Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Vybrat 2. 4. 2003 -Výtěžek z benefiční výstavy graffitů pomůže dětem a mladým lidem v Brně

-foto-
BRNO [Econnect] - Během víkendu se ve studiu dramatické výchovy Labyrint při Centru volného času Lužánky Brno uskutečnila prodejní výstava graffitů v rámci akce I. Legal Garaffiti Jam. Finanční výtěžek z celé akce je určen na podporu aktivit projektu Streetwork, který koordinuje občanské sdružení Ratolest Brno a který je zaměřen na pomoc dětem a mladým lidem v Brně. Celý text ::občanský sektor, sociální oblast::
 

Vybrat 26. 3. 2003 -Za rozvoj firemního dárcovství zodpovídají i média

PRAHA [Econnect] - Při hledání způsobů, jak financovat aktivity NNO, se do popředí stále více dostává problematika firemního dárcovství. V této souvislosti bývá zmiňována tzv. sociální odpovědnost firem jako jeden z motivů firemního dárcovství. Jsou však firmy schopné či ochotné přiznat svou sociální odpovědnost za prostředí, ve kterém fungují? Jak významnou roli hrají v celém procesu média? Tyto a další otázky byly tématem semináře „Sociální odpovědnost firem a médií“, který uspořádala Nadace VIA. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat 21. 3. 2003 -Hudba podpoří pacienty dětské onkologie

-foto-
BRNO [Econnect] - Získání dalších finančních prostředků pro veřejnou sbírku na podporu dětské onkologie „Brněnský krokodýlek“ je cílem koncertu populárního hudebníka Ladislava Kerndla. Tento známý brněnský zpěvák vystoupí s dalšími umělci 29.března od 19:30 hodin v sále brněnského Dominiku v Dominikánské ulici. Výtěžek koncertu podpoří pacienty Masarykova onkologického ústavu a je další akcí v rámci cyklu Muzicírování pro Brněnského krokodýlka, na jehož konto se dosud vybralo přes 1,2 milionu korun. Celý text ::občanský sektor, sociální oblast::
 

Vybrat 17. 3. 2003 -Příští úterý 25. 3. se uskuteční další "Srdíčkový den"

-foto-
PRAHA [Život dětem/Econnect] - Občanské sdružení Život dětem připravilo na příští úterý 25. 3. již čtvrtý ročník akce s názvem "Srdíčkový den". V jeho rámci se v Praze a v dalších velkých městech uskuteční sbírková akce, kdy budou prodávány stříbrné přívěsky (klíčenky) různých barev ve tvaru srdce v hodnotě minimálně 40 Kč. Výtěžek sbírkové akce je již tradičně určen dětským oddělením nemocnic v ČR, především pak dětskému oddělení FN v Praze Motole. Část prostředků bude věnována hendicaponým dětem a dalším dětským zařízením. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 11. 3. 2003 -Seminář „Sociální odpovědnost firem a médií“

PRAHA [Nadace VIA] - Nadace VIA pořádá 25. března 2003 od 9.00 do 13.00 hodin v pražském středisku Woodrova Wilsona, Wratislawský palác, Tržiště 13, Praha 1 (vedle Velvyslanectví USA) seminář „Sociální odpovědnost firem a médií“. Seminář je určen odborníkům v oblasti firemní komunikace, kteří se ve firmách a v komunikačních agenturách zabývají dárcovstvím a sponzorstvím a zástupcům médií. Účast na semináři je omezena na 50 osob a je bezplatná. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 3. 3. 2003 -Stromy hledají adoptivní rodiče

BRNO [Nadace Partnerství] - Poradní sbor programu Strom života Nadace Partnerství rozhodl o podpoře 14 projektů výsadby stromů neziskovými organizacemi a obcemi celkovou částkou 74 000 Kč. Šestnáct žádostí o grant muselo být kvůli velkému zájmu a nedostatku financí zcela zamítnuto, další zajímavé projekty byly podpořeny nedostatečně. Pro nejzajímavější projekty hledáme dárce, kteří by umožnili jejich realizaci. Seznam projektů najdete na www.stromzivota.cz. Případní dárci se mohou ozvat na níže uvedené kontaktní adresy. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat 14. 2. 2003 -Tříkrálová sbírka vynesla 42 milionů korun

-foto-
PRAHA [Econnect] - Sdružení Česká katolická charita (SČKCH) tento týden oznámila, že letošní výnos Tříkrálové sbírky přesáhla 42 milionů korun. Do pokladniček tříkrálových koledníků darovali lidé 40 231 382,90 korun. Prostřednictvím složenek, internetu, bankovními převody a dary na tříkrálové konto přibylo do sbírky dalších 2 561 628,90 korun. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat 12. 2. 2003 -Výsledky Dobrej noviny

BRATISLAVA [ChangeNet] - Kolednícka akcia Dobrá novina, ktorej ôsmy ročník prebehol na prelome rokov 2002/2003 v 724 mestách a obciach Slovenska a do ktorej sa zapojilo 20.052 malých i veľkých koledníkov (navštívili 56.108 rodín), uzavrela svoju verejnú zbierku sumou 10.255.266 korún. Z výťažku zbierky budú podporené rozvojové projekty v Južnej Afrike, Keni, Ugande, Sudáne a Mali. Celý text ::občanský sektor, sociální oblast::
 

Vybrat 7. 2. 2003 -Vyhlášena soutěž pro NNO na získání finančního daru v roce 2003

BRNO [Trialog] - Vodárenská akciová společnost v Brně ve spolupráci s občanským sdružením TRIALOG v Brně vyhlašuje 4. ročník soutěže pro neziskové organizace - „Jedna plus jedna je více než dva“ na získání finančního daru v roce 2003. Vyhlášení vítězného projektu soutěže a předání finančního daru oběma neziskovým organizacím v celkové výši 100.000,- Kč bude 19. března 2003, v souvislosti se Světovým dnem vody. Termín uzávěrky soutěže: 28. února 2003. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 6. 2. 2003 -Nadace Partnerství děkuje za dar na podporu výsadby stromů

BRNO [Nadace Partnerství] - Peněžitý dar ve výši 100 tisíc korun získala Nadace Partnerství od Asociace žen diplomatického sboru (Diplomatic Ladies Association) v Praze. Ve čtvrtek 6. února v pražském hotelu Hilton proběhlo slavnostní předání daru ve výši 3.600 000 Kč 31 neziskovým organizacím z celé České republiky. Finanční prostředky jsou výtěžkem vánočního bazaru, který Asociace zorganizovala 7. prosince 2002 též v hotelu Hilton v Praze. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat 5. 2. 2003 -Systém získania a poukázania 1 percenta z dane sa zatiaľ nemení

BRATISLAVA [ChangeNet] - Dnešná tlačová beseda 1.neziskového centra bola venovaná zhodnoteniu úspešnosti predchádzajúceho obdobia a avízovaným zmenám v systéme poukazovania a získavanie jedného percenta z dane fyzických osôb v dôsledku reformy daňového systému Slovenska. O jedno percento z dane sa za daňové obdobie roku 2002 uchádza 3386 subjektov. Možnosť žiadať o jedno percento využilo opakovane iba 53 % žiadateľov. V roku 2002 poukázalo 1 % z svojej dane 325 839 občanov. Zodpovedajúca suma, 101 miliónov korún, bola prevedená na 3925 subjektov. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 23. 1. 2003 -Ukončili zbierku Tesco charita roka 2002

-foto-
BRATISLAVA [ChangeNet] - Sieť obchodných domov a hypermarketov Tesco spolu so Spoločnosťou priateľov detí z detských domovov (SPDDD) Úsmev ako dar organizovali minulý rok verejnú finančnú zbierku pod názvom Tesco charita roka 2002. Celkový finančný výnos z tohto projektu na podporu transformácie detských domovov je 733 tisíc korún. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat 6. 1. 2003 -Tříkrálová sbírka začala

-Logo Tříkrálové sbírky-
PRAHA [Econnect] - Již třetím rokem vyjdou začátkem ledna do ulic Kašpar, Melichar a od sazí umouněný Baltazar. Tříkráloví koledníci zpívají lidem a koledují pro ty, kteří žijí mezi námi a kteří potřebují naši pomoc – pro lidi staré, nemocné nebo opuštěné, pro matky s dětmi v nouzi, pro lidi bez domova. Projekt organizuje Česká katolická charita a její jednotlivé diecéze po celé České republice. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 23. 12. 2002 -Postiženým povodněmi pomůže i Kuře

- Kuře -
PRAHA [Econnect] - Téměř 3 miliony korun na pomoc při odstraňování povodňových škod poskytne ještě do Vánoc 5. ročník sbírky „Pomozte dětem!“ V mimořádném výběrovém řízení bylo rozděleno celkem 2 925 000 korun, které připadnou nestátním neziskovým organizacím přímo pracujícím s dětmi a mládeží, a vedle nich také sociálně potřebným rodinám s více dětmi. Celý text ::občanský sektor, sociální oblast::
 

Vybrat 18. 12. 2002 -Počátkem ledna začne celostátní Tříkrálová sbírka

PRAHA [Radio Praha] - Česká katolická charita uspořádá v prvním lednovém týdnu již potřetí v celostátním měřítku Tříkrálovou sbírku. Získané finance budou opět určeny především na stovky místních a regionálních projektů zaměřených na pomoc starým, nemocným a opuštěným lidem. Loni tak charita získala 37 miliónů korun. "Předpokládáme, že se zúčastní až 25.000 koledníčků v 8500 skupinách, tedy o několik tisíc lidí více než letos," řekl generální sekretář Sdružení Česká katolická charita Jaroslav Kopřiva. Většina získaných prostředků zůstane na místech, kde se vybraly: 80 procent peněz se podle Kopřivy vrací do diecézí, z toho 65 procent zpět do farností. Diecéze a farnosti pořádají při sbírce také tříkrálové průvody, živé betlémy a koncerty. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat 17. 12. 2002 -Tichá aukce byla úspěšná

-Logo - Tereza-
PRAHA [Econnect] - Ve čtvrtek 12.prosince 2002 se uskutečnil sedmý ročník benefiční hry nazvané Tichá aukce, kterou pravidelně pořádá sdružení pro ekologickou výchovu Tereza. Konečným výsledkem této netradiční formy získávání protředků pro aktivity neziskového sektoru je částka 180 000,- Kč. Prostředky budou využity pro podporu ekologicky vzdělávacích programů a projektů pro děti a mládež z celé České republiky. Přímý přenos akce bylo poprvé možné sledovat také na internetu. Celý text ::internet, občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat 11. 12. 2002 -Sdružení Tereza zve již posedmé na benefiční akci Tichá aukce

[Sdružení Tereza] - Benefiční akci „Tichá aukce 2002“ pořádá již posedmé sdružení pro ekologickou výchovu Tereza ve čtvrtek 12. 12. 2002 od 17.30 hodin. Jedná se o společenský benefiční večer, jehož výtěžek bude využit na podporu ekologických vzdělávacích programů a projektů pro děti a mládež ČR. Aukce se objeví se také v on-line přenosu na internetové adrese www.terezango.cz a www.gts.cz. Celý text ::kultura, občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat 10. 12. 2002 -Dobrá jména se navzájem podporují

PRAHA [Bulletin SKOKu] - Problematika firemního dárcovství u nás je zvláště v poslední době jedno z aktuálních témat neziskového sektoru. Současně s rozvojem tohoto sektoru a růstem finančních potřeb se ukazuje, že získávání prostředků od firemních dárců je jedním z nezbytných předpokladů úspěšného a stabilního fungování neziskových organizací. "Jak na to" bylo námětem semináře „Firemní dobročinnost a její zviditelnění: aby to fungovalo“ uspořádaného Nadací VIA. Semináře se zúčastnili především zástupci firem, kteří mají na starosti firemní strategii dárcovství, zástupci neziskového sektoru a novináři. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 9. 12. 2002 -Zbierka SČK Ľudia ľuďom rozpustená

BRATISLAVA [ChangeNet] - Dňa 4.decembra zasadala na MÚ v Brezne po 6.krát humanitná komisia Slovenského červeného kríža, aby rozdelila peniaze z verejnej finančnej zbierky SČK Ľudia ľuďom, určenej na pomoc občanom postihnutým povodňami na Horehroní. Doteraz sa na účte Ľudia ľuďom nazbieralo približne 8 miliónov korún, počet žiadostí o pomoc od občanov bol 255. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat 5. 12. 2002 -CCE Trust poprvé: Velké americké nadace se loučí s ČR třemi miliony dolarů

PRAHA [Nadace VIA/Econnect] - V následující sérii pěti článků vám představíme program CEE Trust, který se pravděpodobně stane pro příští tři roky druhým nejvýznamnějším zdrojem financování projektů a činnosti neziskových organizací v ČR (vedle programu PHARE). V tomto prvním článku vám představíme základní cíle a poslání programu a způsob jeho administrace. V následujících článcích se budeme podrobněji věnovat jednotlivým čtyřem oblastem, na něž je program rozdělen. Celý text ::občanský sektor::
 
stránka   Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Další

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nové granty e-mailem

Novinky v grantovém kalendáři můžete dostávat každý týden e-mailem. * MAILING LIST novegranty-l@list.ecn.cz je určen neziskovým organizacím a aktivistům.
Chcete se přihlásit? - pište na fundraising@ecn.cz.

Užitečné odkazy ve fundraisingu

FUNDRAISING ON-LINE - Manuál jak využívat internetové stránky a on-line komunikační technologie pro fundraising, případové studie
Kormidlo.cz: Fundraising, financování NNO - kategorie katalogu odkazů občanské společnosti - najdete zde např. přehled nadací, vzdělávání, služby atd.
Grantový kalendář Econnectu
České centrum fundraisingu

Katalog Kormidlo.cz

www.kormidlo.cz
Najdete v něm také kategorii Fundraising, financování NNO

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Projekt podpořil

EUNROS
Projekt Informační servis pro NNO byl podpořen programem Evropské unie Phare – Rozvoj občanské společnosti

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz