Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Vzdělávání NNO
[ nno.ecn.cz > vzdělávání NNO > Nová publikace učí děti, jak komunikovat s handicapovaným kamarádem ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO novinky stipendia (fellowships) literatura

Nová publikace učí děti, jak komunikovat s handicapovaným kamarádem

14. 10. 2009 - PRAHA [Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové]

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové vydal ojedinělou publikaci s názvem „Jak komunikovat aneb Mám spolužáka se zdravotním postižením“. Knížku připravili mladí lidé, kteří si sami prošli zkušeností se zdravotním postižením. Texty obsahují krátká poučení a základní pravidla pro první kontakt s lidmi se zdravotním handicapem. Publikace je určena žákům základních škol a byla vydána v rámci osvětové kampaně VDV „Kroky k integraci“.

„Knížka má za úkol přiblížit světy většinové populace a lidí se zdravotním postižením“, říká MUDr. Milena Černá, ředitelka VDV. „Není napsána jen pro děti. Každý, kdo se chce naučit chovat přirozeně v kontaktu s handicapovaným člověkem, v ní najde zajímavé podněty“, dodává MUDr. M. Černá. Publikace se zaměřuje na tři typy zdravotního postižení: tělesné, sluchové a zrakové. Texty vycházejí z osobních zkušeností mladých lidí, kteří se potýkají se zdravotním postižením nebo handicapovaným pomáhají. Ukazují, jak lidé se zdravotním postižením vnímají okolní svět a jak si představují účinnou pomoc v konkrétních případech. Tištěná publikace je dostupná v kanceláři VDV, její elektronická podoba je umístěna na http://www.vdv.cz/aktuality/.

Knížka „Jak komunikovat aneb Mám spolužáka se zdravotním postižením“ je vydána v rámci osvětové kampaně VDV „Kroky k integraci“. Osvětová kampaň je zaměřena na integraci lidí s handicapem do společnosti, zejména zpřístupnění českých škol pro mladé lidi se zdravotním postižením. V rámci osvětové kampaně Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové realizoval průzkum na vysokých školách o podmínkách studia handicapovaných lidí. Dále udělil vysokým školám Cenu Škola bez bariér s nejvstřícnějším přístupem k handicapovaným studentům. Na podporu myšlenky projektu byl připraven charitativní spot, který je vysílán Českou televizí.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz