Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Vybrat 15. 8. 2003 -Daňová reforma znepokojuje komunitné nadácie

BRATISLAVA [ChangeNet] - Komunitné nadácie z jednotlivých regiónov Slovenska vyzvali vládu a parlament na zachovanie podpory darcovstva v prospech verejnoprospešných aktivít. Predstavitelia komunitných nadácií vyjadrili na štvrtkovom stretnutie Asociácie komunitných nadácií v Liptovskom Hrádku znepokojenie nad pripravovaným návrhom nového zákona o daniach z príjmov. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 7. 8. 2003 -Do uzávěrky VIA Bona zbývá už jen 8 dní

-foto-
PRAHA [Nadace VIA] - Nadace VIA hledá letos již pošesté nejlepšího dárce, který by si zasloužil ocenění VIA Bona. Nejen ti, kteří pomáhají, ale i ti, kdo to „pouze platí“, si zaslouží naši pozornost a dík. Oceněni by měli být především ti, kteří významným způsobem podpořili činnost neziskových organizací, a prospěli tak obci, městu nebo regionu, kde působí. Uzávěrka nominací je 15. srpna 2003, slavnostní vyhlášení ceny pak proběhne koncem září letošního roku.
Celý text ::občanský sektor, regionální rozvoj, sociální oblast::
 

Vybrat 6. 8. 2003 -Neziskovým organizacím přispěl loni skoro každý druhý Čech

PRAHA [ICN/ Econnect] - Neziskové organizace v České republice loni podpořil téměř každý druhý Čech. Z průzkumu Informačního centra neziskových organizací vyplývá, že neziskovému sektoru loni finančně přispělo 46 procent lidí. Nejúčinnější jsou přitom pouliční veřejné sbírky, kam přispělo 38 procent dotázaných. Jen osm procent lidí podpořilo neziskové organizace složenkou, bankovním převodem nebo podobným prostředkem. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 11. 7. 2003 -Začala sbírka na obnovu hradu Veveří

-foto-
BRNO [Econnect] - Hrad Veveří potřebuje obnovu, jejíž cena se odhaduje k 750 milionům korun a stát na ni zatím dává kolem tří milionů korun ročně. Proto vznikla veřejná sbírka, která si klade za úkol pomoci s obnovou hradu a jeho propagací. Celý text ::občanský sektor, kultura::
 

Vybrat 10. 7. 2003 -Akce cihla vynesla pro mentálně postižené 1,5 miliónu korun

-Logo Cihla-
PRAHA [Radio Praha] - Letošní už čtvrtá Akce cihla vynesla téměřj 1,5 miliónu korun. Po dobu dvou měsíců mohli vidět obyvatelé Prahy na ulicích stánky, ve kterých se prodávaly cihly. Ten, kdo si ji koupil přispěl na pomoc mentálně postiženým. Cihel se prodalo přes 14 tisíc. Díky výnosům z minulých let bylo možné vybudovat na Slapech chráněnou domácnost pro 9 lidí s mentálním postižením. Celý text ::občanský sektor, sociální oblast::
 

Vybrat 7. 7. 2003 -NROS ukončila výběrové řízení programu Phare 2002

PRAHA [NROS] - V prosinci vyhlásila NROS výzvu k podání žádostí pro dva programy v rámci Phare 2002, financované z Evropské unie, s názvem "Dlouhodobá udržitelnost rozvoj občanské společnosti" a "Podpora aktivního života seniorů". K datu uzávěrky stanovené na den 10. března 2003 obdržela NROS 269 projektů, v dubnu až červnu za pomoci externích expertů probíhalo výběrové řízení dle pravidel stanovených Evropskou komisí v Praktickém průvodci. Nezávislá hodnotící komise na základě doporučení externích poradců navrhla k udělení grantu celkem 71 projektů v celkové částce 2,725 milionů eur (cca 85 milionů korun), přičemž průměrná výše jednoho grantu se pohybuje kolem 38 330 eur. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 27. 6. 2003 -Tříska přednese Máj na podporu Konta Bariéry

-foto-
PRAHA [Nadace Charty 77 - Konto Bariéry] - Nadace Charty 77 - Konto Bariéry uspořádá 7. července benefiční večer, na kterém zazní nezkrácená verze známé Máchovy básně v podání Jana Třísky. Uskuteční se na nádvoří Nejvyššího purkrabství Pražského hradu a jeho výtěžek bude určen na financování osobních asistentů pro postižené. Celý text ::občanský sektor, kultura::
 

Vybrat 18. 6. 2003 -Nadace Partnerství hledá tipy na vhodné dárce pro navýšení nadačního jmění

BRNO [Nadace Partnerství] - Nadace Partnerství informuje o záměru zahájit intenzivní fundraising z firemních zdrojů vzhledem k tomu, že zahraniční dárci již definitivně končí s podporou projektů v České republice. Dlouhodobé zdroje Nadace Partnerství pocházející od amerických nadací definitivně končí v červnu 2003. Tento výpadek se citelně začíná projevovat na výši prostředků pro granty ze Základního grantového programu. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat 2. 6. 2003 -Zrzavá holčička od Zábranského dostane sestřičku

-Logo Nadace Charty 77-
PRAHA [Nadace Charty 77 - Konto Bariéry] - Postižení – termín , kterým se označují spoluobčané se změněným tělesným či duševním stavem. Termín, který označuje chybu , která se stala v genetické výbavě nebo má svůj původ v nemoci, či úrazu. Po listopadu 89 vznikla celá řada organizací nestátních a neziskových , které pečují o tyto spoluobčany a snaží se jejich osud změnit či aspoň zmírnit. A těmto organizacím vydatnými finančními injekcemi pomáhá Nadace Charty 77- Konto Bariéry. Celý text ::občanský sektor, sociální oblast::
 

Vybrat 29. 5. 2003 -Vzniká Asociace nadačních fondů

-Logo Fóra dárců-
PRAHA [Fórum dárců] - Šest nadačních fondů zakládá k 1. červnu 2003 Asociaci nadačních fondů při Fóru dárců. Jde o vůbec první asociaci svého druhu, která je otevřená všem nadačním fondům, jichž je v České republice téměř 900. Členové asociace se svým vstupem rozhodli převzít část odpovědnosti za vývoj nadačního sektoru a zavázali se dodržovat Principy etického chování nadačních fondů. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 23. 5. 2003 -Nový mailinglist "Firemní a individuální dárcovství"

PRAHA [Econnect] - Econnect ve spolupráci s Nadací VIA založil nový mailinglist "Firemní a individuální dárcovství". Jeho cílem je podpořit diskusi a výměnu názorů mezi neziskovými organizacemi, firmami a médii na problematiku firemního a individuálního dárcovství. Mailinglist je určen pro nevládní organizace, nadace, manažery firem zabývající se dárcovstvím, novináře a pracovníky médií. Přihlásit se je možné e-mailem na adrese petr.bittner@ecn.cz. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 20. 5. 2003 -Jubilejní 5. ročník sbírky „Pomozte dětem!”rozdělí nejvíce peněz ve své dosavadní historii

-Logo Pomozte dětem-
PRAHA [NROS - Pomozte dětem] - Celkové výše 13 133 819 Kč dosáhly finanční příspěvky a dary zaslané na konto 5. ročníku společné sbírky České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti „Pomozte dětem!”. V porovnání s předcházejícími ročníky je jubilejní ročník nejúspěšnější. Veřejnost měla podruhé možnost přispět na sbírku prostřednictvím služeb SMS ze sítí všech tří mobilních operátorů. Odesláním SMS zprávy s textem NAD KURE bylo na konto 666 999 666/0300 věnováno 4 528 260 Kč. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 14. 5. 2003 -Žlutými kvítky proti rakovině dnes už posedmé

-Dnes budou dobrovolníci nabízet žluté kvítky-
PRAHA [Econnect] - Žluté květy měsíčku lékařského, tentokrát se stužkou barvy lila, budou letos už posedmé v ulicích českých měst rozdávat za symbolickou cenu dvojice studentů a členové onkologických klubů, Junáka a Českého svazu žen. Dnešní Květinový den, pořádaný Ligou proti rakovině, se tematicky zaměřuje na nebezpečí rakoviny děložního hrdla – touto chorobou u nás ročně onemocní přes 1100 žen a třetina jich v souvislosti s tímto onemocněním umírá. Celý text ::občanský sektor, sociální oblast::
 

Vybrat 1. 5. 2003 -Většina peněz z konta SOS Povodně už byla postiženým rozdělena

PRAHA [Radio Praha] - Z povodňové sbírky SOS Povodně, kterou hned po loňských srpnových povodních vyhlásila společnost Člověk v tísni při České televizi, se sešlo 262 milionů korun. Většina peněz už byla rozdělena. Zbytek dostanou potřební do konce června, řekl novinářům vedoucí humanitárních operací společnosti Šimon Pánek. Celý text ::občanský sektor, sociální oblast::
 

Vybrat 24. 4. 2003 -Žlutej slon - prodejní výstava v prostorách Ambitu kláštera bratří Františkánů

-Logo Žlutej slon-
PRAHA [Agentura Koniklec] - Od čtvrtka 24. dubna bude otevřena výstava v prostorách Ambitu kláštera bratří Františkánů na které bude možné si prohlédnout a zakoupit obrázky „žlutejch“ slonů, malovaných na podporu výstavby nového pavilonu pro slony Gulab, Sabi a Shanti v pražské zoo a tím i na pokrytí velkých finančních ztrát způsobených srpnovou povodní v minulém roce. Celý text ::občanský sektor, internet::
 

Vybrat 22. 4. 2003 -Lidové písně z Balkánu podpořily sbírku Vo patro vejš

-Logo Lomikámen-
BEROUN [Lomikámen] - Lidové písně z Balkánu, které zněly tuto sobotu v Rodinném pivovaru Berounský medvěd, přilákaly 94 příznivců hudby. Kapela Gothart, která se rozhodla podpořit veřejnou sbírku Dobročinného spolku Lomikámen na invalidní plošinu, se na jevišti objevila krátce po osmé hodině večerní. Celý text ::kultura, občanský sektor::
 

Vybrat 22. 4. 2003 -Jak dopadla sbírka pro hluchoslepé "Červenobílé dny"?

-Logo LORM-
PRAHA [LORM] - Naši spoluobčané věnovali hluchoslepým osobám během celorepublikové sbírky "Červenobílé dny" celkem 378.625,90 Kč. Okolo 540 studentů dobrovolníků z 22 středních škol vybíralo v týdnu před Velikonocemi v českých a moravských městech dobrovolné příspěvky do uzavřených a zapečetěných pokladniček označených logem sbírky - panáčkem s červenobílou holí. Studentům se nejen díky oblečení v červenobílých barvách podařilo zaujmout a oslovit spoluobčany ve 14 městech České republiky. Celý text ::občanský sektor, sociální oblast::
 

Vybrat 16. 4. 2003 -V brněnském Shopping parku proběhla sbírka „Pomozte dětem!“

-foto-
BRNO [Econnect] - Dobrovolníci z občanského sdružení Ratolest Brno uspořádali během víkendu akci pro děti nazvanou „Jaro s ratolestí“, během které sbírali od návštěvníků největšího brněnského Shopping parku peníze do kasiček v rámci celorepublikové sbírky „Pomozte dětem“. Dále prodávali trička s logem sbírky a uspořádali výtvarnou dílnu a hry pro děti. Celý text ::občanský sektor, sociální oblast::
 

Vybrat 14. 4. 2003 -Kampaň o červenobílé holi a veřejná sbírka pro hluchoslepé „Červenobílé dny“

-Logo LORM-
PRAHA [LORM – Společnost pro hluchoslepé] - Občanské sdružení LORM – Společnost pro hluchoslepé pořádá v týdnu před Velikonocemi ve dnech 14. – 16. 4. celonárodní veřejnou sbírku „Červenobílé dny“, jejíž výtěžek je určen na podporu a pomoc hluchoslepým spoluobčanům. Sbírka se koná pod záštitou senátorky Zuzany Roithové. Celý text ::kultura, občanský sektor, sociální oblast::
 

Vybrat 4. 4. 2003 -Aký je vplyv ekonomických faktorov na výšku darovaných prostriedkov a dobrovoľníctvo?

BRATISLAVA [ChangeNet] - Nová správa z Independent Sector (http://www.independentsector.org) uvádza, že ak sú ľudia nespokojní so svojou osobnou ekonomickou situáciou, potom celková výška ich darov má tendenciu k znižovaniu, často až na polovicu pôvodnej výšky a zároveň dochádza k zníženiu aj dobrovoľne vykonávaných prác. Celý text ::občanský sektor, sociální oblast::
 
stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 11 | Další

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nové granty e-mailem

Novinky v grantovém kalendáři můžete dostávat každý týden e-mailem. * MAILING LIST novegranty-l@list.ecn.cz je určen neziskovým organizacím a aktivistům.
Chcete se přihlásit? - pište na fundraising@ecn.cz.

Užitečné odkazy ve fundraisingu

FUNDRAISING ON-LINE - Manuál jak využívat internetové stránky a on-line komunikační technologie pro fundraising, případové studie
Kormidlo.cz: Fundraising, financování NNO - kategorie katalogu odkazů občanské společnosti - najdete zde např. přehled nadací, vzdělávání, služby atd.
Grantový kalendář Econnectu
České centrum fundraisingu

Katalog Kormidlo.cz

www.kormidlo.cz
Najdete v něm také kategorii Fundraising, financování NNO

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Projekt podpořil

EUNROS
Projekt Informační servis pro NNO byl podpořen programem Evropské unie Phare – Rozvoj občanské společnosti

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz