Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky > T-Mobile podpoří zelené projekty nestátních neziskových organizací ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

T-Mobile podpoří zelené projekty nestátních neziskových organizací

2. 7. 2010 - PRAHA [Econnect/ Nadace VIA/ T-Mobile]

T-Mobile se také v letošním roce zaměřuje na podporu ekologických aktivit. Za tímto účelem vyhlašuje grantové řízení určené pro projekty českých nevládních a neziskových organizací, které se věnují ochraně přírody a životního prostředí. Rozdělovat se budou Twist kupony za čtvrt milionu korun.

„Věnováním finančních prostředků na telekomunikační provoz chceme dát neziskovkám impuls k rozvoji jejich především ‘zelených‘ projektů. Vybudováním dostatečně širokého okruhu dárců budou schopné stát dlouhodobě na vlastních nohou,“ vysvětluje Jitka Chocová, manažerka společenské odpovědnosti T-Mobile.

O kupony v celkové hodnotě 250 000 korun je možné žádat prostřednictvím Nadace VIA až do pátku 23. července 2010. Grantové řízení je určeno pouze organizacím pečujícím o přírodu a životní prostředí, respektive pro takto zaměřené projekty. Každý žadatel může získat maximálně kupony v hodnotě 25 000 korun. Hodnotící komise na konci srpna vybere vítězné projekty a v září pak budou kupony předány úspěšným žadatelům.

Rozvoj „zelených“ neziskovek a jejich aktivit je součástí strategie udržitelného rozvoje a ochrany klimatu, na něž se T-Mobile zaměřuje. Její součástí je například podpora aktivace elektronické faktury, díky níž získal UNICEF rovných 223 023 korun, nebo akce „Podpoř gorily s T-Mobile“ zaměřená na recyklaci mobilů v rámci hudebního festivalu Rock for People.

Jen za minulý rok darovala společnost T-Mobile na charitativní projekty 8,4 mil korun a 594 dní práce svých zaměstnanců v rámci programu „Jeden den pro váš dobrý skutek“. Samotní pracovníci jsou v tomto směru rovněž aktivní, již popáté nominovali na podporu fondu T-Mobile projekty neziskovek či obcí, s nimiž aktivně spolupracují. Příspěvek v hodnotě dva miliony korun získalo celkem 27 organizací z celkových 113, které o grant žádaly.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz