Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Vzdělávání NNO
[ nno.ecn.cz > vzdělávání NNO > Nadace VIA otevírá cyklus workshopů Průvodce po nástrahách v neziskovém sektoru ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO novinky stipendia (fellowships) literatura

Nadace VIA otevírá cyklus workshopů Průvodce po nástrahách v neziskovém sektoru

11. 4. 2008 - PRAHA [Nadace VIA]

Cyklus je určen zejména malým lokálním nevládním neziskovým organizacím, ale i jednotlivcům, jejichž činnost obohacuje veřejný život v místech jejich působení a snaží se reagovat na aktuální problémy zdejších komunit a také využívat nabízejících se příležitostí. Tímto novým programem chceme podpořit zejména ty organizace, jejichž aktivity jsou zaměřeny na zlepšení kulturního, společenského nebo životního prostředí ve svém okolí.

Je nám jasné, že činorodé zapojování se do veřejného života není snadné a že ho doprovází mnoho obtíží. A to jak uvnitř organizace, tak při kontaktu s okolním světem.

Nemůžeme vám nabídnout někoho, kdo za vás tyto problémy vyřeší. Můžeme vám však nabídnout znalosti lektorů s mnohaletými praktickými zkušenostmi a setkání s lidmi, kteří se potýkají se stejnými překážkami - a poskytnout tak jakéhosi proměnlivého průvodce, který vám pomůže se pohybovat ve spletitých zákoutích českého neziskového sektoru s větším přehledem.

Cyklus osmi jednodenních workshopů bude probíhat (kromě letních prázdnin) jednou měsíčně vždy v sobotu v Praze. Bude rozdělen na následující témata:

  • Právní minimum - jak utéct úředníkovi z lopaty? A vůbec – neměli byste si spíš počíhat vy na něj? Zametli jste si však už před vlastním prahem? Multifunkční juristický smetáček a lopatka.
  • Fundraising - potřebujete získat grant od nadace, stálou podporu velkého podnikatele, nebo dřevěný trám od místní stavební firmy? Či snad něco jiného?
  • Finance a daně - váš účetní mluví nějakým podivným žargonem, finanční úřad je kverulant a peníze se schovaly jinam, než kde by měly být? Na rozvahu s rozvahou!
  • Lidské zdroje - lidi jako zdroje nejsou stroje – a dobrovolníci obzvláště.
  • Řízení organizace a organizační rozvoj - chvěje se vaše organizace občas v základech? A už jste ji zkoušeli někdy řídit?
  • Řízení jednotlivých projektů - iniciace, specifikace, implementace, finalizace. Uff... Vyšvihněte se do sedla svého projektu a chopte se pevně jeho opratí.
  • Plánování akcí s veřejností, zapojování veřejnosti - vy už víte, že o vás bez vás rozhodně ne! Teď to ještě vysvětlit ostatním...
  • Vztahy s veřejností, komunikace s veřejností - „Když oni nás vůbec nepochopili a tamten nás navíc pomlouvá! A novináři dělají jakoby nic!“

Pokud máte zájem o účast v cyklu, stačí vyplnit přihlášku, jejíž formulář naleznete na internetových stránkách www.nadacevia.cz pod záložkou „informace o grantech“, přiložit stručný životopis a motivační dopis a vše zaslat nejpozději do 2. května 2008 na adresu nadace (Nadace VIA, Jan Kotecký, Jelení 195/9, 118 00, Praha 1).

Cyklus je bezplatný, má kapacitu 20 účastníků a přednost dostanou ti zájemci, kteří se přihlásí dříve a do celého cyklu – nebude probíhat žádné výběrové řízení. Jedna organizace může přihlásit jednoho zástupce. Při účasti na alespoň třech čtvrtinách cyklu získá účastník certifikát o jeho absolvování. Předběžný termín prvního workshopu je 17. květen 2008.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz