Festival Struny podzimu podpoří konzervatoř Jana Deyla
20. 9. 2007 - PRAHA [Econnect / Struny podzimu]
Pro tento účel byla vytvořena speciální edice signovaných fotografií nejprestižnějších festivalových osobností a projektů, například Magdaleny Kožené, Michaela Nymana, Ute Lemper nebo Ivy Bittové. Všechny fotografie pocházejí z dílny dvorní festivalové fotografky Petry Hajské a jsou vystavené v Galerii Louvre na Národní třídě od 11. září do 30. října 2007, kdy budou vydraženy po koncertě Nouba v Rudolfinu. Hostitelem slavnostní aukce je finanční a investiční skupina KKCG.
„Na projekt benefiční aukce se těšíme. Zásadní podíl na úspěchu uplynulých jedenácti ročníků má podpora, které se festivalu dostalo od partnerů a příznivců. Bude nám proto ctí, pokud se díky festivalovým aktivitám podaří získat prostředky na podporu vzdělávání v oblasti hudby,“ vysvětluje Dana Syrová, manažerka festivalu. Spolupořadateli festivalu jsou Národní divadlo, Národní muzeum, Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.
Dražba bude uspořádána s odbornou pomocí společnosti Dorotheum, největšího aukčního domu u nás. Dorotheum je vůbec nejstarším, kontinuálně fungujícím aukčním domem na světě. Na území Čech působí již 15 let, kde pravidelně pořádá aukce uměleckých předmětů a starožitností, ve kterých jsou kromě jiného pravidelně nabízeny kvalitní kolekce mistrů české fotografie. Také benefičních aukcí se Dorotheum aktivně účastní pravidelně. „Dlouhodobě spolupracujeme s několika neziskovými organizacemi. Domníváme se totiž, že by se neměl dělat zásadní předěl mezi ziskovým a neziskovým sektorem. Naštěstí pro nás pro všechny se situace v naší zemi vyvíjí natolik příznivě, že se donátorství firem a jednotlivců snad stane běžným standardem,“ říká Mária Gálová, ředitelka české pobočky Dorothea.
Všechny fotografie mají stejnou vyvolávací cenu ve výši mezi 10.000 – 20.000 Kč. Již od 11. září si mohou zájemci fotografie prohlédnout nejen v Galerii Louvre na Národní třídě, ale samozřejmě i na internetových stránkách festivalu www.strunypodzimu.cz. Na této adrese je připraven i registrační formulář pro účast na aukci. Pořadatelé nabízejí zájemcům i možnost dražby po telefonu či formou písemných limitů.
Konzervatoř Jana Deyla a střední škola pro zrakově postižené v Praze nabízí studium v oborech hudba, zpěv a ladění klavíru. V oboru hudba se vyučuje hře na klavír, varhany, akordeon, kytaru, smyčcové a dechové nástroje. Studenti se učí hře na dva hudební nástroje (případně jeden hudební nástroj v kombinaci se zpěvem) a kromě toho všichni procházejí výukou hry na klavír. V oboru ladění klavíru se vyučují odborné teoretické i odborné dílenské předměty. Osudy absolventů školy, učitelů hudby, hudebníků i ladičů klavíru ukazují, že hudba je nevidomému i slabozrakému člověku beze zbytku přístupná a dává mu možnost životního naplnění a důstojné profese.