Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising > Veřejná sbírka s názvem „Žijeme tady společně“ ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Veřejná sbírka s názvem „Žijeme tady společně“

5. 12. 2003 - PRAHA [Nadace na ochranu zvířat]

Nadace na ochranu zvířat při příležitosti Světového dne zvířat zorganizovala benefiční prodej pohlednic se zvířecími motivy. Zveme všechny na zábavné odpoledne spojené se slavnostním představením kasičky k veřejné sbírce „Žijeme tady společně“.

V pátek 3.10. 2003 jste měli možnost po celý den potkat v pražských ulicích mladé lidi označené logem Nadace, některé i vyzdobené maskami zvířat. Tito dobrovolníci nabízeli kolemjdoucím pohlednice s motivy evokujícími zvířecí svět (viz přiložené foto). Akce se účastnilo na 40 mladých lidí ze tří pražských škol a několik dalších dobrovolníků, celkem bylo vybráno více než 20 000,- Kč. Podobná akce se bude ještě opakovat, takže Pražané i návštěvníci hlavního města budou mít ještě možnost koupí pohlednic přispět na ochranu zvířat. Finanční prostředky, získané prodejem pohlednic, budou využity pro osvětovou a vzdělávací činnost Nadace, na podporu útulků pro psy a kočky a záchranných stanic pro handicapované volně žijící živočichy po celé ČR a na další aktivity spojené s ochranou zvířat (podrobnosti viz internetové stránky Nadace www.ochranazvirat.cz).

Prodejem pohlednic zahajuje Nadace na ochranu zvířat aktivity spojené s veřejnou sbírkou, schválenou Magistrátem hl, města Prahy. Během Adventu (od 11. prosince) budou lidé nacházet na různých místech Prahy také kasičky s logem Nadace (viz přiložené foto). Takto vybrané peníze budou také využity v souladu s účelem sbírky a s posláním a cíli Nadace na ochranu zvířat – na rozvíjení péče o zvířata a harmonizaci vztahů člověk-zvíře-životní prostředí. (O zahájení sbírky do adventních kasiček Vás budeme blíže informovat prostřednictvím další tiskové zprávy přibližně 3 týdny před jejím zahájením, stejně tak i o dalším benefičním prodeji pohlednic.)

Záštitu nad celou sbírkou převzal primátor hl. města Prahy MUDr. Pavel Bém, mediálním partnerem je Český rozhlas 2. Konto této sbírky, na které je také možno přispívat, je 576843713/0300.


Pavla Dorničová

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz