Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising > Hospic vydělal na koláčích skoro 100 tisíc korun ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Hospic vydělal na koláčích skoro 100 tisíc korun

25. 10. 2004 - BRNO [Diecézní charita Brno/Econnect]

Příspěvek na provoz ve výši 94 621 Kč získal rajhradský hospic v rámci již třetího ročníku benefiční akce „Koláč pro hospic“. „Nazbyt nezůstal jediný z dvou tisíc dvou set koláčů, které na akci zdarma poskytly přední brněnské pekárny,“ radoval se ředitel Domu léčby bolesti s hospicem sv. Josefa Jaromír Bílý. Ve středu 20. října se koláče za symbolickou cenu 35 korun prodávaly nejen v Brně, jak bylo plánováno původně, ale navíc také v Tišnově, Židlochovicích a Rajhradě.

„Celá akce měla u veřejnosti mimořádný úspěch. Hospicová problematika není cizí ani velkým prosperujícím firmám, významným peněžním ústavům a institucím, což dokazuje osobní účast a podpora jejich předních představitelů,“ hodnotí prodej koláčů Dagmar Jelínková z hospice. Na jednotlivých stanovištích nabízeli hospicoví zaměstnanci a dobrovolníci různé druhy koláčků, vybírat se dalo z tvarohových, makových, povidlových i meruňkových koláčů, všechny však za jednotnou cenu 35 Kč – obnos, který je třeba získat na léky pro jednoho klienta denně z jiných zdrojů než jsou zdravotní pojišťovny.

Cílem tradiční podzimní akce Domu léčby bolesti je upozornit na stále nevyhovující stav financování českého zdravotnictví. Zdravotní pojišťovny dosud nemají definovaný obsah hospicové péče a hradí tyto služby pouze z jedné třetiny. O zbytek je třeba žádat stát, samosprávu, sponzory i klienty. Při současných pravidlech financování pojišťovna přispívá klientům hospice na léky částkou stejnou jako například pacientům léčeben pro dlouhodobě nemocné. Klienty hospice jsou ale výhradně lidé trpící nesnesitelnými bolestmi, lidé těžce a nevyléčitelně nemocní a umírající. Pro zajištění špičkové paliativní péče, která jim poslední chvíle života učiní co nejsnesitelnějšími, jsou náklady bezmála dvojnásobné.

Do nejbližší budoucnosti jsou plánovány stavební úpravy hospice, aby mohlo vzniknout více jednolůžkových pokojů a také aby mohly být rekonstruovány hostinské pokoje, které budou vybaveny sociálním zázemím; hostinské pokoje slouží návštěvníkům, kteří pro pacienty znamenají spojení s okolním světem a jejichž návštěvy mohou pacienty povzbudit. "Opravu také vyžaduje izolace budovy hospice, aby nedošlo k poškození uložených provozních zásob. Realizace těchto projektů však závisí na finančních možnostech hospice, prostoru pro investice a podpoře státních institucí, sponzorů i na veřejnosti," uvádí organizace.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz