Zakoupením nové komiksové pohlednice pomůžete hluchoslepým
14. 4. 2005 -, Econnect / LORM
-foto-
Další ročník celonárodní veřejné sbírky „Červenobílé dny“, jejíž výtěžek je určen na podporu a pomoc hluchoslepým spoluobčanům, pořádá 18. dubna občanské sdružení LORM – Společnost pro hluchoslepé. Sbírka se koná pod záštitou europoslankyně Zuzany Roithové a dobrovolníci během ní budou nabízet benefiční pohlednice.
V pondělí 18. dubna v ulicích 49 českých i moravských měst budou dobrovolníci oblečení do červenobílých barev prodávat pohlednice za 20 korun. Příspěvky za pohlednice budou dobrovolníci ukládat do uzavřených pokladniček označených symbolem sbírky – panáčkem s červenobílou holí. "Pohlednice s vtipným komiksovým obrázkem ilustrujícím hluchoslepou osobu na přechodu vás upozorní na skutečnost, že mezi námi žijí hluchoslepí spoluobčané. Tuto informaci můžete odesláním pohlednice předat dál svým přátelům a známým," uvádí pořádající sdružení.
Sbírka byla slavnostně zahájena benefičním koncertem, který pořádala klavíristka Lada Valešová spolu se svými hosty - houslovým virtuosem Bohuslavem Matouškem, mladým sólistou Vídeňské opery Christianem Sistem a nevidomou sopranistkou Pavlou Šuranskou ve čtvrtek 7. dubna 2005 v sále Martinů na Hudební fakultě Akademie Muzických Umění v Praze 1.
"Červenobílou sbírku" je možné podpořit také odesláním elektronické pohlednice z webových stránek www.cervenobiledny.cz. Sbírku lze podpořit i průběžně zasláním finančního příspěvku na sbírkové konto 35-0720850257/0100 nebo odesláním dárcovské sms ve tvaru DMS LORM na číslo na číslo 87777 (účtování dárcovské sms je 30 Kč + DPH, organizace obdrží nejméně 27 Kč). Další možností, jak sdružení podpořit v pomoci hluchoslepým, je členství v klubu dárců Červenobílé klubko – pro členy je dvakrát do roka vydáván speciální bulletin a obdrží též výroční zprávu.
LORM, pořadatel sbírky, je občanské sdružení, které již čtrnáctým rokem poskytuje odborné služby a pomoc hluchoslepým osobám. Svým klientům nabízí možnost průvodcovství (například k lékaři či na úřad), tlumočení, předčitatelství, sociálně právní poradenství, výuku komunikačních systémů, výuku sebeobsluhy a prostorové orientace a samostatného pohybu. Novou službou je zavedení osobní asistence a pomoc při uplatnění na trhu práce. Služby jsou nabízeny v místě bydliště klienta, v terénu, v poradenském centru nebo na edukačně rehabilitačních pobytech.