Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising > Adoptujte strom! ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Adoptujte strom!

22. 1. 2004 - BRNO [Nadace Partnerství - Strom života]

"Sešlo se nám neuvěřitelné množství žádostí, na jaře však budeme moci podpořit jen asi 15 projektů sázení stromů celkovou částkou asi 100 000 Kč," uvedl Michal Veselý z Nadace Partnerství. O podpoře projektů rozhodne poradní sbor programu, který se sejde v pondělí 26. ledna. "Velkou část žádostí budeme muset z finančních důvodů zamítnout, což je nám líto. Proto nabízíme zájemcům, aby některé žádosti podpořili sami," dodává Michal Veselý.

Nadace Partnerství podporuje sázení stromů ve svém programu Strom života. Smyslem programu je prostřednictvím stromů přivést lidi k zájmu o prostředí, ve kterém žijí. Zapojení veřejnosti je přitom hlavním kritériem výběru projektů. Od roku 2000 bylo v programu Strom života Nadace Partnerství podpořeno přes 100 projektů, vysazeno na 8000 stromů a do výsadeb se zapojilo na 4000 lidí, děti ze škol, obyvatelé městských sídlišť i lidé z malých obcí. Každý projekt byl něčím jiný, zvláštní, vždy šlo ale o to samé – udělat veřejné prostranství, ulici, či stezku společně trošku pěknější a příjemnější pro život.

Projekty mohou být podporovány díky prostředkům veřejné sbírky na stromy „Adoptujte strom!“ a podpoře několika větších dárců. Každý, kdo chce podpořit sázení stromů, může přispět libovolnou částkou. Průměrná částka na vysazení jednoho stromu a jeho péči do věku, kdy již bude samostatný, je 200 Kč. Odměnou pro dárce je originální certifikát a pozvání na sázení stromů.

Pomožte, aby podpořených projektů mohlo být více! Úplný seznam všech žádostí o podporu najdete na www.stromzivota.cz v rubrice Granty. Seznam obsahuje projekty z celé České republiky. Napište do Nadace Partnerství na strom.zivota@ecn.cz nebo zavolejte na 542 422 761 a Adoptujte si svůj strom!.

Kontakt:
Michal Veselý, Jana Dlabková, Nadace Partnerství, Panská 7, 602 00 Brno., tel. 542 422 761, strom.zivota@ecn.cz, www.stromzivota.cz

Nadace Partnerství je součástí konsorcia šesti národních nadací v České republice, Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku a na Slovensku, jehož posláním je stimulovat aktivní účast občanů na zlepšování životního prostředí ve svém regionu. V současné době je největším soukromým zdrojem finanční podpory ekologických projektů obcí a nevládních neziskových organizací v ČR. Od svého vzniku v roce 1991 podpořila formou nadačních příspěvků ve výši přes 100 miliónů korun už více než 1350 projektů nevládních neziskových organizací a obcí.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz