Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Vybrat 6. 2. 2012 -Vzdělávací program Management a udržitelnost NNO

PRAHA [Síť mateřských center o.s.] - Síť mateřských center vás zve na další běh vzdělávacího programu Management a udržitelnost NNO realizovaného v rámci projektu TVRZ v kraji Vysočina! Program nabízí komplexní vzdělání v oblasti řízení neziskové organizace a je určen pro všechny pracovníky, dobrovolníky a ostatní osoby činné v neziskových organizacích. Semináře budou probíhat od března do října 2012. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 30. 1. 2012 -Školení - Manažerské dovednosti pro vedoucí pracovníky v sociálních službách

PRAHA [Partners Czech, o.p.s.] - Vzdělávací kurzy jsou určené pouze pro vedoucí pracovníky v sociálních službách (ředitel, zástupce, vedoucí oddělení, služby, týmu apod.), kteří potřebují mít základní znalosti a dovednosti v řízení organizace, řízení lidí, financí a dalších zdrojů, kvalifikovaně se orientovat v procesech řízení. Kurzy jsou akreditovány MPSV a jsou zdarma. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat 30. 1. 2012 -Školení - Základní dovednosti mediace aneb Efektivní řešení konfliktů s pomocí prostředníka - I. a II. díl

PRAHA [Partners Czech, o.p.s.] - Dvoudílné školení probíhající ve dnech 8.-9.3.2012 a 16.-17.4.2012 na téma řešení konfliktů pomocí prostředníka-mediátora vám nabízí možnost naučit se, jak být přesvědčivý při jednání, vyzkoušet si základní vyjednávací techniky a strategie, pomůže vám získat dovednost jednat s obtížnými lidmi, uplatnit svůj názor, ovládnout své emoce a další dovednosti důležité k efektivnímu řešení konfliktů. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 13. 1. 2012 -Nadace OKD podpoří neziskové organizace 60 miliony

OSTRAVA [Econnect/ Nadace OKD] - Nadace OKD, jedna z největších firemních nadací v České republice, letos rozdělí mezi neziskové organizace a obce 60 miliony korun. Peníze půjdou na aktivity pro děti i seniory, na zlepšení života hendikepovaných, budování parků, podporu chráněných dílen i do mnoha jiných oblastí. Novinkou je program, který má ambici zlepšit život na sídlištích. Podrobnosti nadace zveřejnila na svém webu www.nadaceokd.cz, projekty bude přijímat do 24. února. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 5. 1. 2012 -Podnikání neziskovek

PRAHA [Econnect/ Hub Praha] - Ve čtvrtek 26. ledna proběhne v konferenčním prostoru Hub Praha od 9h akce zaměřená na sociální podnikání. Toto setkání je určeno všem neziskovým organizacím, společensky prospěšným podnikatelům, filantropům, dárcům a dalším zájemcům. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 15. 12. 2011 -Chystáte se vysadit stromy, obnovit prostranství a upevnit sousedské vztahy? Žádejte o grant.

BRNO [Nadace Partnerství - Strom života] - O tom, že sázení stromů a vytváření zelených veřejných prostranství může upevnit sousedské i jiné vztahy, se každým rokem přesvědčují desítky škol, obcí, sdružení a spolků, které podpoří Nadace Partnerství svými příspěvky. Šanci zanechat za sebou společný výsledek v podobě vysázené ovocné aleje nebo upraveného dětského hřiště budou mít lidé také v příštím roce. Už teď mohou žádat o nadační příspěvek Malý grant a Místo pod stromy. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat 9. 12. 2011 -Daruj ještě letos!

ÚSTÍ NAD LABEM [Econnect/ Ústecká komunitní nadace] - V pátek 9. prosince odstartovala Ústecká komunitní nadace kampaň s názvem „Daruj ještě letos!“ upozorňující na skutečnost, že dar poskytnutý na základě darovací smlouvy na dobročinné účely může fyzická osoba použít jako odečitatelnou položku snižující základ daně stejně, jako například důchodové připojištění, pokud je celková hodnota darů v daném roce vyšší než 2% základu daně nebo činí alespoň 1 000 Kč, maximálně však lze odečíst 10% základu daně. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 2. 12. 2011 -Motivační kurzy pomohou dlouhodobě nezaměstnaným při hledání práce

Toužim – Dobrá Voda, Teplá [Český západ o.s.] - Ve dnech 21.-25. listopadu probíhal v Dobré Vodě u Toužimi první z celkem čtyř motivačních a aktivizačních kurzů určených dlouhodobě nezaměstnaným. Všechny kurzy probíhají v rámci dvouletého projektu občanského sdružení Český západ „Návrat do práce, návrat do společnosti“. Jeho cílem je odstranit bariéry vstupu na trh práce lidem z romských lokalit a zajistit jejich vstup a udržení na trhu práce. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 15. 11. 2011 -Grantové řízení na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí hl. m. Prahy pro rok 2012

PRAHA [Econnect / Magistrát hl. města Prahy] - Hlavní město Praha vyhlašuje grantové řízení na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí hl. m. Prahy pro rok 2012 (s ukončením realizace v roce 2013). Uzávěrka pro podání žádostí je 19. prosince 2012. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 10. 11. 2011 -Komise představila nové ambiciózní programy v oblasti zdraví a ochrany spotřebitele

PRAHA [Econnect/ Zastoupení Evropské komise v ČR] - Evropská komise přijala ve středu 9. listopadu 2011 návrhy na nové programy v oblasti zdraví a ochrany spotřebitele. Cílem obou programů je podporovat Evropu zdravých, aktivních, informovaných a zodpovědných občanů, kteří mohou přispět k hospodářskému růstu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 21. 10. 2011 -Český neziskový sektor a aktivismus v prostředí 2.0

PRAHA [Nadace Open Society Fund/ Econnect] - Neziskové organizace, nová média a sociální inovace - přijďte s námi diskutovat, jak mohou nová média změnit české neziskové organizace a pomoci jim dosáhnout jejich cílů. Diskuse proběhne v úterý 25. října 2011 od 19:30 v HUB Praha a účastnit se jí budou jak pracovníci neziskovek, tak manažeři online marketingu a odborníci na nová média. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 11. 10. 2011 -Mezinárodní konference dobrovolnictví mladých lidí v sociálních službách

BRNO [Ratolest Brno, o.s.] - V rámci Evropského roku dobrovolnictví 2011 bude město Brno ve dnech 13. – 14. října 2011 hostit mezinárodní konferenci Dobrovolnictví mladých lidí v sociálních službách, která přivítá zástupce samosprávy a dobrovolnických organizací z Vídně, Leedsu, Lipska, Stuttgartu, Poznaně, Kaunasu či Charkova. Organizátorem konference je občanské sdružení Ratolest Brno. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 3. 10. 2011 -Fulbright-Masarykovo stipendium pro zástupce neziskových organizací

PRAHA [Komise J. Williama Fulbrighta v ČR] - Komise J. Williama Fulbrighta v ČR vyhlašuje pro akademický rok 2012/13 Fulbright-Masarykovo stipendium pro zástupce neziskového sektoru v ČR ke studijnímu pobytu v USA. Cílem programu je podpořit rozvoj neziskového sektoru v ČR, obohatit kontakty mezi českými a americkými neziskovými organizacemi a získat další znalosti a zkušenosti s prací neziskových organizací ze země, kde je neziskový sektor tradičně velmi silný a dobře fungující. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 30. 9. 2011 -Seminář pro žadatele - 2. výzva Blokového grantu - Fondu pro NNO

BRNO [Nadace Partnerství] - Nadace Partnerství vyhlásila druhou výzvu k předkládání grantových žádostí Blokového grantu – Fondu pro nestátní neziskové organizace, který je realizován v rámci Programu švýcarsko-české spolupráce. V této souvislosti pořádá semináře pro zájemce a potenciální žadatele ve všech podporovaných regionech - v Olomouci (3.10.), Zlíně (5.10.) a Ostravě (13. 10.). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 22. 9. 2011 -Remeslo má zlaté dno... Alebo deravé? 2. slovensko-česká konferencia o fundraisingu

BRATISLAVA [Econnect] - V októbri tohto roku organizuje Slovenské centrum fundraisingu 2. slovensko-českú konferenciu o fundraisingu, ktorá nadväzuje na úspešný prvý ročník z roku 2010. Nad tohtoročnou konferenciou s názvom Remeslo má zlaté dno... Alebo deravé? prebrala záštitu predsedníčka vlády SR pani Iveta Radičová. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 19. 9. 2011 -Neziskovky mohou získat 31 milionů: rozhoduje kvalita

BRNO [Nadace Partnerství] - Od pondělí 19. září mohou neziskové organizace působící v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji žádat o finanční podporu ve 2. výzvě Blokového grantu, který administruje Nadace Partnerství. Prostředky z Blokového grantu jsou určeny na oblasti sociálních služeb a životního prostředí. Maximální výše jednoho grantu je 4 625 000 korun, uzávěrka podávání žádostí o grant je 16. listopadu 2011. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 30. 8. 2011 -Letošní konference Forum 2000 se zaměří na právní stát, korupci i Rusko

PRAHA [Nadace Forum 2000] - Ve dnech 9. - 11. října se v Praze tradičně pod záštitou Václava Havla uskuteční již 15. výroční konference Forum 2000. Název letošní konference "Demokracie a právní stát" napovídá, že hlavní pozornost bude věnována perspektivám demokracie a právního státu v 21. století a vztahu mezi vládou práva a individuální svobodou. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 24. 8. 2011 -Setkání s grantisty programu Rok jinak

PRAHA [Econnect/ Nadace Vodafone Česká republika] - Nadace Vodafone pořádá pro zájemce o účast v grantovém programu Rok jinak setkání s lidmi, kterým se získat grant Rok jinak podařilo. Setkání se bude konat 5.září 2011. Moderovat jej bude Pavel Anděl. Setkání proběhne od 10:00 do 12:30 v pražském HUBu, Drtinova 10, Praha 5. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 19. 8. 2011 -Praha vyhlásila granty na podporu využití volného času dětí a mládeže

PRAHA [Econnect/ Magistrát hl. m. Prahy] - Rada hl. m. Prahy vyhlásila Celoměstské programy podpory využití volného času dětí a mládeže na území hl. m. Prahy na rok 2012. Uzávěrka pro příjem žádostí je stanovena na 9. listopadu 2011. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 11. 8. 2011 -Nadační fond Albert opět nadělí dětem

PRAHA [Nadační fond Albert ] - Již podvanácté vyhlašuje maloobchodní značka Albert charitativní sbírku pro děti. Projekt dříve známý jako „S Bertíkem za dětským úsměvem“ vypisuje nyní Nadační fond Albert (NFA) jako grantový program s názvem „Nadační fond Albert dětem“. Své projekty mohou přihlásit neziskové, rozpočtové nebo příspěvkové organizace do 12. září 2011. Hodnotící komise Nadačního fondu Albert vybere konkrétní projekty, na které budou svými nákupy v říjnu a listopadu přispívat zákazníci prodejen Albert. Celý text ::občanský sektor::
 
stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 131 | Další

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Doporučujeme ...


ZPRAVODAJSTVÍ ze světa NNO
: zprávy - tiskové zprávy - názory a komentáře - témata+kauzy

Občanská společnost - návod k použití
Občanská společnost - návod k použití - www.obcan.ecn.cz
Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU

Press servis - snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií
Služba Press servis + manuál Jak spolupracovat s médii

ikona Kormidlo.cz
www.Kormidlo.cz

ikona Dobrovolnik.cz
www.Dobrovolnik.cz

Obec konzultantů pro neziskový sektor

Nabídka služeb pro NNO:

  • Potřebuje vaše NNO pomoc v oblasti účetnictví, daní, dotací, ekonomiky NNO či poradenství? Podívejte se na nabídku služeb

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Tiskové zprávy NNO

Pomůžeme vám zveřejnit vaše stanoviska, tiskové zprávy a informace o činnosti a projektech vaší organizace. Využijte následujících služeb: Tiskové zprávy nevládních organizací vystavujeme na stránkách Econnectu do několika hodin po zveřejnění.

Projekt podpořil

EUNROS
Projekt Informační servis pro NNO byl podpořen programem Evropské unie Phare – Rozvoj občanské společnosti

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz