Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky > Stipendium v německých organizacích zabývajících se občanskou společností a politickým vzděláváním ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Stipendium v německých organizacích zabývajících se občanskou společností a politickým vzděláváním

14. 6. 2010 - PRAHA [Econnect/ Nadace VIA]

Spolková centrála pro politické vzdělávání (Bundeszentrale für politische Bildung) a Nadace Roberta Bosche vyhlašují 3. ročník programu „Politické vzdělávání v akci – Politische Bildung in Aktion“. Program nabízí možnost krátkodobé (8 – 10 týdnů) nebo dlouhodobé (6 měsíců) hospitace v německé neziskové organizaci či jiné instituci zabývající se politickým vzděláváním a občanskou společností.

Stipendium je určeno pro mladé profesionály ze zemí střední a východní Evropy, kteří pracují v oblasti politického vzdělávání a rozvoje občanské společnosti, například v nevládních organizacích nebo vzdělávacích institucích. K dispozici je celkem 16 stipendií pro jednotlivce z ČR, Polska, Slovenska, Maďarska, pobaltských zemí, Slovinska, Rumunska a Bulharska. Účastníci by měli ovládat němčinu.

Program Vám pomůže načerpat nové zkušenosti, posílit svoji kvalifikaci, poznat chod německé instituce, seznámit se s lidmi ze zemí střední a východní Evropy, kteří dělají podobnou práci. Budete mít možnost v Německu zorganizovat vlastní projekt a vyzkoušet si práci v jiném prostředí.

Vybraní stipendisté budou mít možnost 8-10 týdenní (krátkodobé stipendium) nebo šestiměsíční (dlouhodobé stipendium) hospitace v německé neziskové organizaci či další instituci. Můžete se rozhodnout, která forma Vám více vyhovuje. Stipendium pokryje všechny životní náklady – ubytování a stravu, dopravu, kapesné. Součástí programu jsou také tři semináře pro všechny stipendisty s odbornými semináři a exkurzemi, kromě toho mají stipendisté také možnost navštívit další odborné semináře dle vlastního výběru.

Krátkodobou hospitaci je možné po dohodě s německou institucí rozdělit do menších časových období, dlouhodobá by měla být absolvována v jednom kuse. Program začíná v září 2010 a končí na konci května 2011.

Uzávěrka pro podání přihlášek je 15. července 2010.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz