Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky > Prestižní Cena Josefa Vavrouška ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Prestižní Cena Josefa Vavrouška

8. 3. 2011 - BRNO [Econnect/ Nadace Partnerství]

Mohl by být váš soused, sousedka, kolega, kolegyně nebo někdo jiný ve vašem okolí příkladem pro ostatní tím, co dělá pro zlepšení životního prostředí? Navrhněte je na Cenu Josefa Vavrouška! Její patnáctý ročník vyhlašují Nadace Partnerství a Nadace Charty 77. O laureátech rozhodne jedenáctičlenná porota složená z předních odborníků a osobností v oblasti ochrany životního prostředí. Nominace můžete zasílat do 30. dubna.

„Cena není omezena na profesi ani věk, může ji získat zasloužilý profesor stejně jako mladý nadšený ochranář, úředník nebo právník. V loňském roce ji například obdržel místostarosta z Horního Jiřetína Vladimír Buřt,“ uvádí ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata.

„Získat Cenu Josefa Vavrouška je stejně tak prestižní jako obdržet Cenu Jaroslava Seiferta nebo Cenu Františka Kriegla,“ doplňuje předseda správní rady Nadace Charty 77 František Janouch.

Způsob nominace je jednoduchý, vyplňuje se on-line na webových stránkách Nadace Partnerství www.nadacepartnerstvi.cz/vavrousek. Uzávěrka nominací je 30 dubna. Slavnostní vyhlášení proběhne v červnu. Laureáta odmění obě nadace čestným diplomem, umělecky ztvárněnou cenou a 50 tisíci korunami.

V loňském roce obdrželi Cenu Josefa Vavrouška místostarosta Horního Jiřetína Vladimír Buřt a lucemburští ochránci přírody manželé Adri van Westerop (in memoriam) a Raymond Aendekerk. Vladimír Buřt byl oceněn za vytrvalou obhajobu udržitelného rozvoje obcí proti soukromým zájmům těžebních firem. Porota ocenila také jeho aktivní upozorňování na chyby v horním zákoně a snahu zabránit likvidaci obce a znehodnocení soukromých i veřejných investic v důsledku prolomení těžebních limitů.

"Každým rokem mě překvapuje, jak kvalitní kandidáti jsou mezi nominovanými. Těší mě, že je u nás tolik těch, kteří se zabývají životním prostředím a snaží se pracovat na jeho proměně k lepšímu," uvádí Eva Vavroušková, členka poroty Ceny Josefa Vavrouška.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz