Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising > Neziskové organizace se učí podnikat ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Neziskové organizace se učí podnikat

14. 12. 2007 - PRAHA [Fórum dárců/ Econnect]

Pilotní projekt s názvem „Podpora dobrého podnikání v ČR“ byl včera slavnostně završen předáním absolventských certifikátů zástupcům zúčastněných neziskových organizací. Slavnostní předání se konalo ve čtvrtek 13. prosince 2007 v kavárně Amsterdam za účasti Pavlíny Kalousové, výkonné ředitelky Fóra dárců, Terezie Sverdlinové, ředitelky PR Nadace Terezy Maxové a generálního tajemníka Nizozemsko-české obchodní komory, tedy tří partnerů, kteří projekt společně pro české neziskové organizace realizovali.

„Pilotní fáze projektu ukázala, jak jsou důležité obchodní dovednosti i při sociálním podnikání,“ říká Monika Granja, vedoucí nadačního a legislativního oddělení Fóra dárců. „Neziskové organizace získaly řadu potřebných dovedností z komerční sféry, které budou moci aplikovat při rozvoji vlastního sociálního podnikání. Přenos praktických obchodních zkušeností a dovedností z obchodní sféry do neziskových organizací se ukázalo jako velice užitečné a potřebné, určitě budeme v podobných aktivitách pokračovat.“

Projekt „Podpora dobrého podnikání v ČR“ byl zaměřen na profesionalizaci neziskových organizací a jejich klientů v oblasti obchodních dovedností a vznikl v reakci na objektivní potřebu posilovat spolupráci a partnerství mezi neziskovými organizacemi a komerčním sektorem. Cílem projektu je podpořit rozvoj podnikatelské činnosti u lidí znevýhodněných na trhu práce. Členové Nizozemsko-české obchodní komory v rámci projektu poskytují účastníkům projektu know-how a vedení. Fórum dárců v rámci projektu aplikuje své zkušenosti v oblasti profesionalizace neziskových organizací a účinné spolupráce mezi komerčními subjekty a nevládními organizacemi. Projekt byl realizován formou školení, která měla podobu seminářů a workshopů a probíhala v období od září do listopadu 2007.

Do projektu se zapojily společnosti, které jsou členy Nizozemsko-české obchodní komory: ABN Amro Bank N.V., BUSINESS LEASE s.r.o., Ernst & Young Tax & Transactions, s.r.o., ING Group, Getronics (Czech Republic) s.r.o., Ahold Czech Republic, a.s. Zástupci zapojených společností neziskovým organizacím poskytli své znalosti a zkušenosti z oblasti marketingu, projektový managementu, PR a komunikace.

Do pilotního projektu se zapojily také o.s. IQ Roma servis, Občanské sdružení LOGO, Máme otevřeno?, o. s., Portus Praha, o.s., SANANIM, občanské sdružení, Síť mateřských center v České republice a STŘEP, o. s. - České centrum pro sanaci rodiny.

Kontakt:
Klára Šplíchalová - vedoucí oddělení vnější komunikace, Fórum dárců
GSM +420 724 133 138
Tel: +420 296 236 512
E-mail:splichalova@donorsforum.cz


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz