Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Vybrat 26. 6. 2012 -Chceme města z jiného těsta! Máme pro ně Fond místních iniciativ.

PRAHA [Nadace VIA] - Nadace VIA vyhlašuje další grantové kolo Fondu místních iniciativ. O grant až ve výši 70 000 Kč se mohou ucházet neziskové organizace, které se snaží o vylepšení podoby veřejného prostoru nebo upevnění vztahů mezi lidmi ve své obci. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 14. 6. 2012 -Výběrové řízení F-nadace pro podporu práce lektorů ve školách

PRAHA [Econnect/F-nadace] - F-nadace vyhlásila výběrové řízení na poskytnutí nadačních příspěvků pro podporu práce lektorů ve školách, jejichž programy umožňují lidem poznání a rozvoj křesťanských duchovních hodnot. Toto výběrové řízení probíhá ve spolupráci s Nadací Mezinárodní potřeby. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 13. 6. 2012 -Čtvrtý ročník soutěže Era Starosta roku byl právě vyhlášen!

PRAHA [Nadace VIA] - Nadace VIA a Era vyhlašují 4. ročník soutěže Era Starosta roku. Mediálním partnerem soutěže je Denik. Stejně jako v předchozích letech je záměrem soutěže vyslovit veřejné uznání za dobrou práci starostům a starostkám malých obcí, tj. obcí do 2 000 obyvatel. Práci svého starosty/starostky mohou nejlépe posoudit samotní občané. Proto právě oni mohou zaslat nominace na ocenění, a tak svému starostovi/starostce vyjádřit podporu a poděkování. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 12. 6. 2012 -Mladí lidé budou s pomocí Think Big opět měnit život kolem nás

PRAHA [Nadace O2] - Program Think Big od Nadace O2 vyhlašuje v rámci svého prvního roku působení již třetí výzvu pro přihlašování projektů. Mladí lidé ve věku 13 až 26 let mohou na své nápady, kterými chtějí změnit život kolem sebe k lepšímu, získat až 70 tisíc korun. Nadace O2 ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti rozdělí mezi 170 nejzajímavějších a nejužitečnějších projektů z celé České republiky částku 8,5 milionu korun. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 6. 6. 2012 -Nadace VIA vyhlašuje už pátý ročník programu „Průvodce po nástrahách v neziskovém sektoru“!

PRAHA [Nadace VIA] - Jste členem organizace, která se právě prokousala administrativou kolem založení sdružení a teď vlastně nevíte jak dál? Chcete se seznámit s dalšími aktivními zástupci organizací? Lákají vás témata jako fundraising nebo finance a daně? Je posláním vaší organizace komunitní rozvoj a obnova sousedských vztahů? Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 29. 5. 2012 -Cenu Olgy Havlové obdržel Josef Kočí za sociální poradenství v nemocnici

PRAHA [Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové/ Econnect] - Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové udělil v pondělí 28. května osmnáctou Cenu Olgy Havlové. Letos ji získal Josef Kočí, sociální poradce Masarykové nemocnice v Ústí nad Labem. Slavnost se uskutečnila v Památníku národního písemnictví, Letohrádku Hvězda v Praze za účasti předsedkyně správní rady Nadace Dany Němcové, Ivana M. Havla, Diany Sternbergové a dalších členů správní rady. Při této příležitosti Nadace Olgy Havlové také poděkovala svým významným dárcům a partnerům a ocenila vynikající projekty neziskových organizací. V kulturní části večera vystoupil soubor Geshem a klavírista Tomáš Kačo. Slavnost moderoval Jan Rosák. Celý text ::občanský sektor::
  • diskuse [počet příspěvků: 1]
 

Vybrat 10. 5. 2012 -Projekty podél tras Greenways si rozdělí 600 tisíc korun

BRNO [Nadace Partnerství/ Econnect] - Již podvanácté podpoří Nadace Partnerství společně s Nadací České spořitelny projekty podporující aktivity na stezkách Greenways. Letos si mezi sebe rozdělí nejlepší projekty 600 tis. korun. „Granty rozdělujeme každoročně a během dlouholeté spolupráce s Nadací České spořitelny jsme celkem rozdělili téměř 16 milionů korun,“ říká Juraj Flamik z Nadace Partnerství. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat 26. 4. 2012 -Na veletrhu NGO Market se představí téměř 200 neziskových organizací a zajímavý doprovodný program

PRAHA [Econnect/ Nadace Forum 2000] - Téměř 200 neziskových organizací z nejrůznějších oblastí činnosti se představí na 13. ročníku veletrhu neziskovek NGO Market, který proběhne 11. května 2012 po celý den v Národní technické knihovně v Praze. Největší akce svého druhu u nás, která je celá přístupná zdarma, nabídne nejen unikátní přehled českých i zahraničních neziskových organizací a přímý kontakt na stáncích s jejich aktivitami i zástupci, ale díky bohatému doprovodnému programu také příjemné a zábavné strávení volného času – pro celou rodinu i děti. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 20. 4. 2012 -Nadace VIA zve na seminář „Lidské zdroje v neziskovém sektoru – jak vybrat ty nejvhodnější zaměstnance“

PRAHA [Nadace VIA] - Díky štědré podpoře společnosti T-Mobile Czech Republic zveme zástupce neziskových organizací na celodenní seminář věnovaný tématice lidských zdrojů, který se uskuteční ve čtvrtek 10. května 2012 v sídle společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., Tomíčkova 2144/1, Praha 4 (stanice metra C – Roztyly). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 19. 4. 2012 -Nadační fond Kousek po kousku vyhlašuje první otevřené grantové kolo

STUDÉNKA - BUTOVICE [Nadační fond Kousek po kousku] - Cílem pilotního grantového kola Nadačního fondu Kousek po kousku je podpořit nejrůznější žádosti a projekty s pozitivním dopadem především v severomoravském regionu, které usilují o kvalitnější a bohatší komunitní život a chtějí pomoci aktivním a nadaným lidem ze svého okolí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 30. 3. 2012 -Nadace VIA vyhlašuje asistenční program pro podporu sociálního podnikání

PRAHA [Nadace VIA] - Nadace VIA vyhlašuje asistenční program pro podporu sociálního podnikání určený pro nevládní organizace a jejich sociální podniky – Akcelerátor ASP. Uzávěrka žádostí je v úterý 24. dubna 2012. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 28. 3. 2012 -Nadace BONA vyhlašuje grantové řízení na rozdělení výnosů z nadačního investičního fondu

PRAHA [Econnect/ Nadace BONA] - Nadace BONA vyhlašuje grantové řízení na rozdělení výnosů z nadačního investičního fondu (dále jen NIF) v souladu s obecně prospěšným cílem, k němuž byla zřízena tj. k podpoře humanitárních projektů a programů právnických osob působících v oblasti zdravotnictví a sociální péče, které používají socioterapeutické programy a alternativní metody léčby a péče, směřující k integraci duševně hendikepovaných osob do života společnosti. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 21. 3. 2012 -Výzva k předkládání projektů v rámci programu LIFE+ pro rok 2012

PRAHA [Econnect/ MŽP] - Dne 13.3.2012 byla Evropskou komisí vyhlášena šestá výzva k předkládání projektových návrhů v rámci programu LIFE+ pro rok 2012. Pro ČR byla pro tuto výzvu vyčleněna indikativní alokace ve výši cca 5,9 milionů EUR. Konečný termín pro předkládání projektových návrhů národnímu kontaktnímu místu, kterým je Ministerstvo životního prostředí, bylo stanoveno na 26.9.2012. Úspěšné žádosti předkládané v roce 2012 by měly projít evaluačním procesem v první polovině roku 2013. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 15. 3. 2012 -Přijďte na již 13. ročník Veletrhu neziskových organizací

PRAHA [Econnect/Nadace Forum 2000 ] - Téměř 200 neziskových organizací z nejrůznějších oblastí činnosti se představí na 13. Ročníku veletrhu neziskovek NGO Market, který proběhne 11. května po celý den v Národní technické knihovně v Praze. Největší akce svého druhu u nás, která je celá přístupná zdarma, nabídne nejen unikátní přehled českých i zahraničních neziskových organizací a přímý kontakt na stáncích s jejich aktivitami i zástupci, ale díky bohatému doprovodnému programu také příjemné a zábavné strávení volného času – pro celou rodinu i děti. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 12. 3. 2012 -Nominujte kandidáty na Cenu Olgy Havlové 2012

PRAHA [Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové] - Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové vyhlásil osmnáctý ročník Ceny Olgy Havlové. Nadace vyzývá veřejnost, aby do 1. května navrhovala kandidáty na Cenu. Týká se to osobností, které navzdory svému zdravotnímu handicapu pomáhají ostatním. O výběru laureáta rozhodne porota Ceny. Slavnostní vyhlášení držitele Ceny Olgy Havlové 2012 se uskuteční 28. května v Letohrádku Hvězda v Praze 6. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 20. 2. 2012 -Rok 2012 ve znamení rušení sociálních služeb a omezování provozu

OSTRAVA [Diecézní charita ostravsko-opavská] - V lednu 2012 zveřejnilo MPSV výsledky dotačního řízení pro financování sociálních služeb. V Moravskoslezském kraji chybí nyní min. 180 milionů korun ve srovnání s rokem 2011 za předpokladu, že bude všem službám poskytnuta dotace ve stejné výši jako minulý rok. Tento deficit vznikl ukončením individuálních projektů kraje a zároveň stagnací dotací ze zdrojů MPSV, které ukončení individuálních projektů téměř nereflektovalo. Některým službám a střediskům tak hrozí omezení nebo úplné ukončení vzhledem k nedostatku finančních prostředků. Celý text ::občanský sektor, sociální oblast::
  • diskuse [počet příspěvků: 1]
 

Vybrat 10. 2. 2012 -Nadace VIA vyhlašuje program Rychlé granty

PRAHA [Nadace VIA] - Vadí vám čachry s územním plánem? Pustošivé novostavby ve vašem okolí? Nezájem zastupitelů a pasivita sousedů? Ubývající zeleň, špatný vzduch nebo nadměrný hluk? Hájíte veřejný zájem, ale chybí vám prostředky? Zažádejte si o Rychlý grant Nadace VIA. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 10. 2. 2012 -Nadace VIA vyhlašuje 6. ročník grantového programu ČSOB a Era pro podporu regionů – Menší komunitní granty!

PRAHA [Nadace VIA] - Zajímáte se o to, co se děje ve Vašem regionu? Chcete, aby Vaše obec či město žilo společenským životem? Chcete se scházet se sousedy, poznávat historii místa, kde žijete, či společně chránit přírodní bohatství ve Vašem okolí? Pomůžeme Vám grantem až do výše 70 000 Kč na realizaci Vašich projektů! Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 24. 6. 2011 -Manželé Kellnerovi podpoří Cenu VIA BONA za filantropii

PRAHA [Nadace VIA] - Nadace VIA se společně s Nadací The Kellner Family Foundation snaží posílit nový trend v české společnosti - vzrůstající zájem Čechů o dobročinnost. Pod záštitou velvyslanectví Spojených států amerických a díky partnerství se společnostmi T-Mobile Czech Republic, PwC Česká republika, Philip Morris ČR a AC&C Public Relations dnes vyhlašují Cenu VIA BONA za filantropii. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 7. 12. 2006 -Služba Press servis pro neziskové organizace má novou tvář

-Press servis-
Praha [Econnect] - Nevíte jak snadno a rychle rozeslat tiskovou zprávu do médií? Nemáte potřebné kontakty na novináře a nevíte jak zprávu napsat? Se všemi těmito problémy vám může pomoci služba Press servis (http://press-servis.ecn.cz) pro neziskové organizace, kterou provozuje občanské sdružení Econnect. Press servis se právě nyní dočkal několika zásadních zlepšení a změn. Zcela novou součástí se stává manuál „Jak spolupracovat s médii“. Jeho zveřejňování začíná právě dnes. Celý text ::občanský sektor::
 
stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Doporučujeme ...


ZPRAVODAJSTVÍ ze světa NNO
: zprávy - tiskové zprávy - názory a komentáře - témata+kauzy

Občanská společnost - návod k použití
Občanská společnost - návod k použití - www.obcan.ecn.cz
Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU

Press servis - snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií
Služba Press servis + manuál Jak spolupracovat s médii

ikona Kormidlo.cz
www.Kormidlo.cz

ikona Dobrovolnik.cz
www.Dobrovolnik.cz

Obec konzultantů pro neziskový sektor

Nabídka služeb pro NNO:

  • Potřebuje vaše NNO pomoc v oblasti účetnictví, daní, dotací, ekonomiky NNO či poradenství? Podívejte se na nabídku služeb

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Tiskové zprávy NNO

Pomůžeme vám zveřejnit vaše stanoviska, tiskové zprávy a informace o činnosti a projektech vaší organizace. Využijte následujících služeb: Tiskové zprávy nevládních organizací vystavujeme na stránkách Econnectu do několika hodin po zveřejnění.

Projekt podpořil

EUNROS
Projekt Informační servis pro NNO byl podpořen programem Evropské unie Phare – Rozvoj občanské společnosti

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz