Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Právní servis
[ nno.ecn.cz > právní servis > Studenti práv na pracovní stáže - nabídka spolupráce v projektu SWEP ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis novinky kauzy dokumenty a literatura ASPI-databáze právních předpisů

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Studenti práv na pracovní stáže - nabídka spolupráce v projektu SWEP

10. 12. 2004 - BRNO [ELSA - European Law Students´ Association]

Dovolujeme si Vás oslovit jménem organizace ELSA - European Law Students´ Association, v rámci projektu SWEP – Student Work Experience Programme. SWEP jsou pracovní stáže organizované lokálními skupinami ELSA Česká republika pro studenty práv. ELSA nyní vytváří seznam firem, státních institucí a neziskových organizací, které by byly ochotny studenty zaměstnat na kratší sobu. V případě zájmu kontaktujte koordinátorku projektu.

ELSA je nepolitická, nezisková a nezávislá studentská organizace. Pracuje na třech úrovních: lokální, národní a mezinárodní. Sdružuje přes 25 000 studentů práv a mladých právníků v 41 zemích a více než 280 místních skupinách po celé Evropě.

V rámci své činnosti podporuje začleňování studentů práva do pracovního procesu a pomáhá jim tak nabírat nové zkušenosti, které budou moci uplatnit ve své další kariéře.

Častým problémem na právnických fakultách je nedostatek praxe. Přitom lidé hlavně ze starších ročníků již ovládají základy rodinného, autorského, trestního, mezinárodního atd. práva. Program SWEP je určen pro ty studenty, kteří nechtějí se nechtějí jen teorii, ale chtějí si ověřit svoje znalosti v praxi.

SWEP jsou pracovní stáže organizované lokálními skupinami ELSA Česká republika pro studenty práv. Tutor poskytuje umístění pro studenta. V případě krátkodobých stáží, typicky v délce 14 dnů, je práce neplacená. U dlouhodobých, kde lze předpokládat větší pracovní zapojení studenta, je řešení finančních otázek věcí dohody mezi tutorem a studentem.

Tutor si sám stanoví formu stáže včetně její délky, dále nároky na studenta, zejména jeho kvalifikaci. ELSA dodá formou životopisů zájemce o stáž odpovídající zadaným podmínkám. Tutor si sám vybere svého studenta a po ukončení stáže mu předá certifikát či hodnocení. Formulář naleznete na naší stránce http://www.elsa.cz/nova.htm
Tutor tak získává bez vynaložení dalších nákladů možnost ověřit si kvalifikaci současných studentů práv. Případně i možnost připravit studenta a sebe pro případný trvalejší pracovní úvazek, ať již po dokončení stážistova studia, nebo i během něho.

ELSA nyní vytváří seznam firem, státních institucí a neziskových organizací, které by byly ochotny studenty zaměstnat na kratší sobu. Veškeré podmínky jsou v rukou zaměstnavatelů.

Případné dotazy a komentáře, třeba i k dalším aktivitám ELSA, rádi zodpovíme na níže uvedené kontaktní adrese.

Petra Herková
Koordinátorka projektu
Tel: 604 188 488
E-mail: herkova@elsa.cz


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz