Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky > Nadace O2 již podeváté podpoří znevýhodněné děti a mládež deseti miliony korun ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Nadace O2 již podeváté podpoří znevýhodněné děti a mládež deseti miliony korun

8. 4. 2010 - PRAHA [Nadace O2]

Nadace O2 vyhlašuje 9. ročník programu Regionálních grantů, ve kterém rozdělí 10 milionů korun mezi nestátní neziskové organizace podporující děti a mládež z celé České republiky. Vybrané projekty budou v každém z osmi regionů podpořeny částkou 1,25 milionu korun.

„Jako každoročně podpoříme ty nejkvalitnější projekty neziskových organizací na pomoc dětem a mládeži. V souladu s novou celoevropskou strategií společnosti Telefónica O2 otevíráme nově také možnost pro mladé lidi od 16 do 26 let, kteří mají své nápady a projekty na pomoc znevýhodněným dětem, ale chybí jim důvěra a finanční prostředky pro jejich realizaci. Věříme mladým lidem, že mohou a chtějí pozitivně ovlivnit společnost, v níž žijeme,“ říká Ivana Šatrová, ředitelka Nadace O2.

Nestátní neziskové organizace mohou své žádosti o grant posílat až do 10. května 2010. Mladí lidé do 26 let, jednotlivci i skupiny mohou své projekty přihlašovat pod záštitou a prostřednictvím vybrané neziskové organizace, kterou ve svém okolí osloví. Přesné podmínky žadatelé naleznou na internetových stránkách www.nadaceo2.cz. Došlé projekty budou posuzovány v jednotlivých regionálních centrech místními komisemi, složenými z odborníků specializovaných na problematiku dětí a mládeže, zástupců neziskového sektoru, zaměstnanců společnosti Telefónica O2 a zástupců médií. Díky tomu, že členové jednotlivých komisí žijí a působí v daném regionu, znají dobře místní prostředí a potřeby žadatelů. Vítězné projekty budou vyhlášeny na přelomu září a října 2010. Získané granty mohou neziskové organizace čerpat po celý rok 2011.

Vyvrcholením grantového řízení bude již tradiční udělení Ceny Nadace O2 ve výši 1 milion korun. Ze všech došlých žádostí o grant nominují regionální komise na tuto hlavní cenu jeden až dva projekty z každého regionu. Vítěze Ceny Nadace O2 následně vybere správní rada Nadace. Tímto oceněním Nadace O2 vyjadřuje poděkování nestátní neziskové organizaci za její odvahu měnit zavedené zvyklosti a za snahu iniciovat celospolečenské změny. V loňském roce tuto cenu získalo Občanské sdružení Rozum a Cit za projekt podporující prarodičovské pěstounské rodiny. Tyto náhradní rodiny nemají od státu takovou podporu jako klasické pěstounské rodiny, a proto je OS Rozum a Cit podporuje a vzdělává, aby zvládly veškerou tíži často nenadálé situace.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz