Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising > Pouliční charitativní sbírka Nadace Civilia ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Pouliční charitativní sbírka Nadace Civilia

20. 4. 2004 - PRAHA [Nadace Civilia]

Dne 7. dubna se v hlavním městě Praha uskutečnila pouliční charitativní sbírka Nadace Civilia. Prodejním předmětem byl plastový klíč s ouškem ve tvaru srdce. S prodejem pomáhali studenti pražských středních škol.

Dne 7. dubna se v hlavním městě Praha uskutečnila pouliční charitativní sbírka Nadace Civilia. "Předpovědi říkaly, že bude pršet. V šest hodin ráno, kdy jsme měli v komunikačním prostoru Lindhartovy nadace ve Školské ulici sraz, se z nebe ještě nedalo nic vyčíst."

Prodejním předmětem sbírky byl srdcový klíč, zářivě oranžový předmět z plastu, který je zároveň logem Nadace Civilia. Minimální cena za klíč byla stanovena na třicet korun. "Mezi vybranými mincemi se však objevily také peníze Evropské unie, britská libra, polský zlotý, slovenská koruna nebo chorvatská kuna."

"Po sedmé začali na registraci chodit první dobrovolníci. Rozběhl se kolotoč papírování, předávání hroznů srdcových klíčů na kovových kruzích a šňůrách na krk, letáků, kasiček na vybírání peněz a nadačních triček." Sbírky se zúčastnili studenti ze smíchovské střední průmyslové školy v Preslově ulici, z gymnázií Postupická, Litoměřická a Botičská, z trojského gymnázia Svatopluka Čecha, z gymnázií Jaroslava Seiferta a Jaroslava Heyrovského, z klasického gymnázia Modřany a Evangelické akademie.

"Po ranní špičce se dvojice přesunuly od východů z metra do středu města. Někteří oslovovali každého jako pilné včeličky, jiní pozorovali kolemjdoucí, aby z nich intuitivně vytipovali ty se sociálním cítěním a někteří jenom seděli na lavičkách a koukali."

Nejúspěšnějšími prodejci se staly dvě studentky z Evangelické akademie, jmenovitě Veronika Hornerová a Zdenka Kalíková, které prodaly klíčů za úctyhodných 11 365Kč. "Přišly až v jedenáct hodin a velice se omlouvaly za zpoždění - musely prý na divadelní zkoušku. Přestože se do prodeje vrhly až před polednem, stihly vyhrát."
"Odpoledne nakonec opravdu sprchlo. Mnozí se vrátili promáčení. Snad je trochu potěšila naše velikonoční výslužka se sladkostmi."

"Venku u vrchovatě naloženého auta jsme čekali na poslední hlídku. Bylo už po šesté a my jsme museli opustit komunikační prostor, protože na jeho parketách začínal taneční kurz. Veronika a Zdenka, již zmíněné vítězky, přišli opět pozdě. Tentokrát se omlouvaly slovy: Chtěli jsme prodat všechny klíče! Na kovovém kruhu jim jich zbývalo asi dvacet. Mnoho dospělých lidí si o dnešních mladých lidech nemyslí mnoho dobrého, ale my jsme byli, obzvláště některými jedinci, příjemně překvapeni."

Výtěžek 155 160 korun z pouliční sbírky je určen na investice do chráněného bydlení a chráněných dílen pro mládež z rozvrácených rodin. Studenti, kteří spolupracovali s Nadací Civilia, tak pomáhali svým vrstevníkům. Prostředky utržené ve sbírce půjdou na financování projektu, který bude vybrán z grantového kola (končí 30. dubna 2004) Nadace Civilia, a posléze zveřejněn. Poselství klíče s ouškem ve tvaru srdce je, že cestu k druhým lidem je třeba odemykat srdcem.

Nadace Civilia plánuje na podzim roku 2004 uspořádat další sbírku, zájemci o spolupráci se mohou hlásit na adrese soukup@civilia.cz, předmět dobrovolník.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz