Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky > Letošní konference Forum 2000 se zaměří na právní stát, korupci i Rusko ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Letošní konference Forum 2000 se zaměří na právní stát, korupci i Rusko

30. 8. 2011 - PRAHA [Nadace Forum 2000]

Ve dnech 9. - 11. října se v Praze tradičně pod záštitou Václava Havla uskuteční již 15. výroční konference Forum 2000. Název letošní konference "Demokracie a právní stát" napovídá, že hlavní pozornost bude věnována perspektivám demokracie a právního státu v 21. století a vztahu mezi vládou práva a individuální svobodou.

"Při přípravě letošní konference jsme se snažili reflektovat události, které v současnosti hýbou světem. Mezi diskutovanými tématy proto nebude chybět problematika státní suverenity a její limity z hlediska odpovědnosti mezinárodního společenství chránit lidská práva nebo role práva v kontextu se současnou ekonomickou krizí. Konference se bude věnovat vývoji demokracie v regionu severní Afriky a Blízkého východu, stavu právního státu v Rusku a na Ukrajině i jeho vnímání v Asii. V souvislosti s naší domácí politickou scénou budou jistě velmi inspirativní debaty zaměřené na vliv korupce na demokracii a společnost," říká ředitel Nadace Forum 2000 Oldřich Černý.

Svou účast na konferenci potvrdilo k dnešnímu dni přes šedesát významných světových osobností, mezi jinými např. předseda německých Zelených Cem Özdemir, nositel Nobelovy ceny za ekonomii Joseph Stiglitz, předsedkyně Advokátní komory Nejvyššího soudu v Pákistánu Asma Jahangir, bývalý prezident Ghany John Aqyekum Kufuor, místopředsedkyně italského senátu Emma Bonino, docent na katedře politologie Teheránské univerzity Davood Feirahi, bývalá rakouská ministryně zahraničních věcí Ursula Plassnik či čelní představitel ruské opozice Boris Němcov.

Vedle delegátů očekávají organizátoři konference více než 3000 pozorovatelů z řad vědců, studentů, vládních úředníků, politiků, médií a zainteresované veřejnosti.

Zahajovací ceremoniál se uskuteční 9. října večer v prostorách "Pražské křižovatky", odsvěceného kostela sv. Anny na Starém Městě. Pracovní jednání konference 10. a 11. října budou rozdělena do tematických panelů, kulatých stolů a řady doprovodných akcí, které se budou konat v prostorách Paláce Žofín, Goethe Institutu, Akademie věd a na dalších místech Prahy.

Významnou součástí konference budou opět ekonomické panely, další diskuse se zaměří na roli práva v souvislosti s ochranou životního prostředí, zejména s ohledem na globální znečišťování planety. Již tradičně se v rámci konference uskuteční Mezináboženský dialog. Diskuse se budou zabývat vztahem náboženství, etiky a práva a také náboženskými tradicemi ve spojitosti s lidskými právy.

Konferenci je možné sledovat v přímém přenosu na stránkách www.forum2000.cz. Vstup na konferenci je po akreditaci otevřen pro veřejnost.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz