Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising > Evropský rok dobrovolnictví 2011 online ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Evropský rok dobrovolnictví 2011 online

19. 1. 2011 - PRAHA [Econnect/ MŠMT]

Portál www.dobrovolnik.cz je servisní a informační portál o dobrovolnictví v České republice. Vznikl v březnu 2001 a do roku 2011 vstupuje ve zcela nové podobě. Přichází v nové grafice, s novým obsahem a zásadní změnou v interakci. Současně se stává oficiálním internetovým portálem pro Evropský rok dobrovolných činností na podporu aktivního občanství, zkráceně Evropský rok dobrovolnictví (ERD 2011) v České republice. Nabízí mnohá vylepšení a nové formy vzájemné komunikace a prezentace.

Evropský rok dobrovolnictví a informace o jeho průběhu bude možné sledovat takřka v přímém přenosu. Články, akce a další počiny realizované pod záštitou nebo u příležitosti ERD 2011 bude na webu zveřejňovat redakční tým sestavený ze zástupců Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Národního institutu dětí a mládeže, Národního dobrovolnického centra HESTIA, dalších organizací a jednotlivců, kteří se v oblasti českého dobrovolnictví dlouhodobě angažují a mají s jeho koordinací bohaté zkušenosti.

České i mezinárodní dobrovolnictví má na internetu oporu v mnoha dalších portálech, v národních či regionálních stránkách místních dobrovolnických organizací. Dlouhodobě největším českým portálem (existuje od roku 2001) je právě www.dobrovolnik.cz a jeho anglická mutace www.volunteer.cz určená především pro cizince, kteří přijíždějí studovat nebo pracovat do České republiky.

"Evropský rok dobrovolnictví a jeho oficiální portál www.dobrovolnik.cz je výbornou příležitostí, jak poznávat velké mezinárodní projekty zaměřené na vzdělávání, spolupráci, sbírání zkušeností nebo pomoc tam, kde je třeba. Současně přináší i možnost seznamovat se s malými, někdy téměř neviditelnými, dobrými skutky jednotlivců, kteří svou dobrou vůli projevují aktivně řadu let nebo jen několik hodin ročně," představil obsah portálu ministr školství Josef Dobeš a dodal: "Osobně jsem velmi rád, že na fungování dobrovolnického portálu se aktivně podílí jak naše ministerstvo, tak i neziskové organizace nebo některé české firmy. Ukazuje se, že fenomén dobrovolnictví dokáže spojovat nejen lidské osudy, ale velmi dobře propojuje všechny tři sektory (státní, komerční a neziskový) celé společnosti."

Mezi hlavní cíle portálu patří:
  • komunikace – mluvme spolu o dobrovolnictví a jeho nekonečných polohách či podobách, mluvme spolu odborně i hovorově, verbálně i neverbálně, česky i anglicky na www.volunteer.cz;
  • interakce – diskutujme o tom, co je třeba změnit, posunout nebo vytvořit, aby dobrovolnictví zůstalo nedílnou součástí naší společnosti nebo mezilidských vztahů;
  • sdílení – nabízejme si navzájem příklady dobré dobrovolnické praxe;
  • propagace – čtěme příběhy jednotlivců, kteří se rozhodli stát dobrovolníky a zveřejňujme svá dobrovolnická know-how;
  • seznamka – poznávejme fenomén dobrovolnictví, poznávejme projekty a organizace, které dobrovolnictvím žijí, poznávejme skrze dobrovolnictví sami sebe;
  • vzdělávání – profesionalizujme dobrovolnictví, učme se od sebe navzájem, předávejme své zkušenosti dál;

Doslova každý návštěvník webu může na stránkách zanechat svůj otisk, a to především díky propojení portálu s jeho profilem na Facebooku. Již během pár dní získal Dobrovolnik.cz několik desítek přátel a každým dnem přibývají další. Narůstá i počet kladných ohlasů v internetové anketě a také kalendář akcí se pozvolna začíná plnit.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz