Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky > Nadace Vodafone zaplatí již po třetí odborníkům rok práce v neziskové sféře ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Nadace Vodafone zaplatí již po třetí odborníkům rok práce v neziskové sféře

3. 8. 2010 - PRAHA [Nadace Vodafone]

Nadace Vodafone třetím rokem vyhlašuje grantový program propojující komerční a neziskový sektor a poprvé do něj láká i top manažery. Ruší totiž horní limit mzdy uchazečů a poprvé nabízí i krátkodobá angažmá. Rok jinak umožňuje každý rok několika odborníkům z komerční sféry strávit až rok prací pro neziskovou organizaci dle své volby.

Výherci se přitom nemusí bát, že by přišli o svůj životní standard: Nadace Vodafone jim uhradí přesně tentýž plat, který měli v dosavadním zaměstnání. Uchazeči se letos mohou přihlásit s projektem na 1 až 3 nebo 12 měsíců. Letošní novinkou je i interaktivní webový portál, který propojí uchazeče o program s neziskovkami hledajícími odborníky.

“Třetí ročník Roku jinak se nese ve znamení tří velkých inovací: spustili jsme portál www.rokjinak.cz, který slouží jako burza práce; umožňujeme poprvé pracovat pro neziskovku i pouze na dobu jednoho až tří měsíců a v poslední řadě jsme odstranili horní limit mzdy uchazečů, každý tedy dostane vyplaceno přesně tolik, na kolik byl zvyklý ze svého úvazku v businessu“, říká Inga Kaškelyte, ředitelka Nadace Vodafone. Webový portál www.rokjinak.cz: Portál propojí uchazeče o grant s potřebami českých neziskovek. Odborníci z businessu si na něm mohou založit profil, vyplnit svoji expertízu a zkušenosti. Neziskovka zase napíše, s jakými projekty by potřebovala pomoci a takto se obě strany na portálu propojí. Výměna by měla probíhat i nezávisle na grantovém programu.

Možnost zkrácených úvazků: Letos poprvé grantový program nabízí možnost strávit prací pro neziskovku pouze jeden, dva, nebo tři měsíce. Klasický dvanáctiměsíční program stále trvá, ale část svého know how mohou teď neziskovkám zprostředkovat i profesionálové, pro něž je dvanáctiměsíční úvazek nedosažitelný.

Horní limit mzdy padá: Úspěšným kandidátům letos Nadace Vodafone proplatí plnou výši mzdy, kterou měli v předchozím zaměstnání. Nadace Vodafone věří, že tímto krokem do programu naláká i vysoce postavené manažery z komerčního sektoru, aby konkrétní zkušenosti a expertízu předali českému neziskovému sektoru.

Minulými dvěma ročníky programu prošlo celkem již devět vítězů, hlásilo se do něj přes 220 odborníků. Nejvíce uchazečů pochází z komerční sféry (60 %), ale hlásí se i uchazeči ze sféry státní (17 %) a osoby samostatně výdělečně činné (13 %). Celkem desetinu ze všech loni podaných přihlášek podali novináři. V loňském SMS hlasování o vítězi veřejnost zaslala kandidátům více než 7 000 hlasů.

Program je otevřen všem uchazečům bez rozdílu pohlaví, věku či kvalifikačního profilu, s výjimkou osob, které v současné době již působí v neziskovém sektoru. Každý kandidát si může vybrat jakoukoli neziskovou organizaci, pro kterou bude pracovat.

„Rok jinak“ je českou variantou globálního programu “World of Difference” , který je vlajkovou lodí v řadě Vodafone nadací po celém světě (např. Austrálie, Nový Zéland, Holandsko či Irsko).


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz