Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising > Mezinárodní den dobrovolníků v Praze ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Mezinárodní den dobrovolníků v Praze

3. 12. 2010 - PRAHA [INEX-SDA]

Sdružení dobrovolných aktivit INEX zve u příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků na veřejnou akci a slavnostní uzavření jubilejní dvacáté dobrovolnické sezóny. Slavnostní večer proběhne 7. prosince od 18:00 ve studentském klubu K4, Celetná 20, Praha 1.

Součástí akce bude premiéra dokumentárního filmu o mezinárodním dobrovolnictví, vyhlášení dobrovolníka roku INEX-SDA a ocenění nejlepších fotografií pořízených dobrovolníky. "Smyslem večera je ocenit přínos lidí, kteří věnují svůj čas a energii jiným bez ohledu na finanční odměnu. Mezinárodní dobrovolnické projekty se za uplynulých 20 let staly v Česku tradicí a vzbuzují stále větší zájem zejména mladých lidí. Ročně vyšleme do zahraničí téměř 800 českých dobrovolníků a u nás přivítáme zhruba 400 zahraničních, což naši zemi řadí mezi bašty mezinárodního dobrovolnictví," shrnuje ředitel INEX-SDA Robin Ujfaluši.

Mezinárodní den dobrovolníků v Praze je pořádán za podpory Zastoupení Evropské komise v České republice a Informačního centra OSN v Praze. Akce je organizována v rámci příprav na Evropský rok dobrovolnictví 2011, jenž byl oficiálně ohlášen Evropskou komisí a do něhož se aktivně zapojí i české nevládní organizace a orgány státní správy.

Mezinárodní den dobrovolníků 5.12. byl oficiálně vyhlášen roku 1985 Organizací spojených národů a je každoročně připomínán jako poděkování všem dobrovolníkům, kteří věnují svůj čas a úsilí pro obecné blaho. Dobrovolnictví je příležitost pro každého, kdo je ochoten věnovat svůj čas a energii prospěšné věci. Odměnou je dobrovolníkům zejména osobní obohacení, rozšíření obzorů, zlepšení znalostí a osvojení si důležitých dovedností, např. orientace v novém prostředí a komunikace s novými lidmi.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz