Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat31. 7. 2019 - Složení uhelné komise musí být vyvážené. Rozšiřování dolů a prodej elektráren jdou proti jejímu smyslu

PRAHA [Econnect / Zelený kruh] - Asociace ekologických organizací Zelený kruh vítá schválení Státní uhelné komise vládou ČR a přizvání Zeleného kruhu k účasti. Jsme zase blíže potřebné diskusi o termínu ukončení využívání nejšpinavějšího fosilního paliva v Česku. Složení komise však protežuje zástupce zájmů uhelného byznysu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29. 7. 2019 - Největší setkání ymkařů z celého světa – do Londýna se chystá i česká výprava

PRAHA [Econnect / YMCA v ČR] - YMCA, největší a nejstarší organizace pro mládež na světě, slaví své 175. narozeniny. Při této příležitosti chystá začátkem srpna velkou akci v Londýně, které se zúčastní 5 tisíc mladých lidí – vedoucích, dobrovolníků a příznivců Ymky z celého světa. Do Londýna se chystá i výprava třiceti českých ymkařů. Setkání YMCA175 se koná ve dnech 4. – 8. srpna 2019 v Londýně, kde YMCA před 175 lety vznikla. Na účastníky čeká více než 150 hodin workshopů a diskuzí na témata jako občanská angažovanost, životní prostředí či duševní zdraví.
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat19. 7. 2019 - Česká vesnice v srbském Banátu ožila s dobrovolníky

BRNO [Econnect / Hnutí Brontosaurus] - Dobrovolníci z Hnutí Brontosaurus vyrazili za krajany Srbska, do nejmenší české vesnice v oblasti Banátu. Pomohli nejen s obnovou některých historických míst, ale také na dvanáct dní rozproudili život v obci, kde žijí potomci českých přistěhovalců z devatenáctého století. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16. 7. 2019 - Muzejní terasy ožijí šansonovým kabaretem Sylvie Krobové

CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi] - Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi pořádá v pátek 19. července 2019 v rámci letního festivalu kulturních akcí na terasách od 20:00 koncert písničkářky Sylvie Krobové. Celý text ::kultura::
 

Vybrat10. 7. 2019 - Zahraniční dobrovolníci opět okusí komunitní život Camphillů

ČESKÉ KOPISTY [Econnect / INEX - Sdružení dobrovolných aktivit] - Ve dnech 14. 7. - 27. 7. 2019 se v Českých Kopistech uskuteční mezinárodní workcamp pro dobrovolníky. Ve spolupráci s neziskovou organizací INEX-SDA budou mít dobrovolníci možnost podílet se na chodu camphillského společenství, zejména prací na farmě, kterou spolek provozuje. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat10. 7. 2019 - Odborníci předložili animaci sesuvu, který zasypal dálnici D8

BRNO [Děti Země / Econnect] - Podle informací odborníků ze Stavební fakulty Technické univerzity Ostrava, které vyplývají z jejich veřejné video-prezentace z května 2019, byly hlavními příčinami obrovského sesuvu, který dne 7. června 2013 zasypal rozestavěnou trasu dálnice D8 v Českém středohoří a zničil asi 200 metrů železniční tratě, jednak od roku 2009 nezajištěný vysoký zářez svahu s trasou dálnice a dále vytrvalé deště během června 2013. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9. 7. 2019 - "Uhelné" regiony mají šanci získat unikátní systémovou podporu EU. Dostanou se mezi šest podpořených i české kraje?

PRAHA/BRUSEL [Econnect / Hnutí DUHA / Centrum pro dopravu a energetiku] - Šest z 41 regionů Evropské unie, které jsou dlouhodobě postiženy následky těžby a spalování uhlí, získá unikátní podporu v nově otevřeném programu technické pomoci v rámci Evropské platformy pro uhelné regiony [1]. Cílem je zbavit regiony závislosti na uhlí a rozhýbat jejich ekonomický rozvoj. Nepůjde o jednorázovou finanční injekci. Experti a expertky z EU budou pro vybrané regiony hledat možnosti rozvoje navzdory odklonu od uhlí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7. 7. 2019 - Ochránci klimatu po osmačtyřiceti hodinách ukončují blokádu Chvaletic. Nepřestaneme, dokud uhlí neskončí, slibují

CHVALETICE [Econnect / Limity jsme my!] - Po necelých osmačtyřiceti hodinách dnes odpoledne ochránci klimatu ukončili nenásilnou blokádu hlavního vjezdu do hnědouhelné elektrárny Chvaletice na Pardubicku. Akce, kterou lidé z celé republiky i zahraničí protestovali proti laxnímu přístupu českého státu k ochraně klimatu a prodlužování provozu starých uhelných elektráren, se obešla bez zásahu policie. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5. 7. 2019 - Mezinárodní dobrovolníci opět zabydlí hrad Grabštejn

Hrad Grabštejn [Econnect / INEX - Sdružení dobrovolných aktivit] - I tento rok bude skupina dobrovolníků z celého světa pomáhat při údržbě hradu Grabštejn a jeho okolí, a to od 8. do 20 července 2019. Dobrovolnického projektu (workcampu) se letos zúčastní mladí lidé z Česka, Kypru, Španělska, Dánska, Jižní Koreje, Ruska, Taiwanu a Francie, kteří chtějí svými vlastními silami pomoci této kulturní památce. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat3. 7. 2019 - Divokých koní v Česku je poprvé více než sto, vědci sečetli letošní přírůstky

PRAHA [Econnect / Česká krajina] - Stáda divokých koní pocházejících z anglického Exmooru se v Česku rozrůstají. Po sčítání letošních přírůstků vědci napočítali v pěti rezervacích celkem 111 divokých koní. Největší stáda se nacházejí ve středočeských Milovicích, kde je nyní na dvou pastvinách dohromady 71 koní, a v Národním parku Podyjí na Jižní Moravě, kde je na dvou pastvinách celkem 20 koní. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1. 7. 2019 - "Sněmovno, tlumíme dopady lesní krize, vy řešte příčiny" je podtitulem Týdnů pro les a divočinu. Ukážou, jak můžeme lesy obnovit i mnoho dalšího.

STRAKONICE [Hnutí Duha / Econnect] - Na Strakonicku startuje už dvacátý druhý ročník Týdnů pro les a divočinu. Během léta se v této součásti kampaně Zachraňme lesy přes sto dobrovolníků zapojí do práce při obnově zdravého lesa, harmonické kulturní krajiny i do vytváření míst pro divočinu. Týdny se letos uskuteční v osmi turnusech v cenných a chráněných územích napříč republikou od Bílých Karpat až po Šumavu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1. 7. 2019 - Analýza: Bude Česko popelnicí Evropy?

BRNO [Econnect / chytreodpady.cz ] - Rok 2030 místo roku 2024. O šest let se posune, navzdory původním předpokladům, konec skládkování využitelných odpadů. Tedy pokud projde nová legislativa navržená Ministerstvem životního prostředí (MŽP). Česko by se v takovém případě mohlo stát popelnicí Evropy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28. 6. 2019 - Transporty se zvířaty přes letní období musí být zastaveny

PRAHA [Econnect / Společnost pro zvířata] - Statisíce zvířat z ČR a z EU jsou transportovány do jiných zemí. Za účelem zabití – porážky, výkrmu, odchovu. Skot domácí – býci, březí krávy a březí jalovice jsou z ČR ve velkém vyváženi zejména do Turecka (odtud dál do Asie). Zvířata při dálkových transportech trpí a hynou. Nejsou na dlouhé cesty fyziologicky uzpůsobena, přes letní období trpí nejvíce. Legislativa není dodržována, viníci nepotrestáni.

Celý text ::životní prostředí::

 

Vybrat27. 6. 2019 - Valná hromada ČEZ pokračuje non-stop i dnes. ČEZ podpořil uhlíkovou neutralitu EU, kterou česká vláda odmítá. Prodej uhelné elektrárny Počerady Pavlu Tykačovi je nejistý

PRAHA [Hnutí DUHA, Greenpeace ČR a Limity jsme my!] - I po dlouhých dvaceti hodinách dnes nad ránem stále pokračovalo jednání valné hromady ČEZ, nejdelší v historii. Akcionářky a akcionáři během něj položili představenstvu přes 500 otázek, nejčastěji k plánovanému prodeji uhelné elektrárny Počerady kontroverznímu podnikateli Pavlu Tykačovi, souladu firemní strategie se společnými evropskými cíli pro ochranu klimatu a modernizaci energetiky a také k transparentnosti rozhodování představenstva. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27. 6. 2019 - Cirkulární sken Prahy přináší vizi města, které proměňuje bioodpad na zelenou energii

Praha [Econnect / Zajímej.se] - Představte si Prahu, v níž jsou městská hromadná doprava a popelářská auta poháněna bioplynem z lokálních zdrojů natolik lokálních, že je najdete i u vás doma v popelnici. Díky Cirkulárnímu skenu zvažuje Praha výstavbu první bioplynové stanice, která bude měnit bioodpad na zelenou energii.

Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26. 6. 2019 - Dobrovolníci z celého světa přijedou pomoci Potravinové bance

PRAHA [Econnect / INEX - Sdružení dobrovolných aktivit] - Na dva prázdninové týdny (29. 6. - 12. 7. 2019) přijede do Potravinové banky u Prahy skupinka dobrovolníků v rámci krátkodobého dobrovolnického projektu, tzv. workcampu. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat25. 6. 2019 - Slovo 21: Chcete zažít tak trochu jiný nedělní oběd?

PRAHA [Econnect / Slovo 21] - Jste česká rodina nebo rodina cizinců žijící v ČR? Chcete poznat novou kulturu, ochutnat českou nebo zahraniční kuchyni či třeba najít nové přátelé? Chcete také zažít tak trochu jiný nedělní oběd? V neděli 24. 11. 2019 ve 13 hodin proběhne setkání 30 rodin cizinců a 30 českých rodin na území celé ČR. Setkání rodin proběhnou formou společného oběda, a to vždy v jedné z domácností, která se ujme role hostitele, za přítomnosti asistenta.
Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat19. 6. 2019 - Generální tajemník OSN a ekologické organizace vyzývají premiéra Babiše, aby podpořil ambiciózní klimatické cíle a uhlíkovou neutralitu v EU

PRAHA [Econnect / Klimatická koalice] - Klimatická koalice ekologických a rozvojových organizací vyzývá premiéra české vlády, aby na zasedání Evropské rady 20. a 21. června přestal blokovat ambiciózní cíl EU dosáhnout co nejrychleji čistých nulových emisí skleníkových plynů. Měl by naopak podpořit nejen tento cíl, ale i všechny další závazky z něj vyplývající. Včetně závazku, který bude oznámen na klimatickém summitu OSN v září 2019, či rozpočtového návrhu EU, který propojí národní a regionální investiční priority s klimatickými cíli EU a vyčlení pro tento účel 40 % rozpočtu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11. 6. 2019 - Už po dvaadvacáté se můžete na festivalu Respect potkat s hudbou z celého světa

PRAHA [Econnect / Respect Festival] - Dvaadvacatý ročník Respect Festivalu je nejpestřejší směsicí namíchanou ze známých, osvědčených hvězd i z nových, neméně kvalitních objevů. Jako každý rok festival nabízí promyšlenou dramaturgii se široký záběrem od indických rág přes tradiční romskou hudbu až k afrobeatu. Vyvrcholením festivalu bude bezesporu vystoupení průkopníka ethiojazzu Mulatu Astatka, který se pražskému publiku poprvé představil s velkým úspěchem už před několika lety. Celý text ::kultura::
 

Vybrat11. 6. 2019 - Byly představeny výsledky Cirkulárního skenu pro Prahu – projektu, který vytvořil vizi města, jak udržitelně nakládat s vodou a odpady

Praha [Institut cirkulární ekonomiky] - V loňském roce odstartoval projekt Cirkulární sken Praha, který měl za úkol podrobně zanalyzovat materiálové toky hlavního města a najít řešení, která posílí soběstačnost města a zároveň naplní vizi přechodu města na cirkulární ekonomiku. Dnes dopoledne členové projektového týmu společně se svými holandskými partnery Circle Economy a Magistrátem hl. m. Prahy poprvé představili výsledky skenu odborné veřejnosti včetně plánovaných záměrů do budoucnosti. Cirkulární sken je součástí projektu “ODPAD ZDROJEM”, jehož realizátorem je BIC Brno ve spolupráci s Institutem Cirkulární Ekonomiky a je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu ÉTA. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | .. | 685 | Další

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz