Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising > SMS má mladší sestru DMS ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

SMS má mladší sestru DMS

16. 2. 2004 - PRAHA [Fórum dárců]

Zcela ojedinělý projekt "DMS - Dárcovská SMS" přinese neziskovým organizacím pomoc prostřednictvím textovek – "deemesek". Fórum dárců, střešní organizace pro dárce (nadace, firmy, nadační fondy) usilující o podporu filantropie v České republice ve spolupráci s Asociací provozovatelů mobilních sítí (APMS), zastupující všechny tři domácí mobilní operátory, společně připravují projekt "DMS - Dárcovská SMS". Cílem tohoto projektu je nabídnout nadacím a dalším neziskovým organizacím možnost získávat příspěvky od individuálních dárců formou SMS zpoplatněné paušální částkou 30,- Kč.

"Naším cílem bylo sjednotit pravidla a minimalizovat režijní náklady tak, abychom neziskovým organizacím mohli zaručit, že minimálně 90% příspěvku dorazí na jejich účet", říká Pavlína Kalousová, ředitelka Fóra dárců ČR. "Chtěli jsme také podpořit individuální dárcovství u nás a podpořit jeho transparentnost", vysvětluje okolnosti vzniku projektu.

Každý, kdo bude chtít v budoucnu jednoduše podpořit menší částkou charitativní projekty, již nebude muset složitě vypisovat složenky nebo zadávat bankovní příkazy. Pro zaslání menších příspěvků postačí, když pošle dárcovskou SMS s heslem organizace, kterou chce podpořit.

"Projekt iniciovaný Fórem dárců podporujeme a zavedeme jednotné číslo, na které budou moci své příspěvky posílat klienti všech tří operátorů" vysvětluje Václav Mach z Asociace mobilních operátorů.

Projekt "DMS - Dárcovská SMS" je jedním z příkladů toho, jak se firmy profilují jako společensky odpovědné subjekty. "Mobilní operátoři dávají k dispozici svou službu k tomu, aby neziskové organizace mohly shánět finanční prostředky na svou činnost. Projekt DMS je zcela unikátní i v mezinárodním kontextu.", přidává Pavlína Kalousová.

Ověřovací provoz projektu "DMS - Dárcovská SMS" bude zahájen v prvním čtvrtletí roku 2004. Již v současné době se však všechny nadace, občanská sdružení a další neziskové organizace mohou získat základní informace o projektu na www.filantropie.cz


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz