Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Právní servis
[ nno.ecn.cz > právní servis > Jaromír Schling chce opět zrušit ministerstvo životního prostředí ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis novinky kauzy dokumenty a literatura ASPI-databáze právních předpisů

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Jaromír Schling chce opět zrušit ministerstvo životního prostředí

23. 10. 2003 - PRAHA [EkoList]

Poslanci se tento týden předháněli v návrzích, jak omezit účast veřejnosti na ochraně přírody (víc viz zde). Bývalý ministr dopravy Jaromír Schling je ale trumfl a podobně jako před dvěma lety navrhl zrušit ministerstvo životního prostředí (MŽP).

V rozpravě k návrhu na změnu zákona o posuzování vlivů na životní prostředí poslanec ČSSD Jaromír Schling ministerstvo nejdřív označil za "zemského škůdce". "Škody, které jsou způsobovány nejrůznějšími průtahy a zabraňováním realizace již jednou schválených koncepcí, jsou takové, že způsobují nesmírné škody hospodářské a ztráty na životech a zdraví občanů," pokračoval Schling na adresu ministerstva. Poté prohlásil, že by mohl uvést řadu konkrétních příkladů, neuvedl ale ani jeden. Svůj výstup zakončil slovy: "Ostatně soudím, že ministerstvo životního prostředí má být zrušeno. Chraňme přírodu, nikoli ministerstvo životního prostředí."

Na Schlingův projev ihned zareagoval Jaromír Kohlíček z KSČM. "Pane předsedající, chtěl bych vás požádat, abyste sdělil kolegovi Jaromíru Schlingovi, že jeho přihláška do soutěže "Ropák roku" byla právě zaregistrována," řekl Kohlíček k Janu Kasalovi (KDU-ČSL), který rozpravu řídil.

Reakce se pak Jaromír Schling dočkal ještě z úst Miloše Kužvarta (ČSSD), který vyzval k věcnější debatě nad návrhem. Ostřeji se přidal ministr životního prostředí Libor Ambrozek (KDU-ČSL). "Vzhledem k tomu, že už mu vous prokvétá šedinami, měl by kolega Schling víc vážit svá slova a zaměřit se spíš na kvalitnější práci úředníků státní správy a samosprávy, protože zdaleka ne všechny průtahy, které mají dnes dopravní stavby, byly způsobeny naším resortem," prohlásil Ambrozek s tím, že chápe Schlingovu frustraci.

Po rozpravě byl návrh zákona, v němž se objevuje i omezení pravomoci MŽP posuzovat vliv vládních koncepcí na životní prostředí, vrácen k projednání výborům.

Článek jsme převzali se svolením redakce on-line deníku EkoList po drátě. Ukázkový výtisk tištěné verze časopisu si můžete objednat zde.


Jan Stejskal

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Informační partner oblasti Životní prostředí

Ekolist
Deník o životním prostředí

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz