Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Vybrat 6. 12. 2010 -Stipendijní pobyty v USA pro zástupce neziskového sektoru

PRAHA [Econnect/ Fulbrightova komise] - Zástupci neziskového sektoru, kteří mají zájem získat nové znalosti a zkušenosti s prací obdobných organizací v USA, zemi, kde je nezisková sféra tradičně velmi silná a dobře fungující, nyní mohou získat od Fulbrightovy komise podporu ve formě stipendia pro pobyt ve Spojených státech. Uzávěrka Fulbright-Masarykova stipendijního programu pro neziskový sektor byla navíc prodloužena až do 15. ledna 2011. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 3. 12. 2010 -Mezinárodní den dobrovolníků v Praze

PRAHA [INEX-SDA] - Sdružení dobrovolných aktivit INEX zve u příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků na veřejnou akci a slavnostní uzavření jubilejní dvacáté dobrovolnické sezóny. Slavnostní večer proběhne 7. prosince od 18:00 ve studentském klubu K4, Celetná 20, Praha 1. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 2. 12. 2010 -Nadace Vodafone vyhlásila vítěze třetího ročníku Roku jinak

PRAHA [Nadace Vodafone] - Třetí ročník programu Rok jinak má šest vítězů, kteří stráví rok 2011 prací pro neziskovou organizaci, kde budou realizovat své vlastní projekty. Plat, na který byli zvyklí z komerční sféry, jim uhradí Nadace Vodafone. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 24. 11. 2010 -Čtvrtý ročník soutěže Ceny Karla Velikého pro mladé Evropany

PRAHA [Econnect/ Nadace Ceny Karla Velikého] - Čtvrtý ročník soutěže Ceny Karla Velikého pro mladé Evropany je tu. Cena je určena pro mladé lidi, kteří se podílejí na projektech zaměřených na podporu porozumění mezi národy zemí Evropské unie. Termín pro podání přihlášek je do 23. ledna 2011. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 22. 11. 2010 -Nová média mění společnost

Praha [Člověk v tísni, o.p.s./ Econnect] - Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět vyhlašuje novou soutěžní kategorii Nová média mění společnost. Uzávěrka přihlášek je 20. prosince 2010. Celý text ::lidská práva, občanský sektor, kultura::
 

Vybrat 12. 11. 2010 -Nadace Vodafone otevírá veřejné hlasování o vítězi Roku jinak

PRAHA [Nadace Vodafone/ Econnect] - Nadace Vodafone vyhlásila veřejné hlasování o výherci ročního grantového programu Rok jinak. Finalista s největším počtem hlasů veřejnosti tak postoupí rovnou do programu a bude moci strávit následující rok svého života prací pro neziskovku dle svého výběru. Plat, na který byl zvyklý ze svého zaměstnání v komerční sféře, mu uhradí Nadace Vodafone. Zbylí 3 – 4 vítězové vzejdou z hlasování odborné poroty. Zájemci mohou své hlasy udílet deseti vybraným finalistům na stránce www.rokjinak.cz. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 2. 11. 2010 -Nadace VIA vyhlašuje nové kolo Rychlých grantů na podporu účasti veřejnosti v místních kauzách

PRAHA [Nadace VIA] - Grantové řízení je zaměřeno na podporu projektů lokálního a regionálního charakteru, které se usilují o zapojování veřejnosti do rozhodovacích procesů a otevírání věcné diskuse o tématech veřejného zájmu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 25. 10. 2010 -Nabídka kurzů a dílen Českého centra fundraisingu

PRAHA [Econnect/ České centrum fundraisingu] - České centrum fundraisingu je vyhledávané školicí středisko s nabídkou kvalitních vzdělávacích programů, konzultací a dlouhodobého poradenství zaměřeného na fundraising, strategické plánování, marketing, PR a další související oblasti řízení organizací občanské společnosti. České centrum fundraisingu nabízí praktické, interaktivní vzdělávání v oblasti fundraisingu, finančního řízení, PR a komunikace. Při přípravě kurzů vychází z potřeb účastníků. Počet účastníků a lektorů je přizpůsoben náročnosti tématu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 19. 10. 2010 -Cena Nadace ERSTE za přínos sociální integraci 2011

PRAHA [Econnect/ Nadace ERSTE] - Cena Nadace ERSTE za přínos sociální integraci je udělována každé dva roky neziskovým organizacím a dalším subjektům v zemích střední a jihovýchodní Evropy. Mezi vítězné projekty a organizace bude rozděleno celkem 610 000 eur. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 15. 10. 2010 -Nadace VIA vyhlašuje další ročník asistenčního programu pro podporu sociálního podnikání NNO

PRAHA [Nadace VIA/ Econnect] - Akcelerátor vám pomůže promyslet a naplánovat vaše sociální podnikání tak, aby jeho fungování bylo maximálně efektivní a naučí vás, jak jeho běh začlenit do každodenního života organizace. Organizace, které úspěšně projdou Akcelerátorem, budou tedy mít praktickou zkušenost s tím, jak ve vzájemném souladu řídit NNO a sociální podnik. Zároveň během účasti v programu vypracují dokumenty, které jim pomohou nalézt potřebné spojence a finanční prostředky. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 27. 9. 2010 -XVIII. ročník Evropských dnů handicapu v Ostravě se blíží

OSTRAVA [Asociace TRIGON] - Týdenní program Evropských dnů handicapu ve dnech 4. – 8. října 2010 je zaměřen na spolupráci a výměnu zkušeností našich i zahraničních odborníků v oblasti pomoci osobám s handicapem a integraci postižených do společnosti. XVIII. ročník Evropských dnů handicapu se koná pod záštitou Evropského parlamentu, Evropské komise a primátora města Ostravy Petra Kajnara. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat 23. 9. 2010 -Zahájení nominací na ocenění Gypsy Spirit 2010

PRAHA [Econnect/ Úřad vlády ČR] - Dne 20. září byl zahájen druhý ročník cen Gypsy Spirit, který probíhá v rámci vládní Kampaně proti rasismu 2010. Ceny vyhlašuje Sekce pro lidská práva Úřadu vlády ČR. Letošní ročník Gypsy Spirit se koná pod záštitou předsedy vlády České republiky Petra Nečase, předsedkyně podvýboru pro lidská práva Evropského parlamentu Heidi Hautalaové, prezidenta Václava Havla a exministra pro lidská práva Michaela Kocába. Celý text ::občanský sektor, lidská práva::
 

Vybrat 16. 9. 2010 -Nabídka kurzů a dílen Českého centra fundraisingu

PRAHA [Econnect/ České centrum fundraisingu] - České centrum fundraisingu podporuje svobodu a institucionální kapacitu nevládních organizací tím, že jim pomáhá rozvíjet finanční nezávislost. Nabízí aktuální informace o dění v oboru, kultivuje etiku fundraisingu jako profese, vzdělává fundraisery a poskytuje jim prostor pro výměnu zkušeností a setkávání. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 10. 9. 2010 -Výsledky mezinárodní odborné konference o statusu veřejné prospěšnosti

PRAHA [Zmocněnec vlády pro lidská práva] - Ve dnech 9. a 10. září 2010 se konala v prostorách Úřadu vlády České republiky mezinárodní odborná konference o statusu veřejné prospěšnosti. Konferenci pořádal zmocněnec vlády pro lidská práva u příležitosti zahájení prací na paragrafovaném znění zákona o statusu veřejné prospěšnosti. Věcný záměr zákona byl vládou schválen 24. května 2010 a naplňuje programové prohlášení vlády v oblasti transparentnosti grantů a dotací. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 9. 9. 2010 -Nová publikace úspěšných příkladů českého ekoporadenství je k dispozici veřejnosti

PRAHA/ OSTRAVA [Síť ekologických poraden ] - S úspěšnými příklady, kdy ekologické poradny pomohly občanům s ochranou životní prostředí, se nyní může seznámit i široká veřejnost. Novou publikaci "Ekoporadenství v praktických příkladech" mohou lidé zdarma získat přímo v ekologických poradnách či objednat telefonicky nebo přes internet u vydavatele - Sítě ekologických poraden. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat 7. 9. 2010 -Nadace VIA vyhlašuje grantové kolo programu Veřejně osvětleno

PRAHA [Nadace VIA] - Prostředky z programu Veřejně osvětleno jsou určeny na lokální projekty a kampaně zaměřené na obranu a prosazování veřejného zájmu. Jejich cílem je podporovat nezávislou kontrolu činnosti subjektů, které významným způsobem ovlivňují kvalitu veřejného života a životního prostředí (politiků, úřadů, firem ad.). Jsou určeny na projekty dlouhodobějšího, strukturovanějšího a náročnějšího charakteru. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 1. 9. 2010 -Podpora veřejně účelných aktivit občanských sdružení zdravotně postižených

PRAHA [Úřad vlády ČR/ Vládní výbor pro zdravotně postižené občany] - Úřad vlády ČR ve spolupráci s Vládním výborem pro zdravotně postižené občany vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora veřejně účelných aktivit občanských sdružen zdravotně postižených na rok 2011. Uzávěrka pro podání žádostí je do 15. října 2010. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 26. 8. 2010 -Analýza obrazu pravicového extremismu v českých médiích

PRAHA [Nadace Open Society Fund Praha ] - Společnost Newton Media, a.s. ve spolupráci s Nadací Open Society Fund Praha zpracovala rozsáhlou mediální analýzu obrazu pravicového extremismu v českých médiích. Analýza obsáhla více než 31 tisíc příspěvků uveřejněných v období od 1. července 2008 do 31. Prosince 2009 a od 1. ledna do 31. března 2010. Celý text ::občanský sektor, sociální oblast::
 

Vybrat 26. 8. 2010 -TOP Filantrop 2010 startuje

PRAHA [Fórum dárců/ Econnect] - V pondělí 23. srpna začal již 7. ročník soutěže TOP Filantrop, mezinárodní ceny Byznysu pro společnost za společenskou odpovědnost. Uzávěrka přihlášek je 24. září 2010. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 25. 8. 2010 -Dohoda o Finančním mechanismu EHP a Finančním mechanismu Norska pro období 2009-2014 je podepsána

PRAHA [Norské finanční mechanismy/ MF ČR/ Econnect] - Po dvou letech vyjednávání byla dne 28.7.2010 podepsána Dohoda o Finančním mechanismu EHP a Finančním mechanismu Norska pro období 2009-2014 mezi Islandem, Lichtenštejnskem, Norskem a Evropskou unií. Alokace pro Českou republiku je celkem 131,80 mil. EUR, to je cca 327,00 miliard Kč. Celý text ::občanský sektor::
 
stránka   Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 131 | Další

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Doporučujeme ...


ZPRAVODAJSTVÍ ze světa NNO
: zprávy - tiskové zprávy - názory a komentáře - témata+kauzy

Občanská společnost - návod k použití
Občanská společnost - návod k použití - www.obcan.ecn.cz
Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU

Press servis - snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií
Služba Press servis + manuál Jak spolupracovat s médii

ikona Kormidlo.cz
www.Kormidlo.cz

ikona Dobrovolnik.cz
www.Dobrovolnik.cz

Obec konzultantů pro neziskový sektor

Nabídka služeb pro NNO:

  • Potřebuje vaše NNO pomoc v oblasti účetnictví, daní, dotací, ekonomiky NNO či poradenství? Podívejte se na nabídku služeb

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Tiskové zprávy NNO

Pomůžeme vám zveřejnit vaše stanoviska, tiskové zprávy a informace o činnosti a projektech vaší organizace. Využijte následujících služeb: Tiskové zprávy nevládních organizací vystavujeme na stránkách Econnectu do několika hodin po zveřejnění.

Projekt podpořil

EUNROS
Projekt Informační servis pro NNO byl podpořen programem Evropské unie Phare – Rozvoj občanské společnosti

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz