Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky > Nadace VIA a Nadace Vodafone přispějí v roce 2010 k rozvoji individuálního dárcovství v Čechách ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Nadace VIA a Nadace Vodafone přispějí v roce 2010 k rozvoji individuálního dárcovství v Čechách

15. 1. 2010 - PRAHA [Nadace VIA]

Díky dlouhodobému záměru Nadace VIA a programu Rok jinak Nadace Vodafone vzniká webový portál Darujme.cz, jehož prostřednictvím budou moci české neziskové organizace využít potenciál moderních metod on-line dárcovství pro realizaci svých dlouhodobých fundraisingových kampaní.

Nadace VIA spojila počátkem roku 2009 síly se společností Capgemini, jejíž tým zkušených konzultantů zpracoval pod vedením Aleše Jeníka studii proveditelnosti portálu Darujme.cz.

V listopadu 2009 pak Aleš Jeník uspěl ve 2. ročníku programu Rok jinak Nadace Vodafone. Díky tomu stráví příštích dvanáct měsíců v Nadaci VIA, kde povede vývojový tým portálu, předá neziskovým organizacím své technologické a manažerské zkušenosti a přispěje k tomu, aby i české neziskové organizace a jejich dárci mohli benefitovat ze snadného a bezpečného přístupu k moderním platebním metodám.

„Jsem rád, že mohu uvést do života to, co jsme s kolegy z Nadace VIA a Capgemini společně vymysleli. Těší mě, že právě Darujme.cz našel porozumění u členů hodnotící komise programu Rok jinak. Věřím, že portál ocení i neziskové organizace, které chtějí systematicky rozvíjet svou základnu dárců,“ svěřuje se Aleš Jeník.

„Prostřednictvím programu Rok jinak chceme propojovat podnikatelskou a neziskovou sféru, abychom díky takové synergii pomohli na svět inovátorským řešením, jako je připravovaný dárcovský portál,“ říká k projektu Inga Kaškelyte, ředitelka Nadace Vodafone.

„Darujme.cz považuji za zajímavý nápad od prvního čtení. Nabídnout neziskovkám, ale především potenciálním dárcům úplně novou, snadnou a moderní internetovou možnost darovat, je něco, co tu ještě nebylo. Dobře si pamatuji, jak jsme se pokoušeli před lety v malé neziskové organizaci získat na svůj web platební bránu. Nemožné! Pro banky nezajímavé. Teď se zdá, že Aleš s Nadací VIA na to kápli a já jim držím palce, aby to byl ‚Rok jinak‘ pro nás všechny,“ doplňuje ji Jan Dolínek, ředitel Nadačního fondu Veolia a člen letošní hodnotící komise programu.

„Českým neziskovým organizacím zatím chybí snadný přístup k moderním platebním metodám, jež dárcům usnadní možnost podporovat jimi vybrané dobročinné projekty. Jméno Nadace VIA je pro nás zárukou kvality, a proto se již velmi těšíme na nabídku dárcovských nástrojů portálu Darujme.cz, “ říká k portálu Petr Machálek, ředitel Hnutí Duha.

A jaký je celkový trend soukromého dárcovství v Čechách? V roce 2008 si daňový odpočet z důvodu poskytnutí daru uplatnilo ve svém daňovém přiznání 107 319 lidí, kteří průměrně darovali částku 11 560 Kč. Kumulativně tak čeští dárci-jednotlivci podpořili dobročinné projekty částkou 1,24 mld. Kč. Další 2,23 mld. Kč soukromých darů poskytly firmy působící v České republice.

„Celkový objem soukromých darů se od roku 2000 do současnosti více než zdvojnásobil. I přesto si však daňový odpočet z důvodu poskytnutí daru uplatnilo za zdaňovací období 2008 jen 107 tisíc fyzických osob *) a necelých 18 tisíc osob právnických. Potenciál pro růst počtu dárců a celkového objemu poskytnutých darů je tedy obrovský. Ze zahraničních zkušeností víme, že snadná, bezpečná a rychlá možnost jak dar poskytnout přivádí k dárcovství nové skupiny dárců. Proto pro české neziskové organizace připravujeme portál Darujme.cz,“ vysvětluje Jiří Bárta, výkonný ředitel Nadace VIA.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz