Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising > Vyzkoušejte si, jak funguje DMS! ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Vyzkoušejte si, jak funguje DMS!

30. 6. 2004 - BRNO [Nadace Partnerství]

Kdo bude Stromem roku 2004? Šestikmenná lípa, exotický břek nebo např. jilm – strom splněných přání? Celkem tři buky, po dvou dubech, lípach a jírovcích, břek, jilm, kaštanovník a jedno smíšené stromořadí budou letos na výběr všem milovníkům stromů v anketě Strom roku 2004 České republiky, pořádané Nadací Partnerství. Tato celostátní anketa o stromového sympaťáka probíhá letos již třetím rokem a už tradičně je naším partnerem týdeník Květy a firma Eden, s. r. o., která poskytuje odborné ošetření vítězného stromu. Záštitu nad anketou převzal ministr životního prostředí Libor Ambrozek.

V pondělí 28. června zasedla odborná porota, která ze všech návrhů došlých do Nadace Partnerství vybrala dvanáct finalistů ankety Strom roku 2004. „Anketou chceme upozornit na význam a krásu stromů. Všem lidem jsme chtěli umožnit představit jejich nejkrásnější strom a jeho příběh,“ řekl jeden z organizátorů ankety Michal Veselý z Nadace Partnerství. Přišlo celkem 87 návrhů z celé České republiky. Stále více měst a regionů pořádá svá místní a regionální kola ankety, jejichž vítěze nám pak posílá do ankety celostátní. Své nejsympatičtější stromy volili lidé např. ve Zlíně, Vlašimi, Praze 10, Turnově či Hradci Králové.

Při výběru finalistů ankety Strom roku České republiky zohledňovala porota předně celkové zpracování návrhu a příběh stromu. Dále to, kolik lidí daný strom navrhlo, co strom znamená pro dané místo, obec či region. Při výběru byl také zohledněn region, ve kterém se strom nachází, jeho druh a vzhled stromu.

Ve čtvrtek 1. července začíná další fáze ankety Strom roku 2004. Lidé mohou vybírat svého favorita a posílat mu svůj hlas. Uzávěrka hlasování bude 10. října 2004.

Velkou změnou oproti minulým ročníkům je způsob hlasování. Anketa Strom roku se stala jedním z pilotních projektů dárcovské SMS (DMS – www.darcovskasms.cz).3) Všichni milovníci stromů a přírody budou moci hlasovat pro svého favorita a zároveň přispět drobnou částkou na sázení stromů v rámci programu Strom života Nadace Partnerství.

„Hlasovat bude možno také formou originálních hlasovacích archů nebo kuponů, které vyjdou v týdeníku Květy a dalších spolupracujících médiích,“ dodává Jana Dlabková z Nadace Partnerství.

Vítězný strom ankety Strom roku 2004 bude slavnostně vyhlášen na Den stromů 20. října na koncertě pro stromy. Odměnou pro vítězný strom bude jeho odborné dendrologické ošetření, které provede partner programu, firma EDEN, na jaře 2005. V případě, že strom bude zdráv, bude náhradní odměnou pro danou lokalitu výsadba nových mladých stromků za účasti veřejnosti.

Loňským vítězem ankety Strom roku se stal buk u kostela v Jihlavě, který získal přes šest tisíc z celkových 26 454 hlasů. Velkou zásluhu na tom měli studenti Gymnázia v Jihlavě, kteří strom do ankety navrhli a především pilně sbírali hlasy. „Nejen v Jihlavě, ale i v dalších regionech vyvolala anketa velký ohlas. Lidé se začali aktivně zajímat o přírodní krásy v jejich okolí. A to je jeden z cílů naší ankety – prostřednictvím stromů přimět lidi k zájmu o prostředí, ve kterém žijí,“ vysvětluje Michal Veselý z Nadace Partnerství.

Finalisté ankety Strom roku 2004:
1. Dub u dvora Skalkov – Středočeský kraj
2. Mníšecká alej – Středočeský kraj
3. Jírovce v Dolních Kněžekladech – Jihočeský kraj
4. Kaštanovník z Doupovských hor – Karlovarský kraj
5. Buk lesní v Budlíně – Ústecký kraj
6. Rohanův buk – Liberecký kraj
7. Skalický dub u Smiřic – Královehradecký kraj
8. Šestikmenná lípa – Pardubický kraj
9. Pavlovický buk – Kraj Vysočina
10. Břek v Tvarožné – Jihomoravský kraj
11. Jilm – Strom splněných přání – Olomoucký kraj
12. Těšanská lípa – Zlínský kraj

Kontakt:
Michal Veselý, Nadace Partnerství, tel. 542 422 761, strom.zivota@ecn.cz
Jana Dlabková, Nadace Partnerství, tel. 542 422 761, jana.dlabkova@ecn.cz
www.stromzivota.cz, www.nadacepartnerstvi.cz-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz