Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Vybrat 6. 6. 2004 -Fond pomoci firmy Siemens

-foto-
PRAHA [Siemens, s. r.o.] - Společnost Siemens představila Fond pomoci, jehož prostřednictvím budou každý měsíc udělovány finanční granty v celkové výši 200.000 Kč na podporu charitativní činnosti neziskových organizací působících na území České republiky. Ročně tak Siemens Fond pomoci na charitativní projekty rozdělí 2,400.000 Kč. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 20. 5. 2004 -Nadace VIA vyhlašuje 7. ročník ceny VIA Bona 2004

-foto-
Praha [Nadace VIA / Econnect] - I v letošním roce vyhlašuje Nadace VIA soutěž o cenu pro firemní dárce – VIA Bona 2004. Oceněni by měli být především ti, kteří významným způsobem podpořili činnost neziskových organizací, a prospěli tak obci, městu nebo regionu, kde působí. Ocenění VIA BONA je určeno firmám i jednotlivcům, kteří pomáhají svému okolí, a to nejen finančními dary. Cílem ocenění je, aby se dárcovství a dobročinnost staly přirozenou součástí našeho života a firemní filantropie stále více využívanou součástí konceptu společenské odpovědnosti firem.
Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat 5. 5. 2004 -Dárcovská sms pro Světlušku

PRAHA [Nadační fond Českého rozhlasu] - Podpořit dobrou věc už nemůže být snadnější. Od 1. května 2004 je možné podpořit dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška odesláním dárcovské SMS. Každá SMS zaslaná ve tvaru DMS mezera Svetluska na číslo osmička a čtyři sedmičky pomůžete konkrétním nevidomým lidem.
Celý text ::občanský sektor, sociální oblast::
 

Vybrat 20. 4. 2004 -Pouliční charitativní sbírka Nadace Civilia

PRAHA [Nadace Civilia] - Dne 7. dubna se v hlavním městě Praha uskutečnila pouliční charitativní sbírka Nadace Civilia. Prodejním předmětem byl plastový klíč s ouškem ve tvaru srdce. S prodejem pomáhali studenti pražských středních škol. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 15. 4. 2004 -Už víte, co je DMS?

PRAHA [Fórum dárců] - Služba s názvem Donors Message Service. "DMS - Dárcovská SMS" je společným projektem Fóra dárců - organizace pro dárce, usilující o podporu filantropie v České republice a Asociací provozovatelů mobilních sítí. Cílem projektu DMS je nabídnout nadacím a dalším neziskovým organizacím možnost získávat příspěvky od jednotlivců prostřednictvím mobilního telefonu formou SMS zpráv. Tato služba probíhá na nekomerčním principu.

Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 12. 4. 2004 -Buďte naším partnerem pro přírodu

-foto-
BRNO [Nadace Partnerství] - Nadace Partnerství – největší česká ekologická nadace – zahajuje kampaň na zvýšení nadačního jmění. Cílem kampaně je do konce roku 2005 získat alespoň 6 milionů korun od firemních dárců. "Využili jsem pobídkového grantu americké nadace Charlese Stewarta Motta, která každou námi získanou částku zdvojnásobí," vysvětluje Miroslav Kundrata, ředitel Nadace Partnerství.
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 8. 4. 2004 -Veřejnost pro české neziskové organizace nic neznamená. Nebo snad ano?

PRAHA [Fundraising.cz] - V dokumentu "Současný stav fundraisingu v českých neziskových organizacích", který sloužil jako jeden z podkladů pro zprávu ICN a Spiralis z konce loňského roku o stavu neziskového sektoru v České republice, se člověk může dočíst, že do budoucna s veřejností jako s významným zdrojem nepočítá ani jedna nezisková organizace v Čechách. To je dost podstatná informace, kterou je nicméně obtížné plošně interpretovat. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 29. 3. 2004 -RNNO projednávala návrh zákona o 1 %

PRAHA [Fórum dárců] - 18. března Rada vlády pro NNO projednávala návrh zákona o 1 %. Návrh podpořili téměř všíchni členové Rady, nesetkal se však s pozitivním přístupem ze strany Ministerstva financí. V současné chvíli probíhají další jednání, zejména s Ministerstvem financí, a návrh zákona o 1 % bude znovu předložen Radě vlády pro NNO začátkem května. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 10. 3. 2004 -Neziskový sektor na Slovensku dostal v roku 2003 od daňovníkov takmer 100 miliónov

Bratislava [ChangeNet] - V roku 2002 po prvý raz dostalo možnosť využiť 1 percento dane z príjmov 3926 slovenských mimovládnych organizácií (MVO), v roku 2003 ich bolo už len 3334. Pokles oproti prvému roku zaznamenal nielen počet MVO, ale aj poukázaná suma. Podľa Daňového riaditeľstva SR poukázali daňovníci a daňovníčky v roku 2003 v prospech MVO 97.070.228 korún, čo je oproti roku 2002 pokles o viac ako 3 percentá. MVO získali za rok 2002 z celkovej možnej sumy 26% (zdroj: Efekt marec/2004).
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 16. 2. 2004 -SMS má mladší sestru DMS

PRAHA [Fórum dárců] - Zcela ojedinělý projekt "DMS - Dárcovská SMS" přinese neziskovým organizacím pomoc prostřednictvím textovek – "deemesek". Fórum dárců, střešní organizace pro dárce (nadace, firmy, nadační fondy) usilující o podporu filantropie v České republice ve spolupráci s Asociací provozovatelů mobilních sítí (APMS), zastupující všechny tři domácí mobilní operátory, společně připravují projekt "DMS - Dárcovská SMS". Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 2. 2. 2004 -Fundraising – být či nebýt?

PRAHA [Econnect] - Firemní dárcovství, podpora jednotlivců, legislativa usnadňující financování nevládních neziskových organizací a efektivní využívání komunikačních nástrojů – to byly tematické pilíře dvoudenní mezinárodního workshopu Cesty k účinnému fundraisingu, který na konci ledna uspořádalo občanské sdružení Spiralis. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 30. 1. 2004 -Světlušky vybraly miliony a podpořily desítky zrakově postižených

-foto-
PRAHA [Radio Praha] - První ročník sbírky Světluška na pomoc zrakově postiženým vynesl 6,4 milionu korun. Nadační fond Českého rozhlasu, který sbírku organizuje, proto už loni v prosinci mohl pomoci 62 jednotlivcům a neziskovým sdružením. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat 23. 1. 2004 -Začíná třetí ročník programu Make a Connection - Připoj se

PRAHA [Make a Connection] - Nokia a Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) zahájily v České republice již třetí ročník spolupráce v rámci programu Make a Connection - Připoj se. Tak jako v předešlých letech tento program poskytne mladým lidem příležitost zapojit se do života společnosti a uskutečnit vlastní dobrovolnické projekty. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 23. 1. 2004 -Vyhlášení kampaně "30 dní pro neziskový sektor"

PRAHA [ICN o.p.s.] - Informační centrum neziskových organizací, o.p.s. (ICN) vyhlašuje 7. ročník celonárodní mediální kampaně na podporu neziskových organizací „30 DNÍ PRO NEZISKOVÝ SEKTOR“, která proběhne v termínu 31. 1. - 29. 2. 2004. Hlavním tématem kampaně je dárcovství, heslo kampaně zní: "Chcete podat pomocnou ruku? www.neziskovky.cz".
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 22. 1. 2004 -Přežijí neziskové organizace vstup ČR do EU?

PRAHA [Spiralis] - Se vstupem ČR do EU se změní prostředí, ve kterém budou nadále působit české neziskové organizace a ve kterém se bude rozvíjet občanská společnost ČR. Uzavřou se některé současné ověřené finanční zdroje a otevřou se nové neověřené možnosti. Dokáží se neziskové organizace v novém prostředí zorientovat a přežít? Touto otázkou se mimo jiné bude zabývat mezinárodní workshop Setkávání 2004 - Cesty k účinnému fundraisingu, který proběhne v prostorách Ministerstva zahraničí ve dnech 29. - 30. ledna 2004.
Celý text ::, občanský sektor::
 

Vybrat 22. 1. 2004 -Adoptujte strom!

BRNO [Nadace Partnerství - Strom života] - Nyní máte jedinečnou možnost podpořit sázení stromů a jeho prostřednictvím životní prostředí v několika desítkách obcí v Čechách i na Moravě. Rekordních 79 žádostí o podporu sázení stromů přišlo do Nadace Partnerství z celé České republiky. Celkový finanční požadavek dosahuje 1 197 914 Kč, podpořit je přitom možné necelou desetinu. Obracíme se proto na všechny – Adoptujte strom! Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat 6. 12. 2003 -Tradice dárcovství v Křesťanství - 3. část

PRAHA [Charities Aid Foundation / Econnect] - Křesťané se na své cestě za hledáním nových možností pomoci a dárcovství nezastavili. Kristovo učení a reflexe biblických a teologických témat nadále formuje účel a podstatu zájmu křesťanů o spravedlnost a rozvoj člověka. Jak bychom se tedy měli zapojit? Nejedná se pouze o dávání peněz, musíme být ochotni poskytnout svůj čas, naslouchat, učit se, brát se za správnou věc a modlit se. Darování je pro Křesťana záležitostí plného dávání sebe sama a uspokojení z toho, že tento dar může mnoho znamenat. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 5. 12. 2003 -Veřejná sbírka s názvem „Žijeme tady společně“

PRAHA [Nadace na ochranu zvířat] - Nadace na ochranu zvířat při příležitosti Světového dne zvířat zorganizovala benefiční prodej pohlednic se zvířecími motivy. Zveme všechny na zábavné odpoledne spojené se slavnostním představením kasičky k veřejné sbírce „Žijeme tady společně“ Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat 1. 12. 2003 -Tradice dárcovství v Křesťanství - 2. část

PRAHA [Charities Aid Foundation / Econnect] - Idealismus a velkorysost rané církve neměly bohužel dlouhého trvání. Obraz Království zaslíbeného s postupem času vybledl, Křesťanství se stalo oficiálním náboženstvím Římské říše a do církve vstoupili bohatí lidé. Církev založila instituce pečující o chudé a nemocné a dárcovství se stalo záležitostí osobní volby spíše než společenské potřeby a spravedlnosti. Někteří z oddanějších vůdců proti tomuto brojili. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 1. 12. 2003 -Nadace Partnerství už rozdělila přes 100 milionů korun

BRNO [Nadace Partnerství] - Nadace Partnerství za 12 let své existence rozdělila přes 100 milionů korun na projekty neziskových organizací a obcí. Podpořila tak stovky místních aktivit zaměřených na ochranu přírody a trvale udržitelný rozvoj. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 
stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 11 | Další

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nové granty e-mailem

Novinky v grantovém kalendáři můžete dostávat každý týden e-mailem. * MAILING LIST novegranty-l@list.ecn.cz je určen neziskovým organizacím a aktivistům.
Chcete se přihlásit? - pište na fundraising@ecn.cz.

Užitečné odkazy ve fundraisingu

FUNDRAISING ON-LINE - Manuál jak využívat internetové stránky a on-line komunikační technologie pro fundraising, případové studie
Kormidlo.cz: Fundraising, financování NNO - kategorie katalogu odkazů občanské společnosti - najdete zde např. přehled nadací, vzdělávání, služby atd.
Grantový kalendář Econnectu
České centrum fundraisingu

Katalog Kormidlo.cz

www.kormidlo.cz
Najdete v něm také kategorii Fundraising, financování NNO

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Projekt podpořil

EUNROS
Projekt Informační servis pro NNO byl podpořen programem Evropské unie Phare – Rozvoj občanské společnosti

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz