Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky > Nevládní organizace získají v roce 2011 státní peníze dřív ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Nevládní organizace získají v roce 2011 státní peníze dřív

1. 2. 2010 - PRAHA [Ministr pro lidská práva/ Econnect]

Dne 1. 2. 2010 vláda schválila nové Zásady vlády pro poskytování dotací ze státního rozpočtu České republiky nestátním neziskovým organizacím ústředními orgány státní správy. Zásady jsou závazná pravidla poskytování dotací jednotlivými resorty. Na jejich úpravě se domluvily samy nevládní organizace, signatáři výzvy Nevládky a krize s předsedou vlády.

Novelu připravil a předložil ministr pro lidská práva Michael Kocáb. „Jde o vstřícný krok vlády České republiky vůči neziskovým organizacím v období, kdy státní rozpočet bude krácen, a to včetně položek, které se týkají dotací na veřejně prospěšné aktivity a služby,“ vysvětlil ministr.

Poskytovatelé veřejně prospěšných služeb a aktivit budou již do konce roku předcházejícího roku realizace projektu informováni o úspěšném absolvování výběrového dotačního řízení. Finanční prostředky budou uvolněny již do konce března roku, ve kterém je projekt vybraný k podpoře realizován. Pokud se jedná o dlouhodobý projekt, který vyžaduje kontinuální financování, dostanou jeho nositelé prostředky ve dvou splátkách, do konce března a do konce září.

Vláda v Zásadách zohlednila i oprávněné připomínky jednotlivých ministerstev, která dotace poskytují, mimo jiné vyňala z režimu tohoto předpisu poskytovaní dotací na zajištění sportovní reprezentace, protože ve své podstatě nejde o podporu činnosti neziskových organizací, i když sportovní organizace mají organizační formu občanských sdružení. Změny pomohou neziskovým organizacím snáze plánovat, včas zahájit podpořené projekty a ve výsledku efektivnější a transparentnější používání peněz ze státního rozpočtu. Nová pravidla budou platit pro poskytování dotací v roce 2011, tedy pro dotační řízení, organizovaná v roce 2010.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz