Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky > Pražské Quadriennale chce zapojit umělce nejrůznějších oborů ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Pražské Quadriennale chce zapojit umělce nejrůznějších oborů

13. 5. 2010 - PRAHA [Pražské Quadriennale]

Performance – je stále frekventovanější označení pro živou uměleckou akci spojenou s divadlem, výtvarným uměním i architekturou či designem. Právě na tuto etablovanou uměleckou (inter)disciplinu se zaměří doprovodný program 12. ročníku Pražského Quadriennale – PQ+. Tato největší přehlídka scénografie a divadelního prostoru, která se v Praze uskuteční od 16. až 26. června 2011, chce v rámci doprovodných akcí upozornit na různorodou podobu performance.

Do PQ+ se tak mohou přihlásit tvůrci, organizátoři či aktéři představení, výstav, přednášek anebo dalších uměleckých aktivit. Podmínkou je konání akce v termínu Pražského Quadriennale. Přihlášky lze zaslat do 30. listopadu 2010 – instrukce a přihlášky jsou na www.pq.cz/cs/pqplus.html.

Téma doprovodného programu PQ+ rozvíjí zaměření celého Quadriennale. To dá prostor scénografii a scénickému designu coby spojujícím oborům mezi výtvarným a divadelním uměním. Do PQ+ mohou být zahrnuta divadelní představení, výstavy, instalace, diskuse, symposia, dílny či jiné další formy v tradičních i netradičních prostorech. Cílem PQ+ je představit zejména zahraničním návštěvníkům Quadriennale šíři kulturních akcí v Praze i dalších městech, ale zároveň také díky společné propagaci rozšíření publika z řad české kulturní veřejnosti.

Kdo se může do PQ+ zapojit?
- producenti, organizace, instituce
- galerie či jiné výstavní prostory
- divadelní a umělecké soubory či jednotliví umělci – pracující v oblasti performance art, video artu, módy, instalačního umění, animace, staged photography apod.
- čeští anebo zahraniční umělci či skupiny pracující s performance (scénickou, jevištní akcí anebo jinou performativní akcí)

Uzávěrka přihlášek je 30. listopadu 2010. Více informací a přihlášky jsou k dispozici na www.pq.cz/cs/pqplus.html. O zařazení projektu do programu rozhodne organizační tým PQ ve spolupráci s dramaturgickou radou Institutu umění - Divadelního ústavu. Vyrozumění o zařazení do PQ+ bude zájemcům zasláno nejpozději do 31. ledna 2011. Přihlášky je možné zaslat elektronicky na adresu nathalie.frank@pq.cz, faxem na číslo 224 810 452 nebo poštou na adresu Pražské Quadriennale, Celetná 17, Praha 1 – 110 00.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz