Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising > Manželé Kellnerovi podpoří Cenu VIA BONA za filantropii ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Manželé Kellnerovi podpoří Cenu VIA BONA za filantropii

24. 6. 2011 - PRAHA [Nadace VIA]

Nadace VIA se společně s Nadací The Kellner Family Foundation snaží posílit nový trend v české společnosti - vzrůstající zájem Čechů o dobročinnost. Pod záštitou velvyslanectví Spojených států amerických a díky partnerství se společnostmi T-Mobile Czech Republic, PwC Česká republika, Philip Morris ČR a AC&C Public Relations dnes vyhlašují Cenu VIA BONA za filantropii.

"Jsme rádi, že můžeme přispět k ocenění dobročinnosti v České republice. Těšíme se především na příklady promyšleného, efektivního a inovativního dárcovství a věříme, že tak podpoříme zájem jednotlivců o dobročinnost," říká Jan Leiner, člen správní rady THE KELLNER FAMILY FOUNDATION, rodinné nadace Renáty a Petra Kellnerových.

Novinkou letošního, již čtrnáctého ročníku je Cena za osobní zaujetí - Srdcař roku, která vyzdvihuje mimořádné osobní nasazení jednotlivce při prosazování dobročinných témat. "To, zda se firma věnuje filantropii, je většinou dáno osobním přístupem konkrétního manažera či majitele," vysvětluje záměr Martina Kemrová, senior manažerka firemní komunikace T-Mobile, a dodává: "Zvláště v dnešní době, kdy stále více cítíme ekonomický tlak, je k prosazení takové investice zapotřebí obrovského osobního nasazení. A právě to bychom rádi ocenili."

Součástí Ceny VIA BONA je Cena novinářů pro individuálního dárce, kterou udělují zástupci předních českých médií. Loni ji získal profesor Lubomír Kohout in memoriam, který dobročinné organizace podpořil svou závětí.

Ačkoli se i v dárcovství projevila ekonomická krize, celkově se v České republice objem darů poskytnutých jednotlivci na dobročinné účely za posledních deset let zdvojnásobil a u firem se dokonce ztrojnásobil. Předběžná čísla za rok 2010 budou známa v době předání Ceny VIA BONA, které proběhne 22. září. Důležité je, že mnozí jednotlivci i firmy již k dárcovství začínají přistupovat mnohem strategičtěji a přiklánějí se k dlouhodobé systematické podpoře neziskových projektů a organizací.

"Dlouhodobá podpora neziskového sektoru už zdaleka není jen doménou velkých firem. Těší nás, že úspěšné české podniky a jejich vlastníci podporují dobročinné projekty a vnímají je jako nedílnou součást svého působení na trhu," říká Jiří Moser, řídící partner PwC Česká republika.

Nominovat dárce z řad jednotlivců a firem je možné do 22. července. Mohou tak učinit jednotlivci, neziskové organizace, samotné firmy i jejich agentury.

Prestižní ocenění VIA Bona je udělováno firmám a jednotlivcům, kteří finanční, materiální či jinou formou pomáhají svému okolí. Kandidáty na cenu navrhují nejen příjemci podpory, tedy neziskové organizace, nebo samotné firmy a jejich agentury, ale i jednotlivci. O udělení ceny rozhoduje ve dvou kolech osmičlenná hodnotící komise složená ze zástupců komerčních firem, médií a neziskového sektoru.

Nadace VIA patří mezi největší a nejaktivnější české nadace - od svého vzniku v roce 1997 podpořila více než 2 880 dobročinných projektů částkou přesahující 250 milionů Kč a je největším soukromým podporovatelem komunitního rozvoje v Čechách a na Moravě.

vNadace VIA patří mezi největší a nejaktivnější české nadace - od svého vzniku v roce 1997 podpořila více než 2 880 dobročinných projektů částkou přesahující 250 milionů Kč a je největším soukromým podporovatelem komunitního rozvoje v Čechách a na Moravě.

PhDr. Petra Krystiánová
manažerka pro rozvoj filantropie| Nadace VIA
Jelení 195/9 | Praha 1 | 118 00
petrakrystianova@nadacevia.cz
tel 233 113 370 | mob 732 983 118


Petra Krystiánová

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz