Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising > Fórum dárců rozdá ceny společensky odpovědným firmám ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Fórum dárců rozdá ceny společensky odpovědným firmám

10. 11. 2009 - PRAHA [Fórum dárců]

Dnes večer budou na pražském Žofíně rozdány ceny TOP Filantrop 2009, ceny Fóra dárců pro společensky odpovědné firmy. Letošní šestý ročník této prestižní soutěže ocení firmy jak za výši finančních obnosů, které na veřejně prospěšné aktivity věnují, tak za jejich strategii a vlastní CSR projekty.

„Tento rok jsme připravili řadu novinek,“ upozorňuje Pavlína Kalousová, výkonná ředitelka Fóra dárců. „Rozhodli jsme se totiž reagovat na aktuální situaci, kdy v souvislosti s finanční krizí důvěra ve firmy a jejich dobročinné aktivity značně poklesla. Chtěli jsme totiž podpořit a ocenit ty, které se společenské odpovědnosti věnují skutečně systematicky. Evropským leaderem v oblasti CSR je Velká Británie, proto jsme se spojili s naším britským partnerem, organizací Business in the Community, která v tomto oboru působí již 30 let. Ve spolupráci s nimi jsme vytvořili unikátní metodiku vyhodnocování společensky odpovědných projektů, která umožňuje firemní projekty komplexně hodnotit, a to včetně kvality procesů jejich realizace. Věříme, že i díky tomu tato soutěž pomůže zvyšovat prestiž společenské odpovědnosti firem u nás.“

Hlavní metodologické změny ve vyhodnocování přihlášených projektů spočívají zejména v evaluaci jejich procesů a realizace. Prostřednictvím on-line dotazníku mohla firma, která se do soutěže TOP Filantrop přihlásila, reportovat na základě předem stanovených pravidel anotaci svého projektu v oblasti rozvoje partnerství, a to buď se zaměstnanci, zákazníky nebo v komunitě. Dále měla možnost zodpovědět soubor otázek, které se věnují tématům jako jsou angažovanost firmy v komunitě, zapojování zaměstnanců a rozvoj principů leadershipu, rozvoji partnerství při realizaci veřejně prospěšných aktivit a otázce měření a vyhodnocování projektu, stejně jako transparentní komunikaci. Díky tomuto propracovanému systému sebeevaluačního dotazníku se firma kromě standardní účasti v soutěži TOP Filantrop o sobě dozví řadu zajímavých informací. Tento hodnotící model je při evaluaci veřejně společensky odpovědných aktivit firem v zahraničí úspěšně aplikován již řadu let.

TOP Filantrop je jediná soutěž v České republice, která se věnuje firemním veřejně prospěšným aktivitám. Účast v žebříčku je otevřená všem obchodním společnostem, které v rámci svojí společenské odpovědnosti podporují projekty z oblasti ekologie, sociální a humanitární projekty, projekty podporující nekomerční kulturu, dodržování lidských práv, rozvoj vzdělávání, obnovu kulturních památek a další. Soutěž Fórum dárců vyhlašuje ve spolupráci s CZECH TOP 100. Cílem akce TOP Filantrop je ocenit takové firmy, které považují společensky odpovědné chování za nedílnou součást svojí podnikatelské činnosti. Hlavním partnerem slavnostního večera je společnost Plzeňský Prazdroj, partnerem ceny pro Osobnost roku je společnost Telefónica O2. Partnerem cateringu je společnost Zátiší Group a partnerem produkce agentura Kristian. Mediálními partnery akce jsou časopisy Marketing & Média, TREND Marketing a CSR Fórum.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz