Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Právní servis
[ nno.ecn.cz > právní servis > Publikace, periodika a rady pro účetnictví neziskového sektoru ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis novinky kauzy dokumenty a literatura ASPI-databáze právních předpisů

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Publikace, periodika a rady pro účetnictví neziskového sektoru

8. 2. 2005 - PRAHA [Econnect]

V následující zprávě najdete informace o aktuální publikaci a vybraných periodikách, které které mohou v době častých změn a úprav daňových a účetních zákonů přinést neziskovým organizacím nové a praktické informace. Dočtete se o publikaci "Nevýdělečné organizace a fyzické osoby účtují" autorky Blaženy Petrlíkové, časopisu "UNES - účetnictví neziskového sektoru" a E-mailových novinách pro účetní v neziskové sféře dostupných na adrese www.nonprofitportal.cz.

"Nevýdělečné organizace a fyzické osoby účtují" je příručka autorky Blaženy Petrlíkové, nabízející souhrn praktických příkladů řešení problematiky účetnictví pro fyzické osoby, které vedou daňovou evidenci, a pro právnické osoby nevýdělečné (tj. např. nadace, nadační fondy, politické strany a hnutí, obecně prospěšné společnosti, veřejné vysoké školy, společenství vlastníků jednotek, občanská sdružení apod.) účtující v jednoduchém a podvojném účetnictví. Součástí dotazů jsou i účetní souvztažnosti a praktické zápisy v daňové evidenci nebo peněžním deníku. Kniha je užitečným pomocníkem pro účetní, dále pro všechny kdo účetnictví kontrolují (kontrolní orgány státu nebo samotní podnikatelé fyzické osoby) a všechny, kdo ověřují správnost účetní závěrky (zejména auditoři).
Vydalo ASPI Publishing, 2004, 104 stran ve formátu A4, cena 256 Kč.

E-mailové noviny pro účetní v neziskové sféře najdete na adrese www.nonprofitportal.cz a vydává je Verlag Dashöfer, nakladatelství, spol. s r.o. Noviny obsahující legislativní změny, články na aktuální témata, servis dotazů a odpovědí a další informace můžete číst přímo na stránkách, nebo si je objednat e-mailem. Registrace je zdarma.

Časopis UNES - účetnictví neziskového sektoru - http://unes.aspi.cz Odborný dvouměsíčník, který vydává ASPI Publishing, je určen pro ty, kdo se zabývají účetní, daňovou i mzdovu problematikou územních samosprávných celků, příspěvkových organizací, organizačních složek státu, občanských sdružení, nadací, nadačních fondů, obecně prospěšných společností, zájmových sdružení právnických osob a jiných nevýdělečných organizací. První letošní číslo se věnuje především novým účetním předpisům vydaných v průběhu roku 2004, které mají vliv na vedení účetnictví v roce 2005. Dále se věnuje změnám v daňových povinnostech nevýdělečných organizací v roce 2005; grantům poskytnutých z prostředků EU; rozpočtům, výroční zprávou a dalším aktuálním tematům.

Na závěr vám doporučujeme kontakt na Františku Kulhánkovou - odbornici na účetnictví a daně NNO, která nabízí bezplatné odpovědi po telefonu - tel.: 323 640 420, mobil: 605 985 461.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Nabídka služeb pro NNO:

  • Potřebuje vaše NNO pomoc v oblasti účetnictví, daní, dotací, ekonomiky NNO či poradenství? Podívejte se na nabídku služeb

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz