Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky > Databáze zaměstnavatelů přátelských rodině ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Databáze zaměstnavatelů přátelských rodině

10. 2. 2010 - PRAHA [Econnect/ Síť mateřských center o.s.]

Síť mateřských center odstartovala rozšíření a aktualizaci databáze zaměstnavatelů přátelských rodině v rámci projektu Šance rodině i zaměstnání. Databáze, která vznikla díky aktivitám předešlého projektu v roce 2008, obsahuje zatím kolem 35 zaměstnavatelů z hlavního města Prahy. Současný projekt otevřel možnost databázi rozšířit o zaměstnavatele z celé České republiky.

Do databáze se mohou přihlásit všichni zaměstnavatelé, kteří v praxi uplatňují zásady rovných příležitostí žen a mužů a nabízejí svým zaměstnancům takové pracovní podmínky, které jim umožňují slaďovat pracovního a rodinného života, včetně alternativních forem práce. Databáze bude zveřejněna na webových stránkách Sítě MC. Seznam bude rozdělen podle jednotlivých krajů, aby zájemci z řad cílové skupiny projektu (rodiče vracející se po rodičovské dovolené do zaměstnání, rodiče dětí do 15 let věku, osoby pečující o dlouhodobě postiženého člena rodiny, zdravotně postižení apod.) mohli snadněji najít vhodného zaměstnavatele.

Zaměstnavatelé, kteří svým zaměstnanců nabízejí obzvlášť vstřícné podmínky pro usnadnění slaďování rodinného a pracovního života, budou z databáze nominování na ocenění Společnost přátelská rodině. Porota z nich pak vybere ty nejlepší, kterým bude ocenění předáno na konferenci na jaře roku 2011. „Předešlý projet nám potvrdil, že problém slaďování rodinného a pracovního života trápí nejednoho zaměstnance. Zároveň jsme zjistili, že prozíraví zaměstnavatelé vědí, že se jim vyplatí nastavit kvalitním zaměstnancům, do kterých investovali, takové podmínky, aby byli spokojeni,“ vysvětluje rozšíření databáze manažerka projektu Lucie Plešková. „Dnes patří k běžným trendům vysvětlovat, proč něco nejde. My jsme zvolili pozitivní cestu a upozorňujeme na příklady dobré praxe,“ připomíná tak prezidentka Sítě MC Rut Kolínská, že databáze slouží i jako zdroj inspirace.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz