Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky > Ekologickým projektům rozdělí Nadace Partnerství v grantech 1,6 milionu korun ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Ekologickým projektům rozdělí Nadace Partnerství v grantech 1,6 milionu korun

13. 7. 2010 - BRNO [Nadace Partnerství]

Až 300 tisíc korun na projekt podporující ochranu životního prostředí mohou získat občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti, nestátní neziskové organizace, nadace nebo nadační fondy. Uzávěrka žádostí o dotaci je 1. října. Novinkou letošního roku je zjednodušení podávání přihlášek. Díky nově zavedenému systému Grantys se celá grantová žádost vyplňuje on-line.

Zájemci mohou podávat své žádosti ve třech tematických oblastech: informování široké veřejnosti, ovlivňování legislativy na úrovni Evropské unie a České republiky ve prospěch životního prostředí a oblast týkající se kampaní a projektů podporujících účast na rozhodování o územním plánování nebo ochraně cenných přírodních lokalit. „Vloni jsme v tomto tematickém okruhu podpořili například občanské sdružení Děti Země a jejich občanskou koalici Nádraží v centru, která prostřednictvím kampaně zapojovala veřejnost do diskuze o plánované přestavbě Železničního uzlu Brno a přesunu hlavního nádraží,“ říká František Brückner, grantový manažer Nadace Partnerství.

Letošní grantové řízení letos čeká jedna podstatná změna, kterou je zjednodušení podávání žádostí díky zavedení elektronického systému Grantys. „Nadace Partnerství se snaží o co největší zjednodušení grantového řízení směrem k žadatelům, a proto jsme pro ně vyvinuli systém, díky němuž mohou celou žádost vyplnit on-line do elektronických žádostí,“ vysvětluje ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata.

Nadace Partnerství poskytuje výše uvedené typy grantů jedenkrát ročně ve svém Základním grantovém programu. „Podporujeme v něm oblasti, kterým nevěnuje dostatek pozornosti stát, samospráva ani jiné nestátní zdroje nebo jiné programy Nadace Partnerství. Financovat potřebné projekty nezávisle na podpoře soukromého sektoru nebo státu nám umožňují výnosy z investic nadačního jmění,“ dodává František Brückner.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz