Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky > Děti a mládež z Tachovska mohou získat až 100.000 Kč z grantu HARANTI ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Děti a mládež z Tachovska mohou získat až 100.000 Kč z grantu HARANTI

12. 4. 2010 - KONSTANTINOVY LÁZNĚ [MAS Český Západ-Místní partnerství]

Mikroregion Konstantinolázeňsko, který sdružuje obce Bezdružice, Černošín, Cebiv, Horní Kozolupy, Kokašice, Konstantinovy Lázně, Lestkov, Olbramov, a Záchlumí vyhlašuje grantový program „HARANTI“, v rámci kterého hodlá rozdělit až 100.000 Kč na projekty připravené neformálními skupinami mladých lidí nebo i již zavedenými organizacemi (např. školy, tělovýchovné jednoty, sbory dobrovolných hasičů, občanská sdružení apod.). Jejich cílem by mělo být především zapojit děti a mládež do života v obcích, například díky uspořádání kulturní akce, nebo organizace nějaké volnočasové aktivity apod.

„Název HARANTI odkazuje nejen na osobu renesančního umělce, hudebníka a cestovatele Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic, která je spjata s naším regionem, ale také tak často označujeme naše děti, které si hrají na návsích našich obcí – právě pro ně by měl být grantový program určen. Projekty, které chceme podpořit by měly především vytvořit volnočasový program pro děti a mladé lidi, kteří žijí na území Mikroregionu Konstantinolázeňsko,“ uvedla Miroslava Válová, která má grantový program na starosti.

O grant ve výši 1-10.000 Kč může žádat buď neformální skupina, složená minimálně ze 3 členů starších 12ti let, přičemž alespoň jeden z nich musí být starší 18ti let, nebo jakákoliv organizace, která dlouhodobě pracuje s dětmi nebo mládeží, nebo o práci s touto skupinou uvažuje (např. škola, tělovýchovné jednoty, sbory dobrovolných hasičů, občanská sdružení apod.). Tematická oblast projektů není omezena - mohou mít zaměření kulturní, společenské, historické, sportovní, vzdělávací, ekologické, práci s dětmi a mládeží, pomoc spoluobyvatelům apod. Podmínkou je, že žadatel se bude na realizaci projektu podílet vlastní dobrovolnickou prací. Její rozsah si žadatel sám stanoví a uvede jej vyčíslený v hodinách a počtu osob (dobrovolníků) v žádosti o grant. Podíl vlastní práce je jedním z hodnotících kritérií při výběru projektu. Financovány nemohou být pouze běžné provozní výdaje (např. provoz kanceláře, energie apod.) a investiční projekty.

Projekty se přihlašují doručením (osobně či poštou) vyplněného formuláře žádosti o grant v zalepené obálce na kterýkoliv obecní úřad v Mikroregionu 17. 5. 2010 do 14 hod. (rozhoduje datum podacího razítka obecního nebo městského úřadu). Veřejná prezentace a hodnocení projektů proběhne do 3 týdnů od ukončení příjmu žádostí – přesný termín prezentace bude včas zveřejněn. Realizace projektů musí proběhnout do 31. 12. 2010.

Veškeré informace o grantovém programu, stejně jako přesné znění pravidel a formulář žádosti o grant naleznete na www.mikroregion-konstantinolazensko.cz, nebo si je můžete vyzvednou na kterémkoliv obecním či městském úřadě v mikroregionu. S případnými dotazy se obracejte na poradkyni Mikroregionu Konstantinolázeňsko Miroslavu Válovou tel.: 77 44 99 395, e-mail: valova@leader-ceskyzapad.cz.


Kateřina Kvasničková

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz