Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising > Nadační fond Albert opět nadělí dětem ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Nadační fond Albert opět nadělí dětem

11. 8. 2011 - PRAHA [Nadační fond Albert ]

Již podvanácté vyhlašuje maloobchodní značka Albert charitativní sbírku pro děti. Projekt dříve známý jako „S Bertíkem za dětským úsměvem“ vypisuje nyní Nadační fond Albert (NFA) jako grantový program s názvem „Nadační fond Albert dětem“. Své projekty mohou přihlásit neziskové, rozpočtové nebo příspěvkové organizace do 12. září 2011. Hodnotící komise Nadačního fondu Albert vybere konkrétní projekty, na které budou svými nákupy v říjnu a listopadu přispívat zákazníci prodejen Albert.

"Nadační fond Albert vnímáme jako dlouhodobý závazek značky Albert vůči společnosti. Jeho hlavním cílem je podpora zdravého životního stylu a pomoc těm, kteří ji potřebují a já jsem rád, že díky zákazníkům prodejen Albert můžeme naši strategii naplňovat a rozvíjet,“ připisuje nadačnímu fondu důležitou roli ve strategii společnosti Ahold CEO společnosti Jan van Dam.

Změnu názvu projektu vysvětluje předseda správní rady Nadačního fondu Albert Pavel Mikoška: „Přejmenování projektu na Nadační fond Albert dětem je logickým krokem v dlouhodobém budování značky Albert. Naše strategie však zůstává stále stejná – podporujeme projekty zaměřené na vzdělávání, volný čas a zdravý životní styl dětí v dětských domovech a ze sociálně znevýhodněných skupin a jejich integraci do běžného života.“

Přihlášené projekty by měly být zaměřeny na tyto oblasti:

  • Individuální podpora vzdělávacích a rozvojových potřeb klientů dětských domovů, ústavních zařízení a dalších neziskových organizací zaměřených na práci s dětmi a mládeží ze sociálně znevýhodněného prostředí.
  • Projekty komplexně postihující problematiku dětí opouštějících dětské domovy
  • Odborné vzdělávání personálu dětských domovů
  • Podpora přípravy dětí a mládeže ze sociálně znevýhodněného prostředí v oblasti zdravého stravování/výživy prostřednictvím vzdělávacího programu značky Albert – Zdravá Pětka
  • Podpora vzdělávání dětí a rodičů v náhradní rodinné péči
  • Podpora vzdělávání a rozvoje dětí ze sociálně znevýhodněných rodin

Maximální výše udělovaného grantu v rámci programu Nadační fond Albert dětem je 100 000 Kč na jeden kraj a 1 organizaci. Výšku přiděleného grantu vybraným žadatelům stanoví hodnotící komise Nadačního fondu Albert. V roce 2010 podpořil NFA celkem 63 projektů, mezi které rozdělil téměř 7 milionů korun. Jednalo se především o menší regionální projekty. Jedním z celostátních projektů je Albert Triatlon Tour, který probíhá od května ve všech krajích republiky.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz