Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising > Stipendijní pobyty v USA pro zástupce neziskového sektoru ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Stipendijní pobyty v USA pro zástupce neziskového sektoru

6. 12. 2010 - PRAHA [Econnect/ Fulbrightova komise]

Zástupci neziskového sektoru, kteří mají zájem získat nové znalosti a zkušenosti s prací obdobných organizací v USA, zemi, kde je nezisková sféra tradičně velmi silná a dobře fungující, nyní mohou získat od Fulbrightovy komise podporu ve formě stipendia pro pobyt ve Spojených státech. Uzávěrka Fulbright-Masarykova stipendijního programu pro neziskový sektor byla navíc prodloužena až do 15. ledna 2011.

Štědré stipendium pokrývající životní náklady, letenku, zdravotní pojištění, nákup studijních materiálů, a dokonce také z části přispívající na případný doprovod rodinných příslušníků, umožňuje tří- až pětiměsíční pobyt v USA s možným začátkem od září 2011 nebo později podle potřeb uchazeče.

Stipendium je určeno uchazečům s ukončeným vysokoškolským vzděláním alespoň bakalářského stupně zaměstnaným po dobu minimálně dvou let v českém neziskovém sektoru. Zájemci by měli doložit, že mají předpoklady dalšího profesního růstu, řídící a organizační schopnosti, které jim po návratu z USA umožní uplatnit získané znalosti a zkušenosti ve prospěch rozvoje tohoto sektoru v České republice. Kandidáti musí rovněž předložit pozvání od americké instituce, kde budou svůj pobyt realizovat. Samozřejmostí je také dobrá znalost angličtiny.

Komise J. W. Fulbrighta vznikla v roce 1991 na základě mezivládní dohody za účelem podpory vzdělávacích a kulturních výměn mezi Českou republikou a Spojenými státy. Komise administruje stipendia vládního (Fulbrightova) programu a některé další stipendijní a grantové programy. Zároveň poskytuje bezplatné poradenství a informační služby všem zájemcům o studium a výzkum v USA. Bližší informace o Fulbrightově komisi naleznete na www.fulbright.cz.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz