Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising > Hlavní cena VIA BONA byla letos udělena za podporu dobrovolnictví mladých lidí ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Hlavní cena VIA BONA byla letos udělena za podporu dobrovolnictví mladých lidí

25. 9. 2003 - PRAHA [Nadace VIA]

Podpora dobrovolné práce mezi mladými lidmi, to je cílem dobročinného projektu společnosti NOKIA. Právě za něj dnes firma obdržela hlavní cenu VIA BONA 2003. Pět cen pro nejlepší dárce bylo předáváno jako každý rok v rezidenci velvyslance USA pana Craiga Stapeltona.

Program firmy NOKIA s názvem Make a Connection – Připoj se poskytuje mladým lidem granty na projekty, které přinesou pozitivní změny v místě, kde žijí. “Je to velice koncepční a promyšlená dárcovská strategie,” vysvětluje rozhodnutí poroty jeden z jejích členů Igor Blaževič ze společnosti Člověk v tísni. Dále oceňuje především to, že firma nešla tradiční cestou podpory handicapovaných nebo ohrožených skupin mládeže, ale že nalezla novou potřebnou oblast. Partnerem při realizaci programu je Nadace pro rozvoj občanské společnosti.

Mezi nominovanými vzbudila u poroty velký ohlas dobročinnost paní Lady Martinezové z Olomouce. Tato dáma, sama na vozíčku, věnovala místnímu spolku vozíčkářů Trend výnosy z prodeje cigaret ve své soukromé trafice. Tam také nainstalovala sbírkovou kasičku. Porota se rozhodla udělit paní Martinezové cenu za mimořádný čin. „Zaujal nás silný příběh ženy, která pomáhá bez nároku na nějaké ohodnocení, slávu nebo vlastní prospěch,“ říká Helena Třeštíková, která také zasedla v porotě. „Je to krásný příklad dobroty všedního dne, která je ale o to cennější.“

Firma GlaxoSmithKline zaujala porotu svým Sanitářským kurzem sv. Zdislavy, který umožňuje vězněným ženám rekvalifikaci na charitní sanitářky a následnou praxi v Domově sv. Karla Boromejského v Řepích. Porota se rozhodla udělit firmě cenu za odvahu podpořit inovativní projekt. „Líbilo se nám, že se firma našla odvahu dát své prostředky do velice nevšední aktivity, kde není předpoklad, že se našlo mnoho korporátních dárců“ vysvětluje další z členů poroty Aleš Janků ze společnosti TMobile.

Cenu za dlouhodobé partnerství si odnáší firma MUCOS Pharma CZ, která významně podporuje obecně prospěšnou společnost Domov Sue Ryder. Firma MUCOS se rozhodujícím způsobem zasloužila o dokončení rekonstrukce Domova Sue Ryder v Praze. Nyní spolupracuje na výstavbě speciálního centra pro seniory s Alzheimerovou chorobou.

Projekt Občanská volba, který mimo jiné umožňuje veřejnosti aktivně rozhodovat, která z organizací nebo jejich projektů si zaslouží podporu, vynesl firmě Plzeňský Prazdroj cenu za podporu obecně prospěšné činnosti v regionech. „U nás je velice málo firem, které se tak všestranně věnují rozvoji regionů ve kterých působí. Věřím, že příklad Prazdroje bude inspirovat zejména české subjekty k následování,“ komentuje tuto kategorii Aleš Janků.

Česká televize získala čestné uznání Správní rady Nadace Via za koncepční mediální podporu neziskových projektů.

Ceny VIA BONA byly letos rozdány již pošesté. Hodnotící komise vybírala z celkového počtu 35 nominací. V komisi zasedli dokumentaristka Helena Třeštíková, Pavlína Kalousová z Fóra Dárců, Ivana Svobodová ze Správní rady Nadace VIA, ředitel vnějších vztahů T-Mobile Aleš Janků, Igor Blaževič ze společnosti Člověk v tísni, zástupce šéfredaktora MF Dnes Robert Čásenský a šéfredaktor Týdne Dalibor Balšínek.

Cena VIA BONA je holdem podnikům a jednotlivcům, kteří dlouhodobě a moudře podporují neziskové organizace ve svém okolí. Upozorňuje na dobré příklady dárcovství a umožňuje neziskovým organizacím, aby svým dárcům poděkovali tím, že je na cenu nominují. S myšlenkou ceny přišly společně Nadace VIA, Citibank a Citigroup Foundation.

Bližší informace:
Irena Skurovcová, 777 045 088, 233 113 370
Nadace VIA, Jelení 200/3, Praha 1


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz