Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising > Málo zeleně a míst k setkávání? Žádejte o grant ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Málo zeleně a míst k setkávání? Žádejte o grant

20. 1. 2011 - BRNO [Nadace Partnerství]

Chybí ve vaší obci zelené místo, které by sloužilo aktivitám dětí, oddychu důchodců i vzájemnému setkávání obyvatel? Nadace Partnerství opět poskytuje obcím, školám, občanským sdružením a příspěvkovým organizacím možnost získat peníze na vytvoření zelených veřejných prostranství. Žádosti o grant nazvaný Místo pod stromy můžete posílat až do 2. března.

Nadační příspěvky dosahující výše až 200 tisíc korun podpoří vznik a obnovu dětských hřišť, školních zahrad, parků nebo sídlištních prostor. V minulém roce rozdělila Nadace Partnerství pro tento účel částku téměř 1 milion korun. Na pěti místech republiky (v Radkově, Úvalech, Doubravníku, Poustce a Sopotnici) pak začaly vznikat návrhy na změnu neupravených ploch v zelené odpočinkové zóny s lavičkami a herními prvky pro děti.

Základní myšlenkou a podmínkou udělení grantu je zapojení široké veřejnosti do všech fází proměny vybraného prostoru, od přípravy a plánování až po konečné utváření. „Díky účasti na plánování mají obyvatelé šanci ovlivnit konečnou podobu místa tak, aby splňovalo jejich představy i potřeby. Vystihnutím smyslu a podstaty veřejné plochy pak může obec docílit funkčnosti a atraktivity místa pro jeho budoucí uživatele,“ uvádí Ivana Adámková z Nadace Partnerství.

Granty Místo pod stromy nejsou určeny pro pouhé technické řešení veřejného prostoru. „Chceme, aby zeleně v obcích přibývalo. Z tohoto důvodu musí být výsadba stromů a keřů významnou a nedílnou součástí projektu,“ komentuje Ivana Adámková. Dodává, že vzhledem k negativnímu trendu ubývání rozmanitosti rostlinných druhů dávají přednost sázení dřevin typických pro ČR, tedy lípám, dubům, javorům a ovocným stromům. Granty Místo pod stromy spolufinancuje Státní fond životního prostředí ČR ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz