Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising > Začíná třetí ročník programu Make a Connection - Připoj se ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Začíná třetí ročník programu Make a Connection - Připoj se

23. 1. 2004 - PRAHA [Make a Connection]

Nokia a Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) zahájily v České republice již třetí ročník spolupráce v rámci programu Make a Connection - Připoj se. Tak jako v předešlých letech tento program poskytne mladým lidem příležitost zapojit se do života společnosti a uskutečnit vlastní dobrovolnické projekty.

V současné době se přijímají návrhy nových komunitních projektů programu Make a Connection - Připoj se. Na internetových stránkách www.makeaconnection.cz se do 31. března 2004 mohou přihlásit mladí lidé ve věku od 16 do 24 let. Z těchto projektů pak hodnotící komise vybere ty nejlepší, které získají grant, jenž může dosáhnout částky až 50 000 korun. Kromě finančních prostředků na uskutečnění projektů získají úspěšní žadatelé také několikadenní školení v oblasti řízení projektů.

"V průběhu minulých dvou let bylo podpořeno více než 120 projektů," říká Hana Šilhanová, ředitelka Nadace rozvoje občanské společnosti. "Program Make a Connection - Připoj se má obrovský úspěch a věříme, že i tento ročník se setká s trvalým zájmem mladých lidí."

Matti Palömaki, generální ředitel Nokia Czech Republic, k tomu poznamenal: "Jsme velmi potěšeni, s jakým zájmem se projekt setkal v minulých dvou letech. Pro společnost Nokia je důležité přispívat k pozitivnímu rozvoji společnosti a program Make a Connection - Připoj se právě toto poslání naplňuje, zejména prostřednictvím vzdělávání mladé generace a rozvíjením jejich občanských dovedností."

O programu Make a Connection - Připoj se v ČR

Make a Connection - Připoj se, společný program Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) a společnosti Nokia, byl v České republice zahájen v dubnu 2002. Probíhá v pěti krajích ČR. Za celkové vedení a koordinaci programu zodpovídá Nadace rozvoje občanské společnosti, na krajské úrovni byla role realizátorů svěřena těmto neziskovým organizacím: Hurá Kamarád v Pardubickém kraji, VITA v Moravskoslezském, Ratolest v Jihomoravském, Dobrovolnické centrum v Ústeckém regionu a Hestia - Národní dobrovolnické centrum v Praze. Šestým partnerem je Nadace Terezy Maxové, která program realizuje v rámci dětských domovů po celé republice. Patronkou programu zůstává i pro třetí ročník herečka a zpěvačka Zuzana Norisová. Další informace o programu Make a Connection - Připoj se jsou k dispozici na www.pripojse.cz (www.makeaconnection.cz).

O programu Make a Connection

Make a Connection je globální iniciativou mezi nadací International Youth Foundation (IYF) a společností Nokia. Jeho cílem je podpora pozitivního rozvoje mladých lidí tím, že jim nabízí příležitost navázat užší kontakt se svými rodinami, vrstevníky a okolím obecně. Program rozšiřuje možnosti vzdělání mladých lidí, pomáhá jim získávat životní zkušenosti a podílet se na životě jejich okolí. Národní programy v současné době probíhají v Brazílii, Číně, České republice, na Filipínách, ve Finsku, Jižní Africe, Jižní Koreji, Kanadě, Německu, Maďarsku, Mexiku, Peru, Polsku, Thajsku, Turecku a ve Velké Británii. Další informace o programu Make a Connection jsou k dispozici na www.makeaconnection.org.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz