Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Mobilem nebo foťákem, hledáme nejlepší fotky pro putovní výstavu k oslavám 50 let CHKO České středohoří

11.6.2025
Litoměřice [AOPK ČR]
Autor: Karolína Šůlová, tel: +420724102406

Rok 2026 bude pro České středohoří mimořádný. Uplyne 50 let od vyhlášení chráněné krajinné oblasti, která je rozlohou druhá největší v naší zemi. Půlstoletí ochrany jedinečné krajiny s charakteristickými kuželovitými vrchy, pestrou přírodou a bohatým kulturním dědictvím si žádá pořádnou oslavu. Její součástí bude i fotosoutěž, kterou dnes oficiálně vyhlašuje regionální pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO České středohoří.

„České středohoří svými magickými horizonty učaruje každému. K významnému jubileu CHKO, která je chrání, máme v plánu připravit putovní výstavu z fotografií, odhalující jak jeho krásu vnímá veřejnost. Právě ji chceme do oslav co nejvíce zapojit, protože bez lidí by ochrana zdejší jedinečné přírody nebyla možná,“ vysvětluje František Budský z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, ředitel regionálního pracoviště Správa CHKO České středohoří.

Fotografové – děti, nadšenci i profesionálové – mohou své fotky zasílat podle pokynů na webu CHKO České středohoří do 30. ledna 2026. Snímky by měly zachycovat známá i málo objevená místa této jedinečné krajiny v proměnách ročních dob, rostliny i zvířata, lidovou architekturu nebo akce pro veřejnost pořádané v regionu Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR.

„Autoři nejlepších snímků se mohou těšit na atraktivní věcné ceny, publikaci svých fotografií na sociálních sítích chráněné krajinné oblasti a účast na výstavě, která bude putovat po vybraných místech Ústeckého kraje,“ doplnil František Budský.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz