Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky > Agentura pro sociální začleňování zůstane do roku 2012 při Úřadu vlády ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Agentura pro sociální začleňování zůstane do roku 2012 při Úřadu vlády

11. 5. 2010 - PRAHA [Úřad vlády ČR, zmocněnec pro lidská práva]

Z rozhodnutí vlády zůstane Agentura pro sociální začleňování v romských lokalitách součástí Úřadu vlády do konce roku 2012. Agentura funguje jako samostatný odbor Úřadu vlády již více než dva roky a podle původního záměru se měla od roku 2011 od Úřadu vlády oddělit.

„Chceme, aby se Agentura stala od roku 2013 samostatným úřadem. V loňském roce jsme proto zahájili přípravy věcného záměru zákona o Agentuře, který v současné době projednává Legislativní rada vlády. Pokud jej vláda schválí, zahájíme práce na takzvaném paragrafovém znění zákona. Dnešní usnesení vlády je velmi významné pro zajištění další činnosti Agentury a zároveň nám dává dostatek času zákon připravit v konsensu s resorty i obcemi,“ vysvětlil zmocněnec vlády pro lidská práva Michael Kocáb.

Vláda také přijala Zprávu o činnosti Agentury za rok 2009. Ta podrobně shrnuje působení Agentury v jednotlivých lokalitách i ve spolupráci s resorty. „Po potížích v roce 2008 je dnes Agentura plně funkční a to se zobrazuje také na výsledcích práce v lokalitách. V loňském roce se nám podařilo nastartovat rozsáhlý tříletý projekt ze strukturálních fondů, díky kterému Agentura rozšíří v tomto a příštím roce svoji činnost již do 33 obcí a měst. Máme hotové či těsně před dokončením strategické plány ve většině z 13 pilotních lokalit. Ve městech pracujeme aktuálně na přípravě sedmi desítek velkých projektů za více než půl miliardy korun ze strukturálních fondů,“ shrnuje výsledky ředitel Agentury Martin Šimáček. V roce 2009 přitom Agentura zaměstnávala celkem 27 pracovnic a pracovníků a hospodařila s rozpočtem ve výši 13,2 milionů korun.

Agentura vznikla jako vládní orgán na podporu sociálního začleňování v českých městech a obcích usnesením vlády z 23. ledna 2008. Zároveň Agentura začala plnit roli nadresortního koordinačního orgánu, který v oblasti sociální integrace spojuje státní správu a samosprávy. Agentura nejprve působila ve 12 pilotních lokalitách, od roku 2009 přibylo mezi lokality po nepokojích na sídlišti Janov také město Litvínov. Letos v únoru vybral Monitorovací výbor Agentury dalších deset měst a obcí, ve kterých začala Agentura působit od 1. května.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz