Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky > Nadace OSF Praha vyhlašuje grantové kolo Zapojení občanské společnosti do zlepšování politické kultury v ČR ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Nadace OSF Praha vyhlašuje grantové kolo Zapojení občanské společnosti do zlepšování politické kultury v ČR

27. 5. 2010 - PRAHA [Econnect/ Nadace Open Society Fund Praha]

Nadace Open Society Fund Praha vyhlašuje mimořádné grantové kolo, jehož cílem je zapojení veřejnosti do zlepšování politické kultury v ČR. Program je financován z výnosů Nadačního investičního fondu.

Jedním ze základních cílů Nadace Open Society Fund Praha je podpora aktivní občanské společnosti, která je schopna rychle reagovat na aktuální společenské dění a reflektovat politickou kulturu v ČR. Nadace proto vyhlašuje grantové kolo zaměřené na podporu občanských aktivit usilujících o otevřenou debatu a transparentní reflexi současné politické situace, především ve vztahu k nadcházejícím komunálním volbám.

V rámci tohoto grantového kola budou podpořeny především projekty usilující o:
- změnu současného politického klimatu směrem k větší transparentnosti a otevřenosti (s důrazem na komunální politiku)
- zlepšení politické kultury v zemi, (např. dodržováním demokratických principů a právního řádu, hájením veřejného zájmu apod.) s důrazem na komunální politiku
- podporu kvalifikovaného rozhodování voličů v rámci nadcházejících komunálních voleb a zvýšení zájmu veřejnosti o politické dění jako takové (např. tvorbou informačních zdrojů)
- otevření veřejné diskuse na výše uvedená témata (např. formou kulatých stolů, veřejných debat, anket, mediální prezentace apod.) (možnou inspiraci můžete najít třeba na http://www.informationactivism.org/)

O podporu mohou žádat jak dlouhodobě fungující neziskové organizace, tak i nově vzniklé, ať už formálně či neformálně ustanovené občanské iniciativy. Každý žadatel může předložit pouze jednu žádost. Jako partner projektu může figurovat ve vícero žádostech. O podporu si nemohou žádat politické strany a hnutí, stejně tak příspěvek nemůže být použit k propagaci jednotlivých politických stran či jejich programů.

Maximální výše příspěvku je 120 000 Kč v případě aktivit zaměřených výhradně na nadcházející komunální volby a 250 000 Kč v případě dlouhodobějších projektů s přesahem (max. délka 10 měsíců – projekt musí být ukončen nejpozději do 30. dubna 2011).


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz