Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising > Žádejte o grant na cyklistické stezky Greenways ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Žádejte o grant na cyklistické stezky Greenways

13. 5. 2011 - BRNO [Nadace Partnerství]

I letos mohou občanská sdružení, nadační fondy, obecně prospěšné společnosti, sdružení či spolky obcí žádat o dotaci ve výši až 80 tisíc korun na podporu rozvoje stezek Greenways. Nadace Partnerství spolu s Nadací České spořitelny podpoří prostřednictvím těchto grantů dění a vybavenost na stezkách a propagaci cyklistiky jako zdravého a šetrného způsobu dopravy.

Mezi úspěšné projekty rozdělí Nadace Partnerství celkem 600 tisíc korun. „Každoročně žádají o grant desítky zájemců, z nichž můžeme podpořit přibližně polovinu z nich,“ uvádí Juraj Flamik z Nadace Partnerství. K tomu, aby byl projekt podpořen, musí splňovat některá důležitá kritéria: Přednostně budou podpořeny například projekty s návazností na stávající Greenways, jako jsou Greenways Praha-Vídeň, Moravské vinařské stezky, Labská stezka, Greenway Jizera, Greenway Berounka-Střela, Greenway Mrlina nebo čím dál atraktivnější Stezka železné opony. „O grant ale mohou žádat i projekty podporující vznik nových Greenways v České republice,“ doplňuje Juraj Flamik z Nadace Partnerství a dodává: „Preferujeme také projekty, na kterých spolupracuje více partnerů a dotace by měla být prvotním impulsem k jejich dlouhodobé spolupráci.“ Uzávěrka přihlášek je 14. června.

Nadace Partnerství uděluje granty na podporu českých Greenways již jedenáctým rokem. Za tu dobu podpořila přibližně dvě stovky projektů, mezi které rozdělila více jak 15 milionů korun. Jednalo se nejen o výstavby odpočívek, ale i propagační cyklistické akce, jako je veřejností oblíbené Pražské cyklozvonění. „Loňský rok jsme také finančně podpořili vydání unikátní Zelené mapy Prahy, která obyvatele i návštěvníky zavede na farmářské trhy, do nekuřáckých kaváren a provede je hlavním městem po cyklostezkách a trasách bezpečných pro rodiče s dětmi,“ říká Flamik. Rozvoj cyklostezek v posledních letech dokazuje jejich význam pro místní ekonomiku. Jak v bezprostředním okolí měst, tak podél vinařských nebo říčních Greenways vidíme nabalující se služby místních podnikatelů. Cyklostezky jsou tedy nejen nejlevnější tělocvičnou pro všechny věkové kategorie, ale i osami pro rozvoj podnikání v perspektivních oborech turistiky a wellnes,“ říká Miroslav Kundrata, ředitel Nadace Partnerství.

„Nadace České spořitelny spolupracuje s Nadací Partnerství od roku 2004. Věříme, že pro budoucí rozvoj lidské společnosti je nejdůležitější nalezení souladu mezi ekonomickým pokrokem a plnohodnotným zachováním životního prostředí pro další generace. Také jsme si vědomi své odpovědnosti vůči společnosti a prostředí, a proto budujeme dlouhodobá partnerství s organizacemi, které úspěšně přispívají k udržitelnému rozvoji. Myšlenka a realizace Greenways nabízí rozhodně jednu ze správných cest v tomto úsilí. Proto si naší spolupráce Nadaci Partnerství velmi vážíme a máme radost z každé nové aktivity, která v rámci Greenways přispívá ke zkvalitnění prostředí,“ doplnila Dagmar Sladká z Nadace České spořitelny.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz