vzdělávání, služby atd.
Grantový kalendář Econnectu
České centrum fundraisingu

Katalog Kormidlo.cz

www.kormidlo.cz
Najdete v něm také kategorii Fundraising, financování NNO

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Projekt podpořil

EUNROS
Projekt Informační servis pro NNO byl podpořen programem Evropské unie Phare – Rozvoj občanské společnosti

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz