Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Vybrat 16. 5. 2002 -4. ročník sbírky „Pomozte dětem!“ bude rozdělovat 12 030 643 Kč

PRAHA [NROS] - Celkové výše 12 030 643 Kč dosáhly finanční příspěvky a dary zaslané na konto 4. ročníku společné sbírky České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti „Pomozte dětem!“. Je to téměř o dva milióny více než v minulém ročníku.
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 23. 4. 2002 -Nadace VIA představuje nový model spolupráce mezi firmou a nadací

PRAHA [Nadace VIA] - Dobročinný fond Plzeňského Prazdroje je novým modelem spolupráce mezi sociálně odpovědnou firmou a nadací. Byl založen 1. dubna 2002 a jeho cílem je podporovat projekty neziskových organizací, které sídlí v Plzni a na území bývalých okresů Praha-východ,Frýdek-Místek, Ostrava, Karviná.
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 17. 4. 2002 -Akce pro Kapku naděje vynesly přes osm set tisíc korun

-foto-
PRAHA [Econnect/Rádio Praha] - Charitativní akce za účasti českých umělců "Společně pro Kapku naděje" na pomoc dětem s poruchou krvetvorby vynesla od loňského prosince 830.000 korun. Akci pořádá nadační fond Kapka naděje. Celý text ::, občanský sektor::
 

Vybrat 16. 4. 2002 -Dárcovství a dobrovolnictví v ČR - pilotní projekt podpory osvěty, informovanosti a vzdělávání

ČESKÁ SKALICE [NROS - Vila Čerych] - Nadace rozvoje občanské společnosti realizovala v uplynulých dvou letech výzkumný projekt ve spolupráci s AGNES a sociologickou společností STEM za podpory Charles Stewart Mott Foundation. Projekt byl zaměřen na problematiku dárcovství a dobrovolnictví v ČR a na principy a způsoby podpory těchto aktivit v oblasti zvyšování informovanosti jednak mezi neziskovými organizacemi, ale i na straně dárců z řad komerčních subjektů, státní správy a veřejnosti. Na závěry projektu pak navazuje pilotní projekt realizovaný NROS v období let 2002 - 2003. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 8. 4. 2002 -Nárast nadačných aktivít po útokoch na U.S.A.

NEW YORK [The Foundation Center/Changenet] - Ekonomická recesia, výkyvy na burze cenných papierov a celková spoločenská neistota v U.S.A. nemala negatívny vplyv na nadačné aktivity. Práve naopak. V roku 2001 je zaznamenaný predbežný nárast o 1,4 miliardy dolárov.
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 29. 3. 2002 -Tříkrálová sbírka 2002 vynesla 37 miliónů korun

PRAHA [Česká katolická charita] - Sdružení Česká katolická charita (SČKCH) pořádalo v roce 2002 už podruhé Tříkrálovou sbírku. Jejím generálním partnerem je letos Česká spořitelna a.s. V celé České republice se do sbírky letos zapojilo 7800 skupinek koledníků, kteří od 3. do 8. ledna 2002 vybírali příspěvky na ulicích českých měst. Dalším zdrojem příjmů sbírky byly tříkrálové složenky, které Česká pošta rozesílala ve vánočním období do českých domácností. Od poloviny prosince 2001 mohou dárci věnovat prostředky také prostřednictvím internetového bankovnictví na stránce www.trikralovasbirka.cz . Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 29. 3. 2002 -První příspěvky na konto veřejné sbírky "Pomozte dětem!" prostřednictvím SMS

PRAHA [NROS] - Na konto veřejné sbírky "Pomozte dětem!" lze od 20.března přispívat prostřednictvím mobilního telefonu. Během prvního týdne fungování této služby bylo odesláno již téměř 50 tisíc sms zpráv - příspěvků na konto. Stačí odeslat SMS zprávu s textem NAD KURE svému operátorovi na telefonní číslo: Eurotel 999600 / Paegas 4616 / Oskar 3355. Každou SMS zprávou přispěje odesílatel deseti korunami na účet konta ve prospěch ohrožených a znevýhodněných dětí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 28. 3. 2002 -Hodina deťom priniesla tohto roku viac ako 10 mil. korún

BRATISLAVA [ChangeNet] - Aj v tohto roku vyzbierala Nadácia pre deti Slovenska vyše desiatich miliónov korún v kampani Hodina deťom. Tieto peniaze budú použité na rôzne aktivity, ktoré pomáhajú zlepšiť situáciu takmer vo všetkých oblastiach súvisiacich s deťmi. Zbierka sa tohto roku uzavrela 28.marca 2002. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 6. 3. 2002 -"Euro for Good" - sbírka neplatných platidel zemí přecházejících na euro na podporu programů UNICEF

[Unicef] - V 16 zemích světa včetně České republiky probíhá pod názvem "EURO FOR GOOD" ve spolupráci s firmou TRAVELEX/Thomas Cook sbírka neplatných mincí a bankovek 12 zemí Evropské unie (Belgie, Finsko, Francie, Itálie, Irsko, Nizozemsko, Lucembursko, Německo, Portugalsko, Rakousko, Španělsko, Řecko), které přešly na EURO. Výtěžek této sbírky je určen na podporu programů UNICEF ve prospěch dětí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 5. 3. 2002 -Za výnos akce Pečení pro děti pojedou nevidomé děti k moři

[Radio Praha] - Za peníze, které v pražské pasáži Myslbek vybrali organizátoři dobročinné akce Pečení pro děti, pojedou v srpnu děti s těžkým zrakovým handicapem k moři do Turecka. Akci přišla se svým "jablíčkovým bleskokoláčem" Melichárkem podpořit také herečka Jitka Molavcová. Charitativní akce Pečení pro děti se konala po třicáté. Každou první sobotu v měsíci pozvou dobrovolníci některou slavnou osobnost a kromě jejího vlastnoručně upečeného pečiva, prodávají kolemjdoucím výrobky, které pro akci věnovaly malé soukromé pekárny a cukrárny. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 17. 12. 2001 -Čeští výtvarníci podpořili akci "Cihla"

Praha [Nový prostor] - Ve středu 12.12.proběhla v malém sále Paláce Žofín benefiční aukce výtvarných děl. Aukci pořádalo o.s. Portus Praha ve spolupráci s aukční síní Vltavín. Do aukce věnovali svá díla přední čeští umělci: Jiří Anderle, Adolf Born, Jiří David, Jiří Kolář, Aleš Lamr, Stanislav Libenský, Otto Placht, Vladimír Preclík, Michael Rittstein, Jiří Sopko, Jindřich Štreit, Eva a Jan Švankmajerovi, Olbram Zoubek a mnozí další. Výtěžek ve výši 1 430 000,- Kč bude věnován na dokončení rekonstrukce chráněné domácnosti pro lidi s mentálním postižením ve Slapech. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 17. 12. 2001 -Dárky pro mentálně postižené děti

Frýdek-Místek [ADRA] - Pracovníci humanitárního střediska Adry ve Frýdku-Místku předali rodině Krausových z Jabloňan u Brna dárky pro děti, které obsahovaly zimní oblečení a boty, hračky, brusle a také balíčky sladkostí a ovoce.Spolupráce mezi humanitárním střediskem ve Frýdku-Místku a rodinou Daniely a Jana Krausových z Jabloňan u Brna trvá již několik let. Tato rodina se, vedle čtyř vlastních dětí, stará v pěstounské péči o 10 mentálně postižených dětí. 8 z dětí vyučuje paní Daniela v domácí škole. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 14. 12. 2001 -Na pomoc týraným deťom sa vyzbieralo viac ako
600 tisíc

Bratislava [ChangeNet] - Počas Svetového dňa prevencie týrania detí sa v tridsiatich piatich mestách Slovenska uskutočnila verejná finančná zbierka spojená s informačnou kampaňou. Hrubý výnos zo zbierky, ktorý predstavoval 610 336,90 korún má podporiť realizáciu preventívnych a intervenčných programov detskej linky dôvery. Dobrovoľníci v tento deň rozdali viac ako 50 tisíc informačných materiálov. Vo vybraných krajských mestách deti stavali papierovú pyramídu, ktorú oblepili výtvormi na tému "Porušovanie práv detí očami detí." Popoludní zapaľovali spolu s primátormi sviečky za obete domáceho násilia. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 5. 12. 2001 -Koncerty Vločky šťastia na pomoc znevýhodneným deťom

Bratislava/Košice [ChangeNet] - Celkový výťažok 500 000 korún z dvoch benefičných koncertov Vločky šťastia v Bratislave a v Košiciach poputuje 13. decembra na konto Nadácie detský sen (NDS). Bratislavský koncert sa uskutočnil v piatok v Parku kultúry a oddychu (PKO) a košický sa pripravuje na 13. decembra. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 28. 11. 2001 -Umelci podporili staromestské škôlky a domov dôchodcov

Bratislava [ChangeNet] - Domov dôchodcov na Podjavorinskej ulici v Bratislave a 16 materských škôl v bratislavskom Starom Meste dostane na svoje konto 220 tisíc korún z výťažku minulotýždňovej aukcie diel 17 slovenských výtvarníkov. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 28. 11. 2001 -Veřejná sbírka na Camphill České Kopisty

České Kopisty [o.s. Camphill České Kopisty] - V Českých Kopistech u Terezína vzniká první český Camphill - alternativní domov pro mentálně postižené na ekofarmě. Camphill vznikne na statku, který zakoupilo občanské sdružení ze zahraničních darů. Nejprve je ale nezbytná jeho rekonstrukce. Sdružení proto vyhlásilo veřejnou sbírku "Camphill - naděje pro postižené".
Představení projektu Camphillu můžete shlédnout 30. listopadu mezi 10 a 18 hod. na vánočním biojarmarku v Praze na nám. Republiky. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat 21. 11. 2001 -Filozofia darcovstva v U.S.Steel Košice

Medzilaborce [ChangeNet] - Sumou viac ako 1,5 milióna USD podporila v tomto roku U. S. Steel Košice deti z detských domovov, kultúrne, športové a ďalšie aktivity. Prezident spoločnosti J. H. Goodish hovoril v Medzilaborciach o darcovskej filozofii oceliarov, kde mu udelili čestné občianstvo mesta a cenu Spoločnosti Andy Warhola. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 14. 11. 2001 -Sbírka pokračuje

Praha [ADRA] - Sbírka na pomoc obětem boje proti terorismu stále pokračuje. ADRA ČR se v pomoci uprchlíkům z Afganistánu spojila se svou sesterskou organizací ADRA SRN. V těchto dnech (11.-13.11) probíhá v Bruselu setkání představitelů místních poboček ADRA z evropských zemí. Cílem setkání je mimo jiné také koordinace pomoci uprchlíkům z Afganistánu a příprava na pomoc v Afganistánu v okamžiku, kdy to bude možné. Na pomoc obětem boje proti terorismu má ADRA povolenu finanční sbírku.
Číslo účtu veřejné sbírky je:211 211 211/0300var. sym. 211ČSOB Praha, Arbesovo nám. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 26. 10. 2001 -Tradice dárcovství v křesťanství

Praha [CAF] - Dárcovství se v křesťanství datuje od samého zrození církve, příběhem o tom, jak Duch Svatý přišel k Ježíšovým následovníkům, po Ježíšově smrti, Zmrtvýchvstání a Nanebevstoupení. Raní Křesťané se dělili o svůj majetek a pomáhali tak sobě navzájem i širší společnosti. 'Všichni kdo věřili žili pohromadě a o všechno se dělili. Prodávali svůj majetek, své zboží a rozdávali výdělek podle toho, komu co bylo třeba'. (2:44). V Křesťanství je dávání spíše atributem sociální spravedlnosti než dobročinnosti. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 3. 9. 2001 -Tradice dárcovství v Sikhismu

Praha [CAF] - Ohledy na druhé stojí v centru učení Sikhismu, jak to ukazuje příběh zakladatele sikhské víry Gurua Nanaka a jeho otce. Na darování chudým je pohlíženo jako na darování Bohu, ale pouze vychází-li akt darování z čistého srdce. Dává-li člověk almužny doufajíce v získání pozdější odměny, „nemá to žádnou váhu“, jak nám připomíná slavný verš Gurua Nanaka (viz. níže). Celý text ::občanský sektor::
 
stránka   Předchozí | 1 | .. | 9 | 10 | 11 | Další

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nové granty e-mailem

Novinky v grantovém kalendáři můžete dostávat každý týden e-mailem. * MAILING LIST novegranty-l@list.ecn.cz je určen neziskovým organizacím a aktivistům.
Chcete se přihlásit? - pište na fundraising@ecn.cz.

Užitečné odkazy ve fundraisingu

FUNDRAISING ON-LINE - Manuál jak využívat internetové stránky a on-line komunikační technologie pro fundraising, případové studie
Kormidlo.cz: Fundraising, financování NNO - kategorie katalogu odkazů občanské společnosti - najdete zde např. přehled nadací, vzdělávání, služby atd.
Grantový kalendář Econnectu
České centrum fundraisingu

Katalog Kormidlo.cz

www.kormidlo.cz
Najdete v něm také kategorii Fundraising, financování NNO

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Projekt podpořil

EUNROS
Projekt Informační servis pro NNO byl podpořen programem Evropské unie Phare – Rozvoj občanské společnosti

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz