Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Vzdělávání NNO
[ nno.ecn.cz > vzdělávání NNO > Plzeň bude hostit účastníky z poloviny Evropy ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO novinky stipendia (fellowships) literatura

Plzeň bude hostit účastníky z poloviny Evropy

2. 11. 2009 - PRAHA [Econnect/ British Council]

V Plzni se od 5. do 7. 11. 2009 uskuteční mezinárodní konference „Kreativní komunitní plánování“, která přivítá osmdesát lidí ze čtrnácti evropských zemí. Konference, kterou pořádá Centrum pro komunitní práci ve spolupráci s mezinárodní organizací British Council, městem Plzeň a neziskovými organizacemi CLES (UK) a Dodo ry (Finsko), je zaměřena na sdílení zkušeností se zapojováním veřejnosti do plánování rozvoje měst, především pak v rámci mezinárodního projektu Kreativních měst.

S jednou z částí projektu, metodou Future City Game (Hra Budoucí město), se Plzeň seznámila již v červnu roku 2008, kdy se stala jedním z prvních měst v Evropě, které tuto hru realizovalo, a to na téma Plzeň město kultury 2015. Jelikož se akce setkala s velkým zájmem, byly během roku odehrány další 4 hry v městských obvodech Plzně. Dodnes byla Future City Game realizována v dalších čtyřech českých městech - v Českých Budějovicích, Ostravě, Hradci Králové a Roudnici nad Labem.

Future City Game je projekt týmové práce, který podněcuje nové způsoby myšlení a aktivit vedoucích ke zlepšení života ve městech. Představuje nový kreativní způsob zapojení veřejnosti do městského plánování/života?, je ale zároveň prostředkem mezinárodní výměny zkušeností a spolupráce. Cílem hry je přijít s nápadem na to, jak zlepšit kvalitu života ve městě, jeho části nebo na úrovni vyšší, regionální. Do dnešního dne byla tato metoda využita ve více než 10 zemích Evropské unie.

Cílem konference je zmapovat problémy moderních evropských měst a společně hledat kreativní způsoby jejich řešení. Rovněž bude představena Future City Game jako metoda, jejíž výhodou je i možnost výměny zkušeností v rámci evropských zemí, které se projektu British Council účastní. Konference je určena nejen hráčům a městům, které se projektu zúčastnili. Některé části programu jsou určené a otevřené všem zájemcům o dané téma, zástupcům státní správy a neziskových organizací z České republiky i z celé Evropy. Simultánní tlumočení zahraničních příspěvků do češtiny je zajištěno.


Martina Guzova

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz